بازگشت به لیست سوالات
م.پ
عنوان :

دستگاه ادراری

متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی
علت عدم تخلیه یکجاکامل ادرار،بعضی مواقع چه می باشد؟ خیلی ممنون و متشکر از جناب دکتر

سلام
علل متعددی داره
بسته به سن متفاوت هستسوالات مشابه


باد فتق

سلام آیا فتق کوچک مغبنی سمت راست بدون جراحی و با داروی گیاهی قابل در مان هست اگر قابل درمان نیست تا چه وقت میشود عمل را به تعویق انداخت بعضی از دکترهای گیاهی میگویند قابل درمان هست نظر شما چیست از نظر علمی امکان دارد یا خیر

جراحی سنگ کلیه

من خانمی 67 ساله ام و به خاطر سنگ کلیه چپ (به قطر 5 سانتی متر) نیاز به عمل جراحی دارم، ولی به خاطر مشکل قلبی (آنژیو و بالون) امکان بیهوشی حین عمل را ندارم. آیا امکان عمل خارج کردن سنگ کلیه بدون بیهوشی (با بی حسی) هست؟ اگر این امکان وجود ندارد، با این شرایط بنده، راه حل دیگری هست؟ بنده ساکن اصفهان هستم و امکان مراجعه حضوری به پزشکان شهر تهران را ندارم، آیا این امکان در شهر اصفهان وجود دارد؟ در صورت امکان پزشکی را که ساکن شهر اصفهان است، معرفی نمایید. با سپاس.

پروستات

بنام خدا .سلام آقای دکتر .مدت یکسال است که جهت درمان عوارض بزرگی پروستات تامسولوسین و فیناستراید تجویز شده .اخیرا بجای این دو دارو داروی ترازوسین تجویز شده .میخواستم لطفا توضیح دهید کدام بی خطرتر است و کدامشان بهتر است .چون در جایی خواندم در هنگام مصرف تامسولوسین جهت سرطان پروستات هم آزمایش دهید از طرفی با خوردن قرص 2میلی گرم ترازوسین سرگیجه و مخصوصا تپش قلب از شب تا صبح ناراحتم میکند.فشار عادیم 10 _11.5 است .اندازه پروستات 47*31*34و psa با خوردن فیناستراید و تامسولوسین 0.25شده است .وحجم اندار باقیمانده 25 است.با سپاس و درود فراوان

شیرخشک مناسب

با سلام و خسته نباشید خدمت شما خانم دکتر بزرگوار. دخترم سه ماهش کامل شده و وارد 4 ماه شده.از ا ول فقط شیرخشک میخورد.اما چون کمی رفلاکس داره بهش پدی لاکت و راینیتیدین و شیر خشک کامفورت میدادم.بخاطر شیر خشک رنگ مدفوعش سبز و ابکی و بسیار بدبو شده بود،که ازمایش مدفوع دادیم که مشکلی نبود.شیر خشکش رو عوض کردیم بهش ببلاک Ar دادیم.الان رنگ مدفوعش زرد شده و بسیار چرب و اینکه بعد از هربار شیر خوردن خیلی زور میزنه و مدفوع میکنه. علائم رفلاکسش هم کمی شیر بالا میاورد و زیاد ترش میکرد،و گاهی صداش عوض میشد و بیقرار بود.اما ظاهرا فعلا با دارو کنترل شده. میخواستم اگه ممکنه راهنمایی کنید که چطور متوجه بشم رفلاکسش برطرف شده یا نه،و اینکه یه شیر خشک مناسب دیگه بهم معرفی کنید.باتشکر.

ارولوژی

‎سلام وقتتون بخیر ... می خواستم موضوعی رو در میون بزارم که شخصا کمی در مطرح کردنش اکراه دارم می بخشید من در سن 15 سالگی به علت تنبلی کردم برای اجابت مزاج در کمال ناباوری دچار ناخودداری شدم با وجود این که خیلی سال از اون موضوع میگذره یادآوریش موجب پریشان خاطری و همچنین وسواس الکی به وسایل آن دوره شده خودمو خیلی سرزنش میکنم که چرا این اتفاق افتاد مثلا این دیدگاه دارم که هیچ شخص سالم بزرگسالی این اتفاق برایش نمیوفته .... کمک کنید از این حس منزجر کننده راحت شم ( با تشکر )