بازگشت به لیست سوالات
م.م
عنوان :

لوزه سوم و سینوزیت

متخصص گوش، حلق و بینی و فلوشیپ جراح ...
با سلام و احترام خدمت خانم دکتر رحمانی
پسر من 4 ساله هستن . مدت بیست روز سرماخوردگی و سرفه و عطسه و ابریزش داشتن که انتی بیوتیک فارمانتین 643 و کتوتیفن و اسپری بینی داکوسالین استفاده کردن از بیماری ایشون سرفه های اخلاط دار زیاد و ابریزش باقی موند به پزشک اطفال دوباره مراجعه نموده گفتن از سینوزیت و لوزه هاشون عکس گرافی بگیریم . دکتر اطفال گفتن که ایشون هم لوزه سوم دارن و هم سینوزیت و ما را به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ارجاع دادن که نوبت برای چند روز دیگه گرفتیم .
این را هم یاداور شوم که پسر من خیلی زود سرما میخوره و زود سرماخوردگیش تبدیل به عفونت میشه . در حالت عادی تکه های بزرگ غذا رو نمیتونه بخوره و حالش بهم میخوره و باید تکه های مثلا گوشت کوچک باشه . سرفه هاش در مریضی اونقدر شدید میشن که گلاب به رو استفراغ میکنه . یه علایم دیگه که دارن در همه حال صبحها بوی خیلی بدی دهانشون میده و شب تا صبح هم در خواب خیلی قلت میزنه . با توجه به شرحی که در بالا دادم و جواب گرافیشون آیا لازم هست که ایشون عمل لوزه انجام دهند ؟

سلام برای جواب درست بهتون بایدپسرتون رو معاینه کنم
سوالات مشابه


از دست دادن بویایی

سلام آقای دکتر ، مادر من حدودا سه سالی میشه حس بویایی شونو از دست دادن، البته گاهی حسش برمی گرده ولی حدودا 2 3 روز ولی بعدش دوباره از دست میره حسشون، دلیلش چی می تونه باشه؟

مشکل تنفس از بینی در خواب

سلام. دو سه سال بود که شبها موقع خواب، از بینی خوب نمی تونستم نفس بکشم (حدس میزنم دلیلش التهاب مجرای بینی بود). حدود پنج ماه پیش شما بمن یک اسپری دادید. چند روز که استفاده کردم تنفسم خوب شد اما نام آن اسپری یادم نیست (گویا کلمه سدیم در نامش بود). چند شبه دوباره تنفسم با بینی خوب نیست. اسم آن دارو را بفرمایید. چه چیزی را رعایت کنم تا پس از مدتی دوباره این حالت پیش نیاد؟ (بخاطر مصرف نوع غذاست؟ رعایت نکردن بهداشت بینی؟ و...) درضمن پیرو سؤال قبلی ام در مورد احساس برآمدگی در گلو، پس از دو هفته مصرف دارو، مشکل برآمدگی و تغییر صدا برطرف شده. آیا باز هم دارو را تا دو ماه ادامه بدم؟

سرگیجه وضعیتی گوش چپ

سلام من از چند سال قبل سرگیجه وضعیتی گرفتم و بار اول خیلی شدید بود ولی درعرض سه روز خوب شدم با مانور هایی ک در کلینیک تعادل انجام دادم و قرص بتاسرک .چندبار دیگه اتفاق افتاد ولی درحد یک روز بود با بتاسرک خوب شدم ،الان دوهفتس باز شروع شده سرمو به سمت چپ کج میکنم اتفاق میفته و نمیتونم به سمت چپ بخوابم و روزهای اول شدیدتر بود ولی دوهفتس دارم اکتوسرک(بتاسرک پیدا نکردم) میخورم اما خوب نشدم ضمنا سینوزیت داشتم و فک کنم سینوسای فک چپم پرشده و شاید نیاز به تخلیه داشته باشه الان جیکار کنم؟ برم مانور اپلی و .... انجام بدم؟ یا ام ار ای و سی تی اسکن و....

جوش در سقف دهان

حدود 7 ماه است که در یک نقطه ی خاص از سقف دهانم یک ضایعه جوش مانند چرکی ایجاد می شود که پس از یک الی دو روز ظاهر شدن به طور کامل ناپدید می شود. اخیرا هم هفته ای یک الی دو مرتبه ظاهر می شود و سریعا ناپدید می شود. ضایعه هیچ گونه درد و خارش و ترشحی ندارد.

لوزه حفره دار

سلام و خیته نباشبد آقای دکتر.من خانم 27 ساله با سابقه ی برداشتن لوزه ی سوم در سال 90.آقای دکتر من مشکلی که داشتم این بود که هر چی میخوردم دهنم بو میگرفت و روی لوزه هام یه چیزایی سفیدی دیده میشد اما بعد از عمل هیچ کدوم از این مشکلاتم رفع نشد و الان به شدت دهنم بو میده اگر میشه لطفا بگین چبکار کنم و چه دارویی استفاده کنم؟