بازگشت به لیست سوالات
ع.ع
عنوان :

عفونت ادراری

متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و ...
با عرض سلام خدمت اقای دکتر عاملی .خدمت اقای دکتر عرض شود که من مدت یه یکی دو ساله که سوزش و هنگام ادرار که ادرارم تموم میشه وقتی از توالت بیرون میام بازم یه قطره ادرار رو لباس زیرم میریزه تا به حال چند دفه ازمایش ادرار دارم گفتن مشکلی نداری فقط دکتر بهم گفت احتمالا مشکل پروستات داری دارو بهم داد مصرف کردم بازم همین مشکل رو دارم خواستم بدونم مشکلم چی هستش

دکتر مجتبی عاملی

سلام سن شما چند سال هست

ع.ع

۲۹

دکتر مجتبی عاملی

بعیده مشکل از بزرگی پروستات باشه در سن شما.باید سونوگرافی انجام بدید و شاید نیاز به سیستوسکوپی هم باشه
شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.سوالات مشابه


کلیه درد

سلام. من شب ها از خواب بلند میشوم و متوجه میشوم که ادرارم را خیلی نگه داشته ام و به دستشویی میروم اما چون دیر متوجه شدم و دیر به دستشویی رفتم کلیه هایم بی حس میشود و من فتخ عمل کرده ام و جای عملم درد میگیرد و کمرم هم درد میگیرد و بعدش کلیه ها م هم درد میگیرد.رنگ ادرارم زرد است و سی هفته ای این علائم را دارم یک هفته ای است که روزی ۲ لیتر آب میخورم. آیا این ها نشانه ی سنگ کلیه است؟

تنفس

نوزاد پسر سه ماهه که در هفت ماهگی به دنیا آمده فشار خون دارد و در اکو قلب بزرگی اندازه قلب گزارش شده . هنگام تنفس دو طرف قفسه سینه فرو میرود و مشخص هست که کمی به سختی نفس می کشد. در آزمایش خون هم رنین بسیار بالا گزارش شده . آیا این نحوه تنفس و فرورفتگی به مشکل مربوط به فشار خون، رنین بالا و بزرگ شدن ماهیچه قلب ارتباط دارد یا یک مشکل و موضوع دیگری است؟؟

هیدرونفروز

با سلام، کودک یکماه و بیست و هشت روزه ای دارم، در هفته سی جنینی پیلکتازی خفیف سمت چپ با قطر لگنچه ٥.٨ میلیمتر و در هفته ٣٧ جنینی مجدد پیلکتازی خفیف سمت چپ با قطر ٨.١ میلیمتر داشت . پس از تولد در ١٢ روزگی سونو توسط دکتر مهدیزاده شده که قطر لگنچه سمت چپ ٦.٢ میلیمتر (فولنس مختصر) و سمت راست ٢ میلیمتر گزارش شد و طبق نظر خانم دکتر سونو مجدد در ٤ ماهگی تکرار شود. با توجه به زردی نوزادی اموکسی سیلین پروفیلاکسی شروع شد. در روز ١٧ نوزادی پسرم ختنه شد. هفته گذشته کشت ادرار منفی بود و فردا که پسرم یکماه و بیست و نه روز دارد نوبت اسکن DRNC دارد که توسط دکتر اصفهانی درخواست شده.سوالم این است که ایا اسکن DRNC در کودک یکماه و بیست و نه روزه خطرناک نیست؟ با توجه به شرح حال ذکر شده اسکن فوق برای بررسی کودکم کافی و انتخاب مناسبی بوده ؟ و با توجه به قطر های لگنچه ذکر شده ایا احتمال تنگی پیشابراه یا حالب وجود دارد؟

نازایی

۸ ماه اقدام کردیم.۳ ماه پیش توی ماه اول بارداری خانومم سقط کرد. جواب اولین از اسپرمم تعداد ۱۷ میلیون تحرک ا و ب ۳۶ مورفو ۲۰ ج از دوم تعداد ۴ میلیون تحرک ۴۴ مورفو ۳۰ سابقه بیضه راست نزول نکرده دارم.۱۴ ساگی عمل کردم.ولی دکتر گفته بیضه راست کارایی نداره.آیا طبیعی بچه دار میشم؟اگه نه با درمان چند درصد احتمال بچه دار شدنم هست؟درمان دارویی هست یا ivf?

سوزش ادرار و خون بعد سوند

سلام خسته نباشید من یه عکس رنگی از مثانه گرفتم و بعد از این عمل سوند گذاری هروقت میرم توالت موقع ادرار کردن سوزش بدی میاد سراغم و گاها چند قطره خون میاد میخواستم بدونم این مشکل در اثر همون سوندگذاری هست؟ و اینکه خودش خوب میشه؟ و چقدر باید تحمل کنم؟