بازگشت به لیست سوالات
ر.خ
عنوان :

پارگی دیسک کمر

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
سه ماه است پارگی دیسک کمر دارم و الان دردم کمتر است یک دکتر می گوید عمل می خواهد و یک دکتر می گوید عمل نمی خواهد چکار کنم

دکتر امیر حسین یزدانی

با سلام در درمان دیسک اخرین برنامه معتبر درمان پلکانی است که اولین پله درمان ،درمان توانبخشی فعال ستون فقرات است .بعد عمل بسته شامل لیزر ،دیسکوژل و...ودر نهایت عمل جراحی باز.منتها اگر بی اختیاری ادرار،ضعف پیشرونده عضلات و بی حسی اطراف مقعد داشته باشید عمل اورژانسی نیاز است در سنین پایین در صورت نبود علایم اورژانسی عمل جراحی باید به تعویق بیافتد.

ر.خ

خیلی ممنونم از پاسخ شما ببخشید توانبخشی ستون فقرات یعنی چی والان درد وبی حسی من کمتر است شماچی صلاح میدانید

دکتر امیر حسین یزدانی

@asud_clinic

به این کانال در تلگرام برید توضیحات کامل داده شده

ر.خ

خواهش می کنم در همین جا به من پاسخ بدهید ممنون


سوالات مشابهشما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.


درد مچ دست

خانمی 30 ساله هستم و شغل مرتبط با کامپیوتر دارم. مدت 3 ماه است که به عارضه درد مچ دست دچار شده ام. چپ دست هستم و درد ابتدا از دست چپم شروع شد. با استراحت دادن به مچ دست چپم، شروع به کار با دست راست کردم که پس از دو هفته، درد مشابه در دست راستم شروع شد. درد شامل احساس کشیدگی از مچ تا آرنج است و گاهی درد تا انگشت دوم (انگشت حلقه) هم میرود. اقدامات اولیه زیادی انجام داده ام که شامل قرصهای ضدالتهاب مانند سلکوکسیب و دیکلوفناک میشود. از یخ هم استفاده کردم. هیچکدام تاثیری نداشت. نتایج رادیولوژی اشعه ایکس و سونوگرافی از دستم نرمال بود و آزمایش مطالعه عصب دست هم نرمال بود. آزمایش خون هم چیزی نشان نداد و نرمال بود. استفاده از مچ بند و آتل تاثیر معکوس نشان داد و نهایتا درد همچنان با من است. دو ماه استراحت، کمی درد را تسکین داد اما به محض کار با ماوس و کیبورد دوباره تشدید میشود و خصوصا مواقعی که تحت فشار یا استرس کار میکنم. بسیار ممنون میشم اگر متخصص محترم سایت زوپ بنده را راهنمایی کنند.

کوتاهی آشیل

سلام اقای دکتر من کوتاهی آشیل نسبتا ضعیف دارم ایا با ورزش های کششی و فیزیوتراپی قابل درمان است؟

خشکی انگشتان پا

سلام و خداقوت. پدرم ٥٨ ساله هستند و دچار خشکی انگشتان پا هستند. می تونید بگید علت چیست؟ در ضمن ایشون از کمر به پایین بدنشون بی حس هست.

پا

سلام استاد چند هفته ای هست که از این موضوع رنج میبرم پای راست من قسمت بیرونی ران بالای زانو داغ میشه و همزمان سر میشه.ضمن اینکه نه دردی در پا دارم نه کمر.جسارتن بنده مورفین مصرف میکردم.الان هم گاهی مصرف میکنم

درد شدید کشاله ران

سلام. موقع فوتبال ناگهان دچار کشیدگی کشاله و صدایی در آن شدم. الآن با گذشت 12 ساعت درد دارم و راه رفتن برایم سخت است.