بازگشت به لیست سوالات
م.ب
عنوان :

سنگ کیسه صفرا

فوق تخصص گوارش و کبد
سلام ،من خانومی ۳۲ ساله با سابقه یک زایمان و کم خونی از نوع مینور هستم سنگ صفرا به اندازه ۲.۲ سانت دارم حدودا ۵ ساله متوجه سنگ شدم ،گاهی اوقات احساس تهوع دارم .در ضمن در سونوگرافی کیسه صفرا کلا سیاه دیده شده و داخل اون قابل رویت نبوده ،میخواهم بدونم من باید چکار کنم آیا اجازه بارداری مجدد با این شرایط دارم یا باید عمل کنم،ضمنا پارسال لاپاراسکپی کیست تخمدان داشتم دوباره میتوانم لاپاراسکپی کنم برای صفرا ؟

دکتر سید جلال الدین نقشبندی

سلام بشما.اگر سنگ شما بدون علامت هست وانزیمهای کبدی نرمال هست نیاز به کاری ندارد و باید سونوگرافی هر ۶ماه تا یک سال انجام بشه درصورت علامت دار شدن و یا بزرگ شدن سنگ درد ۳ سانت باید جراحی شوید.درمورد جراحی سنگ صفرا قبل بارداری توافق نظر کلی وجود نداره و بهتر است قبل بارداری باقبول ریسک وخطرات جراحی کیسه صفرا عمل شود بالالاپاراسکوپی یا جراحی باز تفاوت زیادی ندارد.البته پارسال که شما جراجی کردین بهتر بود که کیسه صفرا هم همزمان جراحی میشد مگر اینکه منعی بوده باشد.جراحی لاپاراسکوپی قابل تکرار است.

درحد ۳سانت
شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.سوالات مشابه


بالا بودن چربی

سلام خسته نباشید همسرم تو ازمایش خونش تریگلسرید وکلسترول بالای۲۰۰داره و یکی از انزیم های کبدیشaltشده ۶۴خیلی نگرانم

توده در کبد

سلام مادر من 65 سال داره و در حال حاضر مطابق عکس سونوگرافی یک توده 8 سانتی به نام هترواکو در کبدش هست که باعث شده شکمش آب آسیت آورده و در حال حاضر 10 روزه که تحت مداوا هست . در ضمن ایشن دیابت دارند ولی هپاتیت ندارند . یکم دور سفیدی چشم زرد شده ولی پوستشون زرد نیست و خارش نداره و روی پوستش لک نیست . همه کاراش و خودش انجام میده ولی با این حال باز هم هر روز 1000 سی سی ازش آسیت خارج میشه . هنوز جواب بیوپسی نیومده . لطفا بفرمایید احتمال خوش خیم بودن یا بدخیم بودن توده چقدر هست ؟

شکم درد

سلام من قبلا مصرف مشروبم به حد وحشتناکی بود تا حدی که مث اب معدنی بطری یک لیتری رو تا ته میخوردم,الان حدود چندماهیه مصرف نمیکنم و چند هفته ایه بامشکل شکم درد مواجه شدم,به دکتر مراجعه کردم که برام سونوگرافی نوشت,بعد سونوگرافی جواب رو برای دکترم بردم و گفت تو کبد چرب داری,اما شکم دردم به حدی زیاد شده که از استراحت و غذا خوردن افتادم,من هر وعده غذا راحت اندازه ی چهار ادم عادی غذا میخورم و سیگار زیاد میکشم,قدم 190 و وزنم90کیلو شکم دردم واقعا زندگی رو برای من تلخ کرده و هزینه ی رفتن به دکتر و بیمارستان هم ندارم لطفا راهنماییم کنین?!

معده درد

با سلام 25سالمه زخم معده ورن معده حالت تهوع وعفونت معده دارم ایا با دارو گیاهی یا دارو شیمیایی خوب میشم

مشکل کبد

با سلام. یک نفر از نزدیکان من مبتلا به کلانژیت اسکلروزان است و حدود یک سال است که داروی اورسوبیل مصرف می کند. البته ابتدا روزانه از ۶ کپسول شروع شد و اکنون روزانه ۲ عدد کپسول مصرف می کند. هر ۳ ماه یکبار هم آزمایش فاکتورهای کبد می دهد و تا حالا خوب بوده. می خواستم بدونم آیا باید این کپسول را تا آخر عمر مصرف کند؟ با تشکر.