بازگشت به لیست سوالات
س.خ
عنوان :

سندروم روده تحریک پذیر

متخصص داخلی
من یبوست شدید دارم بعضی موقعها تا 10 روز هم معدم کار نمیکنه اما وقتی استراب بهم دست میده اسهال میفتم

با سلام
و با عذرخواهی به خاطر تاخیر در پاسخ.
شما یبوست نسبتا شدید دارید و این بسیار مهم است بهترین راه درمان برای یبوستهای شدید رژیم غذایی پر فیبر مانند میوه و سبزی، خوردن آب زیاد بخصوص در حالت ناشتا، خوردن انجیر و خاکشیر و در نهایت ورزش منظم است. اگر به اینها جواب نداد دارو هم تجویز می کنیم.
در مورد اسهال شدن به دنبال اظطراب کاملا درست است و پیش می آید دلیلش این است در اظطراب حرکات روده افزایش می یابد این موضوع چیزی را عوض نمی کند مشکل اصلی شما همان یبوست است.

من تحت نظر دکتر گیاهی بودم 1سال ولی فایده ای نداشت من خواهشی که دارم دارو تجویز کنید

بسیار خوب
شما 4 بسته پود پگ یا همان پدیرولاکس تهیه کنید. یک قاشق از آن را در یک لیوان آب برزید و بخورید بسته به عملکرد روده تا سه لیوان را می توانید بخورید.

قبل غذا یا بعد غذا

بعد از غذا
بیماری خاصی ندارید و یا داروی خاصی مصرف نمی کنید؟

دارو اعصاب مصرف میکنم
🙏سوالات مشابه


سلام آزمایش خون

در آزمایش خون crp 30 هست و esr 43 هست مادرم 74 سالشه وقت دکترش دوشنبه است جواب آزمایش رو گرفتیم میخواستم نظ تون بدون

عنوان

سلام اقای دکتر ببخشید هلیکو باکتر سطح 9 در آزمایش باید به صفر برسه بعد از مصرف داروها؟؟ یا زیره 5؟؟اخه 0 تا 5 رو نوشته بود نرمال

کمر درد

سلام دکتر مادرم 70سال سن دارند از کمر درد شکایت دارن. توسط نورولوژیست ویزیت شدند گفتن باید به روماتولوژیست جهت درمان پوکیاستخوان مراجعه کنید. با توجه به کرونا لطفا داروهای موردنیاز رو برام بنویسید و دوز و روش استفاده تا براشون شروع کنم.

کرونا مثبت

سلام و عرض ادب.پسر یکساله من هفته پیش 5 روز تب 40 درجه کرد و روزهای سختی گذروندیم .فقط شیاف دیکلوفناک تب رو پایین آورد.دکتر مقدادی تشخیص احتمال کرونا برای بچه رو دادن.منم پنجشنبه هفته قبل آزمایش پی سی آر دادم و الان جواب اومده کرونا مثبت شد )weakly positive(.علامتی ندارم.نگران مادرم هستم که ناراحتی قلبی داره و با بچه ارتباط داشته.آیا اول بیماریه که فعلا علامت نداده؟میخواستم بدونم چه داروهای تقویت کننده و پیشگیری بخوریم.آیا کلا آنتی بیوتیک یا دارویی برای این ویروس توصیه میشه؟

کرونا

سلام خسته نباشید پدر من چند روزه بدن درد دارن و تب رفتن دکتر دکتر گفته ب احتمال زیاد کروناست ایشون حاضر نشدن برن بستری بشن سابقه دیابت دارن و سیگاری هستن الان خیلی خس خس میکنن چه دارویی باید مصرف کنن؟