بازگشت به لیست سوالات
س.ش
عنوان :

درد پشت قفسه سینه

فوق تخصص ریه
سلام آقای دکتر
وقتتون بخیر
لطفا در صورت امکان به مشکل بنده پاسخ دهید
دو روزه که پشت قفسه سینه ام سمت راست درد عجیبی دارد
دیشب دو تا آمپول پیروکسیکام و متوکاربامول زدم ولی پس از از ناحیه جلو هم درد شروع شد
دیشب تا صبح از درد نخوابیدم با هر حرکتی درد بیشتر میشه
تشخیص همکارانتون اسپاسم عضلانی بود
ولی صبح دوباره رفتم و سی تی و نوار قلب گرفتم که به پیوست خدمتتان ارسال میکنم
و تشخیص پزشک بیمارستان از عکس االتهاب ریه بوده
محبت بفرمایید اگر مشکل حادی هست راهنمایی بفرمایید
با تشکر

دکتر علیرضا ثابت پور

بنظرم من اسپاسم عضلانی است. اگه تا دو هفته بهتر نشدید با ۸۸۰۵۰۴۲۱ تماس بگیرید

س.ش

متشکرم آقای دکتر
از امروز درد خیلی کمتر شده
به تشخیص شما با توجه به عکس ریه ها نیاز به پیگیری و مراجعه به پزشک دارم؟

دکتر علیرضا ثابت پور

اگه درد ادامه پیدا کرد به ۸۸۰۵۰۴۲۱ تماس بگیرید برای نوبتسوالات مشابهشما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.


سرفه

باسلام آقای دکتر الان بیش از 2 ماه هست که گلو درد داشتم و سرفه می کنم تاکنون 2 بار دکتر عمومی و 2 بار نزد فوق تخصص ریه رفتم و هر دارویی که دادن تا آخر دوره درمان مصرف کردم ولی هنوز خوب نشده ام و مدام سرفه می کنم دکترعمومی طی 2 بار مراجعه بهم آموکسی کلاو، کتوتیفن، شربت گایافنزین، شربت اوپیوکاف، ستریزین و آمپول بتامتازون و لاین اکتینگ و لوو فلوکساسین داد و مجموعا 2 هفته دوره درمان را کامل کردم بی فایده بود و همچنان سرفه می کردم با حجم خلط زیاد ولی بی رنگ سپس نزد فوق تخصص ریه رفتم داروهای اسپره بینی ویوانلا هر 12 ساعت دو پاف داخل بینی، پردنیزولون همراه شام دو عدد صبح همراه صبحانه یک عدد، شربت تئوفیلین جی، شربت دکترومتورفان، فاموتیدین و لوراتادین داد که بعدازمصرف خلط های بی رنگ از بین رفت ولی سرفه هنوز ماند و پس از 2 هفته مجددا پیش همان فوق تخصص ریه رفتم گفتم خلط ها رفع شد ولی هنوز سرفه می کنم به این شکل که تا کمی تند راه می روم یا میدوم یا وقتی که بخوام خمیازه بکشم، بخندم یا حتی سرم را بالا بگیرم به خصوص وقتی که کمی تند را می روم یا شروع به دویدن می کنم گلوم به سرعت تحریک میشه و س فه های عمیق و شدیدی می کنم تا حدی که صورت و چشمام سرخ میشه و به تمام بدنم فشار میاد آقای دکتر معینی فوق تخصص ریه بهم مجددا شربت دکترومتورفان، اسپری ویوانلا، فاموتیدین، آمپول بتامتازون ال آ، آپو ستریزین خارجی و برم هگزین دادند الان مدتی هست که این داروها هم تمام شده ولی من هنوز به محض کمی قدم زدن سریع یا دویدن یا خمیازه کشیدن و عطسه کردن اول صبح که بیدار می شوم به سرعت سرفه ام می گیرد. لطفا بفرمایید چیکار کنم تا سرفه ام کاملا خوب شود مدام سرفه ام می گیرد و گلویم اذیت می کند. سپاس

سرفه

با سلام من از بچگی همیشه بعد از خندهای شدید دچار سرفه های شدید میشوم .البته سرفه خشک نبوده علت این سرفه ها چیست و راه درمانش چیست؟

مشکل ریه

آزمایش ریه و تنفسی دادم برای ثبت جانبازی می خواهم بدانم آیا ریه بنده آلوده به مواد شیمیایی دوره جنگ طبق برگه رسیده از بیمارستان می باشد یا خیر؟

نمیتوانم نفس عمیق بکشم

با سلام.. شش ماه پیش برای اولین بار احساس کردم که نمیتوانم نفس عمیق بکشم انگار چیزی مانع از پر شدن کامل ریه هام میشد.، ( هوای زیادی به داخل میکشم ولی انگار تو یه قسمت نمیره ) . به متخصص داخلی مراجعه کردم ، گفت که در حال گرفتن اسم هستی ، دارو های : کی پی – تیوا و توربوهالر رو برام نوشت. اسپیومتری هم دادم که هیچ مشکلی نداشتم و درصدا از صد هم بیشتر بودن. یک ماه گذشت تغییر خاصی نکردم. رفتم پیش یه متخصص ریه گفت که چیزی نیست عفونته و یه مدت بگذره خوب میشی. بک ماه بعد رفتم پیش فوق تخصص ریه بیمارستان مسیح دانشوری از سینم عکس گرفنم مشکلی نداشت، اسپیومتری هم دادم که درصدا از صد هم بیشتر بودن و هیچ مشکلی نداشت و دکتر گفتش چون ریه هات ورزشکاری هستن. دکتر با یه معاینه سر سری همون داروهای کی پی – تیوا و توربوهالر رو برام تکرار کرد و قرص پنتو پرازول رو نوشت. گفت رفلاکس معده هم داری. (قبلا مشکل ترشح اسید معده داشتم ). کمتر از یک سال پیش هم ازمایش خون دادم که یه مقدار خونم غلیض بود و دکتر برام فست خون نوشت. الان چهار ماهه از مراجعه به فوق تخصص میگذره و هیچ تغییری نکردم نه بهتر شدم نه بدتر .هنوز داروها رو مصرف میکنم. وقتی ورزش شدید بدنسازی و ورزش های هوازی میکنم بهتر میشم. وقتی حواسم نیست خوبم. حتی من گهگاهی قلیون میکشم. وقتی قلیون میکش اصلا اینطوری نمیشم. اولش که این اتفاق افتاد زمستون بود که یه بارم سرما خوردم , قرص کلد استاپ مصرف میکردم. که علایم خیلی کمتر شدش. این اتفاق تایم خاصی نداره و صبح . ظهر شب همه ی ساعات ممکنه اتفاق بی افته. ولی اگه حواسم نباشه اینطوری نمیشم. این یک ساله فشار عصبی زیادی روم بوده و خیلی غمگین و عصبی بودم. گهگاهی هم سمت قلیم تیر میکشه. خیلی کم سنم 30 سال. شغلم مهندس معدن هستم (یک ساله معدن شن و ماسه ) . که از وقت این اتفاق ماسک میزنم. هرچند من بیشتر توی دفترم و کمتر میرم توی محیط کارخونه. ورزشکارم ( بدنسازی) – قدم 175 وزنم 90

میگرن

من مدتیه که راجب یه موضوع فکر میکنم که در گذشته پیش اومده سرم به طرز عجیبی درد میگیره چی کار باید انجام بدم ؟