بازگشت به لیست سوالات
م.ش
عنوان :

ترشح پشت حلق

متخصص گوش، حلق و بینی
سلام جناب دکتر
من ترشح پشت حلق دارم به طوری که شب هنگام خواب اینقدر سرفه میکنم که مجبورم نصف شب از خواب بیدار شم معمولا وقتی به حالت دراز کش هستم سرفه هام خیلی بیشتر میشه خواستم سوال بهترین درمان و روش برای ترشح پشت حلق چی هست؟
با تشکر

دکتر حامد عباسی

درود. اول باید تشخیص داده بشه و بعد درمان انجام بشه. ترشح ته حلق دلایل مختلفی داره.سوالات مشابهشما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.


گرفتگی بینی در شب

با عرض سلام و خسته نباشید. شبها که میخوابم بینیم بند میشه ونمیتونم از راه بینی نفس بگشم.به پزشک متخصص مراجعه کردم ایشون فرمودند بینی سمت راست کمی انحراف بینی داره.ویک قرص(ستیریزین5)و یک اسپری(flomist)تجویز کردن که شبی یک بار استفاده میکنم با سرم نمکی هم شتشو میدم و با ویتامین آد داخل بینی رو در روزچب میکنم ولی باز هم تاثیر چندانی ندارد.بیشتر اوقات هم بینی سمت راستم خون میاد.برای رفع مشکل چکار باید بکنم .با تشکر

سردرد و بی حسی قسمتهای سر و ورم داخل گوش و برجسته

من مدتی هست درد داخل سرم موجی میره و میاد و قسمتهای از سرم بی حس میشه خیلی ترسیدم بنظرتون مال چیه؟

گلو درد

یا حق با سلام و احترام مادر بنده گاهی اوقات گلویش درد میکه و میگه انگار خلط گیر کرده گلوم و سقف دهنش و دماغش هم احساس میکنه و همراه تنگی نفس هستش /البته گاهی این مشکل پیش میاید سابقه آسم دارند و زیاد حرص میخورد دارو هم سیتریزن و ضد آلرژی مصرف میکند برای خارش بدن سن هم حدود 45

تورم لوزه سمت چپ

سلام من پسری 17 ساله ام حدود 8 روزی هست که متوجه تورم لوزه سمت چپم شدم روز های اول تورم زیاد تر بود اما بعد از گذشت چند روز تورم کمتر شد . هیچ احساس درد ،مشکل در تنفس،مشکل در بلع،تب وجود ندارد و حتی لکه های سفید هم وجود نداردو قرمز هم نیست فقط تورم دارد و هیچ مشکل دیگری ندارد آیا مشکل جدی هست؟

غده پشت گوش

با سلام خانمی٣٤ ساله هستم. کمتر از یک هفته پیش متوجه دو غده درناک پشت گوش راستم شدم. (یکی در محل اتصال لاله گوش به سر و دیگری نزدیک به اولی در لاله گوش) نزدیک به دو ماه پیش هم اتفاق مشابهی درست همان جا افتاد که تشخیص پزشک آکنه بود و با دارو مشکل رفع شد.. اما اینبار دو تا همزمان از این غده ها ( کوچکتر از نخود) بوجود آمده و باعث نگرانی من شده. ضمنا بیماری هاشیموتو دارم و قرص لووتیروکسین مصرف میکنم.