بازگشت به لیست سوالات
ل.ش
عنوان :

آزمایش خون

فوق تخصص روماتولوژی
سلام آقای دکتر
مادر من سابقه بیماری آرتریت روماتویید داره و یکبار در سن ۱۵ سالگی و یکبار در ۲۷ سالگی بیماریش عود کرد که هر بار با تحویز دارو و کورتون بیماری فروکش حالا ۴۵ سالشه و حدود یکساله شب ها صورتش کهیر میزنه و پف میکنه رفت آزمایش خون داد تیرویید کمکار داشت و سطح پلاکتش ۵۳۰ بود به دکتر غدد مراجعه کرد قرص تیرویید خورد و دوباره که آزمایش داد تیرویید نرمال شده بود و پلاکت ۴۸۰ بود که هنوز بالاتر از حد نرماله و همچنان شب ها کهیر میزنه ...ایشون استرس زیاد داره و خیلی کار میکنه ممکنه این حالت ها بخاطر استرس باشه چون مدتیه هم از نظر جسمی هم روحی ملتهبه ؟ و اینکه خواهرشون هم بیماری لوپوس و آرتریت روماتویید داره ممکن مشکوک به لوپوس باشه ؟
درد و خشکی عضلانی محسوسی نداره
ممنونم آقای دکتر

دکتر مسعود دهقانی

سلام
باید بررسی شوند بخصوص از نظر لوپوس ولی بیماریهای متعدد دیگر هم چنین علائمی دارند همینطور مشکلات تیروئید


سوالات مشابه


لیکن پلان دهان

با سلام. آقای دکتر من از یک سال پیش زخمی در هانم داشتم و پزشکهای متعددی مراجعه کردم تاچهار ماه پیش پزشک دهان و دندان تتشخیص لیکن پلان دهان دادن.با نمونه برداری. این مدت دهانشویه تریامسینولون روزی چهار بار استفاده کردم و یک دوره 14 روزه داروی پردنیزولون. زخم های اول کاهش پیدا کردن اما در حال کمو زیاد شدن هستن.و طرف دیگه دهانم هم درگیر شده.زبانم. زیر زبانم.و جدیدا سوزش سر دل دارم مخصوصا صبح ها و موقع خواب.خیلی نگران هستم از بابت بدخیمی. ازاین بابت که دارو کرورتون هست و احتمال ایجاد سرطان بیشتر نشه. مری درگیر نشه.راهنمایی کنید همین روند درمان مناسب هست یا به پزشک دیگه ای مراجعه کنم.پزشک عمومی در مرکز بهداشت توصیه کردند به متخصص روماتولوژی مراجعه کنم.اگه راهنمایی کنیدممنون میشم.

شانه و گردن

سلام آقای دکتر من یکسال پیش دوستم را روی شانه های خود بلند کردم او با تمام وزنش روی شانه های من ایستاد بعد از مدتی احساس درد در ناحیه پشت کردم به دکتر رفتم و ام ار ای انجام دادم که نتیجه سالم بود الان در ناحیه پشت یعنی پایین گردنم دو طرف هم راست هم چپ صدا های استخوانی میاد و درد شدیدی دارد البته بعضی موقع ها از ناحیه جلو یعنی قفسه سینه هم صدا میاد ولی درد ندارد لطفا راهنمایی کنید ممنون

قلب درد

باسلام وقت بخیر من ۳۷ ساله از تهران دارای یک پسر ۱۰ساله مزاحمتون میشم من، شش سال پیش متوجه شدم که به بیماری لوپوس دچار شدم البته زایده های پوستی از سن ۱۵ سالگی پیدا شده بود. ولی دکتر پوست هر بار یک علت پوستی تشخیص داده بود. سرانجام دکتر انصاریون که البته از ابتدا معالج پوستی بنده بود معرفی به دکتر رومالوژیست کرد که دکتر جوادی پس از یکسری آزمایش اعلام لوپوس کردند . حدود یک سال دارو خوردم ولی عوارض دارویی وترس از بیماری باعث شد به یکباره داروها کنار بگذارم وبه خودم بقبولانم که مریض نیستم . ولی دوروز است که درد شدید تو ناحیه سمت چپ سینه می کشم و می ترسم حمله اینبار به قلب باشد. امکان دارد راهنمایی کنید بیماری که این چند سال به صورت خاموش بوده، امکان دارد به قلب یا ششها حمله کند واگر درمان را شروع نکنم خطرناک است یا نه چون اصلا دوست ندارم باعلم به مریضی به زندگی ادامه بدم .

درد شدیدمزمن عضلانی پا وگردن وسر .که الان ماهیچه

سلام آقای دکتر.دخترم سه هفته ست که کردن درد به همراه سردرد وچشم درد به ترتیب دچار شد. در این بین از داروهای دکتر متخصص گوش استفاده کرد تب قطع شد و همچنین سردرد وچشم.بعد روی پای چپش از شصت تا مچ قرمز وکمی متورم شد و دوباره بهتر شد.الان ماهیچه پای چپش بسیار دردناک وقوزک آن ورم داره . CRP آزمایش بالا و ۱۴.۱ نشان داده شده است

دلیل ورم ودرد ناک شدن مفصل

سلام واحترام به آقای دکتردهقانی چندروزی هست که ابتدامفصل انگشت شصت پای پدرم متورم ودردناک شد پس ازخوب شدن آن مفصل انگشت پای کنارشصت پادردناک ومتورم شد پس ازخوب شدن آن مفصل مچ پای پدر دردناک ومتورم شد پس ازخوب شدن آن مچ پای دیگر متورم ودردناک شد این پروسه حدود 3 هفته ادامه داشت وادامه دارد پدرم به دکترهای عمومی وارتوپد نیز مراجعه کرده وآن ها دلیل را نقرس می دانند وآزمایش دوم پدرم اوره بالارا نشان نمی دهد ولی میزان فریتین بالا می باشد یعنی 355می باشد دلیل این بیماری چه می تواند باشد؟شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.