بازگشت به لیست سوالات
م.ع
عنوان :

لوزه های شیاردار

متخصص گوش، حلق و بینی
۱-با سلام آیا برای درمان لوزه های شیاردار غیر از عمل راه دیگری وجود ندارد.؟
۲-آیا بعد از عمل درد زیادی وجود داره؟

دکتر محمد علیپور

سلام.احتمالا منظورتون لوزه حفره داره.این لوزه ها منشایی برای ایجاد سنگ لوزه ودر نتیجه بوی بد دهان هستند.درمان این حالت اول با غرغره کردن ته حلق به طور مرتب و بعد تخلیه اون حفرات با کمک سواپ نوک پنبه ای توسط خود بیماره.اگر به این اقدامات جواب نداد به سراغ عمل میریم.درد و خونریزی بعد از عمل لوزه در بزرگسالان شایعترین عوارض هستند .درد وجود داره ولی بیشتر از چند روز بیشتر طول نمیکشهسوالات مشابهشما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.


بینی

بینیم کیپ شده یک ماهه اسیرم کرده یک راهی جلوم بزارید ممنون میشم

گوش درد

سلام وقت بخیر بنده آهنگ با صدای بلند گوش دادم سیستم صوتی ماشین بود یکی از دوستان تو ماشینش بودم...الان گوشم درد میکنه انگار تو گوشم یچیزی مثل خودکار فرو کردن مشکل شنوایی ندارم ولی درد دارم لطفا کمکم کنید

بوی بد دهان متفاوت

با سلام دکتر جان عارضم خدمت شما که چند وقتی بود بوی بد دهان امانم را بریده بود بعد از کلی جستجو دریافتم پشت غدد بزاقی تکه ای پنیری شکل تشکیل میشود که دلیل بوی بسیاربد دها نست. یک روز در میان باید با کلی اوق زدن آنرا خارج کنم که خودش هم بوی عفونت میدهد.

لوزه سوم و سینوزیت

با سلام و احترام خدمت خانم دکتر رحمانی پسر من 4 ساله هستن . مدت بیست روز سرماخوردگی و سرفه و عطسه و ابریزش داشتن که انتی بیوتیک فارمانتین 643 و کتوتیفن و اسپری بینی داکوسالین استفاده کردن از بیماری ایشون سرفه های اخلاط دار زیاد و ابریزش باقی موند به پزشک اطفال دوباره مراجعه نموده گفتن از سینوزیت و لوزه هاشون عکس گرافی بگیریم . دکتر اطفال گفتن که ایشون هم لوزه سوم دارن و هم سینوزیت و ما را به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ارجاع دادن که نوبت برای چند روز دیگه گرفتیم . این را هم یاداور شوم که پسر من خیلی زود سرما میخوره و زود سرماخوردگیش تبدیل به عفونت میشه . در حالت عادی تکه های بزرگ غذا رو نمیتونه بخوره و حالش بهم میخوره و باید تکه های مثلا گوشت کوچک باشه . سرفه هاش در مریضی اونقدر شدید میشن که گلاب به رو استفراغ میکنه . یه علایم دیگه که دارن در همه حال صبحها بوی خیلی بدی دهانشون میده و شب تا صبح هم در خواب خیلی قلت میزنه . با توجه به شرحی که در بالا دادم و جواب گرافیشون آیا لازم هست که ایشون عمل لوزه انجام دهند ؟

گردن درد و گوش درد

سلام من شب ها یک طرف گردنم و گوشم درد میگیره و درد از سمت گوشم به پایین گردنم منتشر میشه گوشم هم یکم سنگین شده میشه لطف کنید بگید باید چیکار کنم؟پیشا پیش ممنون از لطف تون9