بازگشت به لیست سوالات
ا.ا
عنوان :

فتق ایندایرکت دوطرفه اینگوینال،دردناک سمت راست

متخصص جراحی عمومی
سلام.سونوگرافی فتق ایندایرکت۲طرفه.چپ۱.۴سانت
راست۱.۷سانت..فقط راست دردناک.آیاعمل باز ارجعیت دارد یا عمل لاپراسکوپی؟اگر عمل باز مشکلی ندارد،مفهوم کشیدگی که برای فتقهای دوطرفه که میگن پیش میاد یعنی چی؟محتویات فتق مشاهده شده سونو(فت کانتین است.چربی).آیا ارزش عمل دارد؟

دکتر عبدالله زندی

سلام هر دو روش تفاوت زیادی ندارد اما در روش لاپاراسکوپی ازهمان برش می توان هر دو را عمل کرد .این چربی اگر انجا فیکس باشد مک می کند که روده داخل ان نیاید و گیر نکند.

ا.ا

سلام.هرنی دوطرفه عمل کرده ام.یکهفته گذشته .
بیضه راست حدودا ۱.۵سانت پایینتر قرار میگیره
باتوجه به اینکه قبلا اینطور نبود برام جای نگرانی ایجاد کرده. مخصوصا تو گرما حس کشیدگی کشاله رانم را اذیت میکنه.نمیدونم حین جراحی پزشک چه کزده که اینجور شده.
به جراحم گفتم زیر بار نرفت و گفت طبیعیه بیضه راست باید پایینترم باشه تا دوسانت.
ولی خب اگه طبیعیه چرا قبلا برام اینطور نبود.
من حتی احساس میکنم تو گرما بیضه پایین میاد حس بدی بهم میده که لای پاهام حسش میکنم درصورتی که سمت چپ اصلا اینطور نیست و مزاحمم نیست.بنظر شما از عوارض عمله رفع میشه؟یا به یه ارولوژی نشون بدهم؟
بیمارستان گفت شورت سرجری فیکس بپوش.
پزشکم گفت نه شورت اسلیپ بپوش.
ولی با اینحال که شورت اسلیپ میپوشم باید یک دستمال زیر بیضه راستم بگذارم که یکمم بهش الویشن بده وگرنه همش احساس میکنم بیضم میکشه کشاله رانم را و ایجاد درد در کشاله رانم میکنه.
بیضم آب نیاورده.ورم انچنانی هم نداره.فقط احساس میکنم شل و ول و زیادی میافته.انگار طناب بیضم رو کش دادن!
یه راهنمایی کنید که چه کنم ؟
حدودا ۸ روزه جراحی کردم

دکتر عبدالله زندی

سلام به نظر مشکلی نداشته باشه ولی با پزشکتون مشورت کنید
شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.سوالات مشابه


باز شدن بخیه عمل فتق بعد عمل

سلام.من بعد عمل فتقم بعد 15روز دیدم تو ناحیه از قسمت عملم باز شده نمیدانم دلیلش چیست به دکتر که مراجعه کردم گفت باید باز باشد تا عفونت ها بیرون بریزد اما عفونتی نمیریزد فقط باز هست خیلی میترسم لطفا راهنمایم کنید.باتشکر

درد در ناحیه سینه

سلام آقای دکتر من از خرداد سال گذشته در ناحیه سینه سمت چپم احساس درد دارم و کمی هم دستم 3 بار سونو گرافی دادم و حتی برای معاینه بیمارستان لاله جراح عمومی هم رفتم و میگن جای نگرانی نیست یه کیست کوچیک همین الان یک ماهی هست درد بیشتری دارم میخوام برای بارداری اقدام کنم اما این درد نگرانم میکنه 32 سال سن دارم علت درد چیه آقای دکتر ؟

سنگ کیسه صفرا

سلام جناب آقای دکتر زندی عزیز،بنده همایون شهابی هستم از دوستان و هم تیمی های قدیمیتان در محله کاظم خان سقز،تعدادی سنگ در کیسه صفرا دارم که عنقریب متوجه شدم و بسیار اذیتم می کند.الآن ساکن سنندج هستم در بیمارستان کوثر بستری بودم می خواستند از طریق جراحی باز آنها را خارج نمایند که موافقت نکردم و با رضایت خودم از بیمارستان ترخیص شدم الآن هم دارو مصرف می کنم تا برای عمل آماده شوم. می خواستم خدمت حضرت عالی برسم که ذکر حذاقت و مجرب بودنتان مایه مباهات ماست.آیا جنابعالی از طریق لیزر سنگ های مذکور را جراحی می فرمایید؟با توجه به اینکه وضعیتم اورژانسی است و در دانشگاه مشغول به کار هستم.خواهشمندم در اسرع وقت مرحمت فرموده و ترتیب پذیرش اینجانب را فراهم فرمایید.مرهون الطاف حضرت عالی هستم.

زگیل کنار چشم

سلام مدتیست کنار چشم راست برجستگی ای مانند زگیل در اومده گاهی خارش داره ولی اذیتی نداره و میخواهم برش دارم میشه

چاقی

با سلام و عرض ادب بنده تصمیم به عمل اسلیو داشتم وقتی رفتم برای سونو یه توده ی ۱۰سانتیمتر در تخمدان چپ وجود داشتمیخواستم ببینم آیا میتونم عمل اسلیو رو انجام بدم