بازگشت به لیست سوالات
ع.ف
عنوان :

تومور

فوق تخصص هماتولوژی و انکولوژی کودکا ...
سلام من دخترم ۲۰ ماهشه و حدود چهل روز پیش به خاطر تومور هیپوتوبلاسما جراحی شد و لب چپ کبدشو کامل برداشتن الان دو جلسه با وقفه ۱۵ روز با داروی سیسپلاتین تحت درمان بوده و الان بعد از گذشتن ۴۰ روز آلفاش شده ۱۰۰ در صورتی که ما فکر میکردیم دیگه آلفا نداشته باشه میخواستم بپرسم چرا با توجه به اینکه جراح گفته تومورو کامل برداشته هنوز آلفا و همچنین آنزیم sgot کبدشم ۵تا بالا هست چرا؟ متشکرم

دکتر بابک صندوقچیان شتربانی

سلام وعرض پوزش ازمتاخیر بعدازاتمام دوره شییمی درمانیاین؟انزیم پایین میاد پس فعلا جای نگرانی نیست
شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.سوالات مشابه


سرطان

با عرض سلام.در حدود یک ماه پیش در کام نرم مادرم غده ای درحدود 2 در 2.5 در سه سانت ظهورکرد. با مراجعه به پزشک فک و صورت و اسکن انجام شده گفتن چیزی نیست و باید عمل بشه و نمونه گیری انجام بشه. عمل انجام شد و آزمایشگاه پاتوبیولوژی، سرطان تشخیص داد. و با توجه به مراجعه به پزشک و بررسی های بیشتر( اسکن از لگن و ریه) مشخص شد که این قسمتها درگیر نشده و سالم است. و دکتر پیشنهاد پرتو درمانی و شیمی درمانی داد و الان حدود یک بار در هفته تزریق و هر روز پرتو درمانی انجام میشه.ولی با توجه به مراجعه به دکتری که عمل رو انجام داده (فک و صورت) جهت کشیدن بخیه،دکتر عنوان کرده که باید یک عمل گسترده تر انجام بشه و آلودگیهای احتملی اطراف برداشته بشه. و بعد از انتقال این اظهار نظر به دکتری که پرتو درمانی و شیمی درمانی رو انجام میده، گفتن که فرقی نمیکنه هر دو کار یکیه با این تفاوت که مریض دردکمتری رو تحمل میکنه و بعد از تکمل دوره درمان اگه نیاز شد، عمل انجام بشه. 1- با توجه به این اوصاف آیا پرتودرمانی ادامه داده بشه یا عمل در اولویته؟ 2- آیاروش جدیدتر و موثرتری وجود داره؟ چونکه شنیدم در تهران دستگاهی وجود داره که تمامی سلولهای سرطانی در بدن رو تشخیص میده و بعد از چند جلسه اشعه(با قیمت بالا) مریض درمان می شود. 3- با توجه به اینکه دکتر خیلی اطلاعات نمیده و میگه عجله نکنید آیا از پیشرفت این مرض مخصوصا در قسمت گره های لنفاوی میتوان اطلاعات کسب کردو به چه روشی؟(چون فقط از قسمت لگن و ریه اسکن انجام شده است). آیا پیشنهاد میدهید که به تهران مراجعه کنیم ( کدام پزشک و چه تخصصی)؟ 4-چند درصد احتمال بهبودی است؟

کمبود پلاکت

سلام وقت بخیر بنده دو سال پیش متوجه شدم پلاکتم پایین هست و به متخصص مراجعه کردم و ایشان هم کورتون تجویز نمودند که پس از مصرف بدلیل عوارض ناشی از آن(سردرد و افسردگی و...) استفاده از دارو را متوقف نمودم با توجه به اینکه در طول این دوسال هرچند ماه یکبار آزمایش داده ام و پلاکتم در بازه ی 110 تا 130 بوده و همچنین همه ی ایتم های آزمایشم نرمال بوده علت چیست؟ آیا خطر دارد؟

برامدگی

سلام من چندین سال است ۳-۴تا برامدگی کوچک و سفت و ثابت در سرم دارم (البته اول یکی بود و بعد چندین سال ۳تا دیگه اضافه شد و دیگه اضافه نشد ) بدون درد و بدون تغییر هستن و اندازه های یکسانی هم ندارند و بزرگترینش در حد یه عدس میباشد.میخواستم بپرسم علائم سرطان و تومور است یا بابت لیپیدی!؟

مشکوک بودن آزمایش انعقاد خون

کم بودن موارد زیر در آزمایش خون ADP 5 =60 Arachidonic acid 0.5 =61 Ristocetin 1.5 =60 P.t= 11.7

هموفیلی اکتسابی ۸

یکسال قبل ابتدا اینهیبیتور داشتم ولی بعد از درمان با داروها، فاکتور ۸ با اینهیبیتور صفر، خودبه خود پایین و بالا میرود . چرا ؟