بازگشت به لیست سوالات
س.ش
عنوان :

بی خوابی نوزاد

متخصص طب کار و فلوشیپ طب خواب
با سلام خدمت جناب دکتر. نوزاد 50 روزه ای دارم که هربار خواب صبح و بعداز ظهرش بیشتر از نیم ساعت نمیشه. شب ها هم زودتر از 2نمیخوابه. گریه نمیکنه ولی نمیخوابه. صبحها هم که میخوابه همش با دستانش با موهاش بازی میکنه و دست میکشه صورتش. یعنی خیلی نا آروم میخوابه. دلیلش چی میتونه باشه. باتشکر

سلام
آیا در دوران بارداری مساله یا بیماری خاصی داشتید؟ این مشکل در خانواده شما سابقه دارد؟ آیا فرزند اول شماست؟

بیماری خاصی نداشتم. در خانواده هم سابقه نداشتیم فقط تنها مشکل من دیابت بارداری بود
هیچ مشکلی بجز دیابت نداشتم و ماه های اخر فقط متفورمین مصرف میکردم. بله فرزند اول هست

مدت خواب کودکرا در 24 ساعت محاسبه کنید و بفرمایید. مدت خواب REM در کودکان نیمی از زمان خواب آن ها را تشکیل می دهد. ناآرامی در خواب مب تواند طبیعی باشد. در صورتی که رشد طبیعی می باشد و بیش از 10 ساعت در 24 ساعت می خوابد، نگران نباشید.

🙏سوالات مشابه


اختلال خواب

سلام دکتر وقت بخیر من حدود 40 روز دیگه کنکور دارم و به این دلیل و هم به دلیل موضوع کرونا،به شدت اینروزا دچار استرس هستم..شب موقع خواب به همین خاطر،دچار تنگی نفس و تپش قلب میشم به طوری که وقتی هنوز خوابم عمیق نشده،از خواب میپرم..این اتفاق فقط موقع خواب میوفته و حدود دو هفته ای هست که درگیرش هستم..تقریبا دو سال پیش هم اینطوری شده بودم ولی به این اندازه نبود..من باید چیکار کنم که هم اضطرابم کمتر بشه و هم خوابم درست شه؟

خواب

سلام اقای دکتر خسته نباشید چند سال از قرص آرامبخش آلپرازولام استفاده کردم. الان چند مدتی هست که دیگه استفاده نمیکنم و حال عمومی من خوب هست. فقط شب ها خیلی زیاد خواب میبینم. دایما خواب میبینم اکثرا ناخوشایند. وقتی بیدار میشم یادم میافته. خاستم ببینم درمان چی هست مرسی آقای دکتر. دست بوس شما هستم.

اختلال خواب

سلام خسته نباشید. من متاسفانه مدتی هست که خوابم بهم ریخته و صبح حدود 8-9 صبح میخوابم. و حدود 4بعد از ظهر بیدار میشم. میخواستم بدونم استفاده از مکمل های ملاتونین مشکلی ایجاد نمیکنه اگر مصرف کنم؟ چون آلپرازولام تاثیری نداره روم و باید خوابم و یجوری تنظیم کنم.

بد خوابی بچه یک ساله در طول شب

سلام خدمت اقای دکتر .دختر یک ساله ای دارم .شب به راحتی به خواب میره ولی بعد از یک ساعت تا صبح بیقراری در خواب میکنه گریه میکنه نق میزنه . دمای خوابش مناسبه و داروی رفلاکس هم میخوره .و رفلاکس خفیفی داره .چه کار باید بکنم .سپاسگزارم.روی من هم اثر بد گذاشته منم بیخواب شدم.

مشکل خواب

با سلام...بنده در این مدت قرنطینه اغلب در خانه بوده ام و تحرک کمی هم دارم. مشکلم اینجاست که تا صبح خوابم نمیبرد و از آن طرف هم غروب ها ساعت چهار به بعد بیدار میشوم. قرص آلپروزولام هم مصرف کردم اما جوابی نگرفتم. این وضعیت برایم مطلوب نیست. با این شرایط شما چه توصیه و راهکار یا دارویی را پیشنهاد میدهید.