بازگشت به لیست سوالات
م.ق
عنوان :

فشار چشم

متخصص چشم پزشکی و فلوشیپ گلوکوم
سلام پدرم مشکل گلوکوم دارند قرار بود این ماه عمل بشند به دلیل کرونا به پزشکی دسترسی پیدا نکردیم دکترشون گفته بودن قرص پروپرانولول رو مصرف کنند تعداد 50 تا بوده که تموم شده میخوام بدونم تا زمان عمل باید مصرف کنند یا قطع کنند؟نگران بیناییشون هستم شما وقت معاینه در تهران دارین؟ لطفا جواب بدین

سلام قرص پروپرانولول درمان گلوکوم نیست.قطره های مصرفی تجویز شده را تا زمان ویزیت مجدد ادامه بدهید.این قرص برای بیماری شبکیه ایشان با توجه به پرونده ارسالی احتمالا تجویز شده و ادامه ان منعی ندارد.

🙏سوالات مشابه


چشم درد

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما آقای دکتر ، بنده از حدود یک هفته قبل بعد از چند روز که مطالعه داشتم ، ابتدا احساس درد در نواحی ابرو (سینوس) پیدا کردم ، در همان روز بد از چند ساعت هنگام کار با کامپیوتر احساس تیر کشیدن در دو چشم را حس کردم و از روز بعد علاوه بر گاهی اوقات تیر کشیدن چشم در هنگام روشنایی و نور (البته لحظه ای ) ؛ احساس درد در بالای چشم پشت پلک را چند روز داشتم و مسکن مصرف کردم و قطره اشک مصنوعی آرتلاک استفاده کردم ، الان که چند روز گذشته درد پشت پلک کمتر شده ولی گاهی اوقات احساس تیر کشیدن چشم و احساس فشار و درد در همان نواحی ابرو (سینوس ها) را دارم . ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید چه دارویی استفاده کنم تا بهتر شوم. سپاسگزار

دیدن سایه اجسام

سلام آقای دکتر بنده 19سال سن دارم بعضی وقتا که به تلویزیون یا اجسام با فاصله یک متری به دور نگاه میکنم اجسام یا تصویر را با سایه می بینم یعنی وقتی به جسمی با فاصله نگاه میکنم علاوه خود جسم سایه چشم کمی بالا تر از خودش می بینم علت چیه ؟ برای درمان چیکار کنم؟ ممکنه مال قند باشه چون اضافه وزن دارم و بی تحرک هستم؟

قرمزی چشم چپ کودک 10 ماهه

با عرض سلام و وقت به خیر، چشم چپ کودک 10 ماهه سه روزه که قرمز شده، آبریزش و قی هم ندارد.

درد و تاری دید چشم چپ

سلام . آقای دکتر حدود 4 روز پیش روغن ( روغنی که برای خشکی پوست استعمال میکنم) داخل چشم چپم رفت و از اون روز چشمم قرمز شده و درد و تاری دید پیدا کرده. 3 روز میشه که قطره نفازولین ریختم و کمی بهتر شدم. ولی هنوز قرمزی و درد و کمی تاری دید دارم. ممنون میشم راهنماییم کنید که چکار باید بکنم .

چشم درد

با سلام کودک 5 ساله با کف دست زد تو چشمم طوری که ضربه به بینی وچشم چپم خورد بیشتر به چشمم بعدش کمی دچار آبریزش شد. چشام ناخنک هم داره بعدش درد کمی در کره چشمم حس میکردم الان بعد از دوهفته هنوز درد خفیفی در بالای چشم وناخنک حس میکنم تاری دید و حساسیت به نور ندارم نیاز به مراجعه به چشم پزشک هست؟ به نظر تون عصب بینایی ام آسیب ندیده؟