بازگشت به لیست سوالات
م.م
عنوان :

آلرژی

فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی
با سلام و احترام
من پسری یازده ماهه دارم که شیر خودم را میخورد پسرم از ابتدای تولد بشدت بیقرار و نا آرام بود و جز با شیر خوردن مداوم آرام نمیگرفت دکترها تشخیص کولیک دادند و کولیکز و گریپ میکسچر و ... دادند ولی فایده ای نداشت.
بعد از واکسن دوماهگی بشدت بالا می آورد که تشخیص رفلاکس دادند و رانیتیدین و امپرازول تجویز کردند که باز هم اثر چندانی نداشت.
در چهارماهگی اوج بالاآوردنش بود و پاهایش اگزما زد و مقعدش هم بشدت قرمز شد.تا اینکه متوجه شدیم به پروتیین گاوی حساسیت دارد. آز مدفوع انجام دادیم که خون مخفی دیده شد و من رژیم سخت پایه را شروع کردم که با این رژیم اگزما و بالا آوردنش خیلی بهبود یافت.
ولی همچنان پسرم شبها بسیار ناآرام هست و هر نیم ساعت جیغ میزند و بیدار می شود و جز با شیر خوردن آرام نمیشود.
از ده ماهگی کم کم رژیمم را با موادغذایی غیر آلرژن مثل سبزیجات و حبوبات باز کردم ولی با خوردن چیزهای جدید پسرم اطراف لبش و گردنش دانه های قرمز ریز میزند و دستانش هم اگزمای پراکنده.
**آیا به این واکنشها اهمیت بدهم یا تست مواد جدید را ادامه دهم؟
**برای قرمزی مقعدش چه کنم؟ کالاندولا،اوسرین ثمین،آد,زینک را امتحان کردم ولی تاثیری نداشت
**خواب نا آرام شبش برای آلرژی هست؟
***لبنیات و آلرژن های اصلی را کی میتوانم تست کنم؟
آقای دکتر ببخشید سوالاتم زیاد شد من شهرستان هستم و برایم خیلی سخت است که حضوری مراجعه کنم.
ممنون از پاسخگوییتان.
انشاالله که همیشه سلامت باشید.

دکتر مرتضی فلاح پور

با سلام.به علایم خفیف و گذرا توجه نکنید.قرمزی اطراف مقعد اگر شدید و گسترده نیست ، همین پمادهایی که میزنید کافی هست.بعد از ۱۲ ماهگی میتوانید لبنیات رو زیر نظر الرژیست شروع کنید.


سوالات مشابه


صدای زیاد وگرفتگی گوش

با سلام آقای دکتر : بنده نسبت به غذا ها که دارای فلفل وزعفران وزرچوبه وگوجه فرنگی - زرشک - هندوانه - باقالی دارد وهوای سرد حساسیت دارم حتی با بو کردن این موارد نیز گوشهایم شروع به صدای زیاد کرده وکیپ میشود وصداهارا خیلی بد میشنوم آیا من آلرژی دارم درصورت داشتن باید چه اقدامی بکنم لطفا مرا راهنمای کنید از لطف شما متشکرم

سرماخوردگی طولانی

دخترم 4 سال دارد و حدود دو هفته قبل تب و لرز شدیدی گرفت و تب ایشان سه روز ادامه داشت و بعد از دو هفته بهبود نسبی پیدا کرد ولی شبها ابتدای خواب سرش عرق زیادی می کند و نیمه های شب با سرفه های ناگهانی از خواب بیدار می شود طوری که نفس کشیدن برایش بسیار سخت است و چند روز پیش هم به طور ناگهانی خون دماغ شد. لطفا راهنمایی فرمایید. باسپاس فراوان

از بین رفتن رنگ خط دور لب

سلام آقای دکتر ، خانم 27 ساله هستم. مدتی هست که رنگ لب من در حاشیه در حال کم رنگ شدن و محو شدن است، به طوریکه لب هایم نسبت به سال گذشته باریک تر به نظر میرسند. میخواستم بپرسم علت چه چیزی میتونه باشه؟ به تازگی آزمایش خون کامل دادم و همه چیز نرمال بود فقط دکتر پوست قرص زینک پلاس و fefol را برای مصرف یک دوره تجویز کردند. هم چنین به خاطر سابقه الرژی و حساسیت های پوستیم یک دوره 3 ماهه سیتریزین تجویز کردند که در حال مصرف آن ها هستم. مدت یک هفته هم هست که قرص ال کارنیتین را قبل ورزش میخورم. درخصوص بیمارهای دهان هم سابقه تبخال و آفات دهانی دارم. بسیار سپاسگزار میشم با پاسختون من رو از نگرانی دربیارید.

حساسیت شدیدوکهیرهمراه تب ودرد

با عرض سلام وخسته نباشیدخدمت شما,,به مدت ده ساله که به بیماری حساسیت حادکه منجربه کهیر همراه باتب ودرد نقاط درگیر به بیماری هستم متأسفانه هیچ دارویی برای کنترل خارش ودرد کمکم نکرده وهمچنان درگیراین بیماری هستم,,بصورت داخلی وظاهری روی پوست بدنم باعلایم شدید وقرمزی پوست,,دکترم میگه بایدبرم کلینیک الرژی تهران وواکسن بزنم تادرمان بشم,,میخواستم بدونم واکسن درمان قطعیه بیماریمه یا نه؟

سرفه خشک

با سلام. 2 روز است دچار سرفه های خشک و درد ضعیف بیشتر قسمت مفاصل شدم و به پزشک مراجعه کردم و گفتند سرما خوردگی نیست و احتمالا آلرژی باشد. من چند روز قبل از بروز این علائم اقدام به تمیز کردن غیر حرفه ای محیطی نمودم که در آن میوه ای به شدت کپک زده بود آیا می تواند دلیل این علائم تنفس کپک باشد و اگر جواب مثبت باشد به چه صورتی باید برای درمان اقدام نمایم. با تشکرشما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.