بازگشت به لیست سوالات
ب..
عنوان :

HIV

متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری
سلام وقتتون بخیر

من حدود ۳ سال و سه ماه پیش همجنس گرایی کردم (فاعل بودم) بیس روز پیش تست اچ ای وی دادم منفی بود.
چن روز بعدش به مدت یک هفته غدد لنفاوی گردنم درد داشت و بعدشم تمام بدنم دردی گنگ داشت ناگفته نماند من بیضه هام عفونت داشته و سه چار روز قبل از درد غدد لنفاوی شروع به مصرف دارو کردم.

ممکنه ایدز گرفته باشم؟

نیازه ازمایش بدم؟

ممکنه درد غدد به خاطر عفونت بیضه هام باشه؟

دکتر جلال مجدیان

سلام
در فردی که تماس مشکوک داشته در صورتی که تست الایزای HIV بعد از شیش ماه از رابطه منفی باشه نیاز به اقدام اضافه نیست و ابتلا رد میشه.
بله تورم غدد لنفاوی ناحیه ای میتونه به دلیل عفونت بیضه باشه.

ب..

بعد ببخشید تستی که تو مراکز بیماری های رفتاری میگیرن چقدر معتبره؟

دکتر جلال مجدیان

حساسیت این تست نزدیک ٩٩/٦ درصد هست .

ب..

ینی با تست الیزا تفاوت زیادی نداره؟

دکتر جلال مجدیان

از نظر حساسیت تست تفاوتی نداره و قابل اعتماد هست

ب..

بعد حساسیت تستی که تو این مراکز گرفته میشه رو چیه؟رو پادتن اچ ای وی؟چن وقت بعد از رابطه مشکوک جواب درست میده؟

دکتر جلال مجدیان

تفاوتی با الایزا نداره و تقریبا میتونه از یک هفته تا شیش ماهه مثبت بشه

ب..

یعنی برای اطمینان باید ۶ ماه بعد تست داد؟

دکتر جلال مجدیان

خیر منظور تا شیش ماه بعد از رابطه

ب..

اقای دکتر ینی فقط ۶ماه بعد از رابطه جواب درست میده؟مثلا اگه زودتر یا دیرتر از۶ماه تست بدم جوابش اشتباه میشه؟

دکتر جلال مجدیان

خیر منظورم این نبود
منظور اینه که اگه در عرض شش ماه اول بعد از تماس تستها منفی باشه ،نیاز به اقدام دیگه نیست

ب..

من حدود دو ماه بعد از اخرین رابطه ام تست دادم نیازه کار دیگه ای بکنم؟؟

دکتر جلال مجدیان

اگه تست اخری که انجام شده حداقل شیش ماه بعد از رابطه بوده ومنفی گزارش شده نیاز به اقدامی نیست


سوالات مشابه


خارس

سلام جناب دکتر بنده حدود 10سال است که ازدواج کرده ام و بعد از آن دچار جوشهای آتشفشانی شکل خارش داری شده ام که با بررسی کلیه عوامل از hiv و هپاتیت و سیفیلیس و نمونه برداری biopsy و تست دمودکس و گال و انگل روده و اگزما و کهیر و لیکن پلان و تست حساسیت سوزنی و تست ige و مصرف داروهای ضد حساسیت و واکسن 7 grasses. و .... به هیچ نتیجه ای نرسیده ام.انواع دکترهای پوست و حساسیت و نسخه های خوراکی و ... خارجی و ایرانی را مصرف نموده ام ولی بی فایده. دقیقا این جوشها بعد از نزدیکی (به خصوص بدون حفاظت)شعله ور شده و به قدری خارش دارند که از زندکی سیر میشوم. جای انها هم تا مدت زیادی میماند.همزمان با این دوره موهای سرم هم به شدت ریخته است و دچار خشکی پوست شده ام.ضمنا خانمم مشکلاتی مانند من ندارد. خودم تقریبا مطمئن هستم که این اشکال از رابطه است. لطفا کمک.کنید.

هپاتیت

سلام 30 سال سن دارم و کم خونی لب مرز مقدار کمی هم چربی خون احتمال میدم دو یا سه سال باشه که در گیر هپاتیت باشم البته علائم ظاهری ندارم و فقط احتمال میدم چون پدرم 63 سال داره و مبتلا به سیروز کبد هست،من در مورد هپاتیت و سیروز کبد سوال داشتم،اگر من به هپاتیت بی مبتلا باشم ولی هنوز کبدم سیروزی نشده باشه آیا میشه از ابتلا به سیروز کبد جلوگیری کرد و آیا میشه هپاتیت بی رو کنترل کرد که کبد رو درگیر نکنه؟ اگر در مراحل اولیه و ابتدایی درگیری کبدم باشم چطور ؟ آیا این باور درسته که کسانی که پیوند کبد انجام می دن بعد از پنج سال فوت میکنن ؟ چند باره میشه پیوند کبد انجام داد؟ امیدی هست که در آینده نزدیک با روش هایی غیر از پیوند سیروز کبد رو درمان کرد؟ آیا هپاتیت بی فقط رو کبد تاثیر میزاره یا فقط ممکن فرد دچار سیروز کبدی بشه؟

بیحالی

سلام من الان یک هفته ای هست که بیحالم دو هفته ای هست که رابطه جنسی محافظت نشده مشکوک داشتم که بلافاصله بعد از رابطه قرص ضد بارداری مصرف کردم و چند روز بعد از آن بسیار احساس خستگی و بیحالی میکنم نمیدونم علت این ضعف و بیحالی چیست؟

عفونت سینوسی

سلام و خسته نباشید من سرما خوردگی داشتم که خیلی شدید شد و دوبار سرم گرفتم و ازیترومایسین و سفکسیم مصرف کردم تب و سر درد و تهوع قطع شد ولی سرفه و خلط عفونی دارم دوره دارو هام تمام شده و عفونت شدت داره پیدا میکنه پارسال هم به همین مشکل دچار شدم و به دکتر عفونی مراجعه کردم من عکس دارو هارو میفریتم که مصرف کردم

درباره انتقال hiv

سلام من برای ماساژ پیش یه دختر خانوم رفتم که ایشون ابتدا بدن من رو با روغن ماساژ دادن ولی در انتها با بالاتنه خودشون بالا تنه و الت من رو ماساژ دادن و باعث شد من ارضا بشم ولی نزدیکی به هیچ عنوان اتفاق نیفتاد فقط تماس بدنی بود بدون هیچ گونه دخولی و حتی لمس الت اون خانم از طرف من اتفاق نیفتاد از طرفی من روز قبل بدنم رو اصلاح کرده بودم و بدنم خراش های ریزی داشت که البته به هیچ عنوان خون ریزی یا پارگی نداشت حالا از وقتی که توی اینترنت در مورد اون خوندم خیلی دلهره پیدا کردم و توهم درد در گردن و زیر بغل و کشاله ران و بزرگ شدن غدد لنفاوی رو دارم که این سه نقاط رو که همه جوره چک کردم هیچ گونه برامدگی ریز یا درشت نداشته بزرگی بفرمایید من رو راهنمایی کنید و از این دلهره نجات بدین این رو هم بگم من تا الان به هیچ عنوان با هیچ دختری رابطه به هیچ شکلی نداشتم و در اخرین ازمایش ۴ ماه قبلم hiv و بقیه موارد منفی بودشما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.