بازگشت به لیست سوالات
م.م
عنوان :

مشکل بلع غذا

متخصص جراحی عمومی
همسرم بیشتر از شش سال هست، مشکل بلع غذا دارند و تقریبا روزی یکبار احساس گرفتگی مری و بلع رو دارند. در دوسال قبل دوبار اندو دادند مشکلی نبود. در ماه گذشته عکس رادیولوژی با باریوم دادند و در عکس مشخص شد لوله مری متسع شده و بخش تحتانی که به معده میسرسه تنگ و به شکل نوک منقاری شده و آشالازی تشخیص دادند. خواستم ببینم برای این بیماری احتمالا عمل در نظر بگیرند ولی فوق تخصص گوارش که کاملا تشخیص بدند و تشخیص دقیق رو انجام بدند نبردیم، ممنون میشم معرفی بفرمایید و اگر آشالازی بود و عمل لازم شد این عمل چطور انجام میشه و آیا حضرتعالی قبلا این عمل رو انجام دادید، گویا این بیماری کمتر پیش میاد.

با سلام این بیماری نسبتا کم یاب و علت ناشناخته دارد .درمان این بیماری عمل یا بالون یا تزریق بوتاکس و بالون است .شانس برگشت هم دارد معمولا هر ماه یک تا دو مورد از این عمل دارم این عمل به روش لاپاراسکوپی با 4 تا 5 سوراخ به صورت قطع عضله ضخیم شده صورت می گیرد.

ممنون دکتر. آیا با همین عکس تشخیص کامله، یا باید کارهای تشخیصی دیگری انجام بشه. و اگه عمل میوتومی انجام بشه شانس برگشتش کمتر میشه؟
برای عمل چه اقدامی انجام بدیم،
سقز، کردستان هستیم. کدوم بیمارستان یا کلنیک برای عمل مراجعه کنیم؟ آیا لازم هست متخصص گوارش همسرم رو ببینند یا همون عکس گویا هست..
عمل باز بهتره یا لاپراسکوپی؟
ممنون از پاسخگویی
آیا بیمارستان آتیه بیایم، یا جای دیگه. کجا خدمت برسیم؟

شما با مطب هماهنگ بفرمایید جهت ویزیت تمام اینها را عرض میکنم از طریق سایت www.dr-zandi.com
شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت مشاوره ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.سوالات مشابه


هموروئید و فیشر

سلام من موقع اجابت مزاج درد وحشتناکی دارم خونریزی هم دارم دکتر گفتن عمل باید کنی فیشر و هموروئیده میخواستم بپرسم تا ٤ روز دیگه که عملمه چی کنم که دردم کمتر شه؟؟بعد عملش دردش چجوریه؟

اپاندیس

با سلام و خسته نباشید.دکتر چه کارهایی نباید انجام بدهیم که دچار اپاندیس نشویم؟؟؟چه عواملی باعث اپاندیس میشود؟؟ایا تحرک زیاد یا زیاد نشستن باعث اپاندیس میشود؟؟؟ایا با شکم پر از اب طناب زدن باعث جراحی اپاندیس میشود؟؟

سنگ صفرا

من دو ماه پیش سونچ رفتم فهمیدم دو تا سنگ 12و 6میلی دارم.یه سری دارو گیاهی استفاده کردم الان 12و چند سنگ ریزه 3میل شده اگه من بتونم سنگ صفرا روخردش کنم میتونم دفع کنم و نیاز به عمل نداشته باشه

چاقی

با سلام و عرض ادب بنده تصمیم به عمل اسلیو داشتم وقتی رفتم برای سونو یه توده ی 10سانتیمتر در تخمدان چپ وجود داشتمیخواستم ببینم آیا میتونم عمل اسلیو رو انجام بدم

مشاوره و جراحی

سلام ،مشاوره میخواستم واسه ی عمل و اینکه خود شما عمل میکنید یا معرفی میکنید به دکتر دیگری با توجه به اورژانسی بودن امکان عمل قبل عید هست و ایا برای عمل نیاز به ct scan هست؟به من ،شماو دکتر نیک اقبالیان شیراز و دکتر بقایی فیروزگر رو معرفی کردن برای عمل و در اخر اگر نشد عمل کنیم برای شیمی درمانی تا بعد تعطیلات پیش کدوم دکتر بریم.پیشاپیش ممنون از پاسخگویی به من شما