بازگشت به لیست سوالات
س.م
عنوان :

باسلام و عرض ادب

متخصص بیماری های کودکان
با سلام و ادب جناب دکتر مقدادی وزن تولد دخترم 2300 بوده و به دلیل اینکه شیر مادر نخورد و به خاطر کولیک پزشک گوارش اطفال شیر کامفورت توصیه کرد طبق نظر جنابعالی از از این ماه قرار شد تا 9 ماهگی کامفورت مصرف کند مشکل اینجاست که در حال حاضر وزن کودک من 7400 بوده و این کمی موجب نگرانی بنده است در این خصوص از شما راهنمایی میخواهم که برای وزن گیری چه اقدامی داشته باشم سوال دیگر اینکه تعداد دفعات مدفوع کودک من 6 تا 8 بار در روز میباشد بعد از یک ویروس سرماخوردگی مدتی اسهال داشت انا بعد از طبیعی شدن قوام مدفوع همچنان دفع 6 تا 8 بار در روز است از لطف و عنایت شما نسبت به پاسخگویی نهایت تشکر را دارم .

سلام درمان دارویی را طبق دستور پزشک ادامه دهید

سو جذب و بدنبال آلرژی به لاکتوز شیر یا آلرژی غذایی است

تست سو جذب و حساسیت غذایی بدهید و با رعایت رژیم مناسب و مکمل های اختصاصی میتوانید وضعیت رشدی را بهبود بخشید
شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت مشاوره ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.سوالات مشابه


حساسیت پوستی به مولتی ویتامین ویوا کید

سلام.خسته نباشید.صادقی هستم،پسر کوچکم که اواخر شش ماهگی است، به تازگی بعد از خوردن قطره مولتی ویتامین ویواکید با طعم پرتقال، دور دهانش، هرجا که قطره به آن مالیده، قرمز میشود که عکس آن ضمیمه میشود. البته ده دقیقه بعد این قرمزی برطرف میشود. آیا قطره اش را عوض کنیم؟ اگر یادتان باشد،پسر بزرگم،محمدحسین آلرژی داشته و با خوردن بعضی چیزها کهیر میزند.نگران شدم که مبادا قطره را ادامه بدهم و پسر کوچکم هم حساسیت نشان بدهد. البته حدود سه ماه است که این قطره را مصرف میکند،اما به تازگی حساسیت نشان داده است.

شیر اپتاکید

سلام پسرم اول شهریور سه ساله میشه. کلا شیرخشک می خورد اپتامیل. الان من بهش به جای شیر پاستوریزه شیر آپتاکید میدم خواستم بدونم. براش ضرر نداره آخه امروز بهم گفتن اینقد بهش از این آپتاکید نده گیج وخنگ میشه روزی 180سی سی یا کمتر میخوره نظرشما چیه بهش بازم آپتاکید بدم یا نه نگران شدم؟؟؟

اسهال

سلام و وقت بخیر....پسرم آخرایه 14ماهگیه دوروزه اسهال شدهو یمقدار حالته بلغمی شده البته کنجدخورده بود نمیدونم از کنجده یا چیز دیگه... شیرخشک آپتامیل پپتی جونیور میخوره ...الان برااسهالش دارو چی بدم؟مترونیدازول و ایراپراکس؟

تب

سلام خسته نباشید پسر 14 ماهه دارم ک 10 روز پیش با تب 39 درجه بردمش دکتر و گفتن گلوش عفونت کرده و براش آمپول زدن و شربت آموکسی کلاو و سرماخوردگی نوشتن تبش خوب شد ولی از دیشب مجدد تب کرده آبریزش بینی نداره ولی سینه ش خس خس میکنه ویک بار هم سرفه خلطی داشته و حس میکنم گلو درد داره ولی عطسه نمیکنه!!! دکتر دارو چی بدم بهش ک خوب شه واقعا اذیت میشه نمیدونم چرا مریضیش خوب نمیشه و دوباره تب کرده!

شروع غذای کمکی در بچه 5 ماهه و یک هفته

باذ عرض سلام خدمت جناب آقای دکتر دخترم 5 ماه و یک هفته است. بعلت رفلاکس نصف بسته ساشه امپرازول 10 صبحها بهش میدم. با شیر خشک ببلاک ar وببلاک کامفورت الان روزانه حدودا 1000 تا میخوره. با وزن تولد 3150 و وزن 5 ماهگی حدودا 7300. البته با این شیرخشک و دارو ریفلاکسش خیلی کمه. آقای دکتر لطف کنین در مورد شروع غذای کمکی راهنمایی بفرمایید با چه غذاهایی میشه شروع کرد؟