بازگشت به لیست سوالات
M.K
عنوان :

تنگی نفس کم و فشار روی قفسه سینه

متخصص قلب و عروق و فلوشیپ اینترونشن ...
سلام . من جمعه پیش لثم عفونت کرد و چون در کودکی عمل تترالوژی فالوت داشتم اموکسی کلام 625 دکتر بهم داد و مصرف کردم عفونت دندون برطرف شد ولی سه روزه تنگی نفس دارم که نسبت ب دوروز پیش خیلی بهترم ولی فشار روی قفسه سینم حس میکنم و ضربان قلبم هم کمی بالا رفته با اینکه انتی بیوتیک مصرف کردم همچنان هم میکنم احتمال عفونی شدن دریچه وجود داره ؟

سلام
عفونت دریچه معمولا علایم شدید تر ی داره .
و تب و لرزهای مکرر و گاهی شبانه میده .
به نظر حداقل در حال حاضر این علایم مربوط به عفونت دریچه نیست .بعد هم برا شما دستکاری و عملی انجام نشده که نگران باشید .صرفا یک التهاب بوده که تازه پیشگیرانه آنتی بیوتیک هم خوردید.
ممکنه بیشتر اظطراب باعث این علایم شده .
اگر تنگی وفس ادامه یا بیشتر شد و علایم دیگری از جمله تب اضافه شد نیاز به بررسی بیشتر و ویزیت وجود دارد .
سوالات مشابه


قلب

زربان قلبم خیلی پایینه .احساس میکنم بعضی وقتها بدنم بی جون میشه.علتشو میخواستم بدونم .ممنون

قلب درد

چند ماهی است احساس درد در قفسه سینه سمت چپ دارم درد اکثرا نقطه ای است.گاهی ک به سمت چپ میخوابم یا زیاد پیاده روی میکنم مثل نبض اضافی در قفسه سینم احساس میکنم و نفسم یکم دیر بالا میاد .دکتر داخلی رفتم نوار قلب گرفت گفت تپش داری اونم برای استرسه قلبت سالمه.موقع ای که درد میگیره نفس تنگی یکم میگیریم .عرق و حالت تهوع ندارم.بیشتر مواقع ترش میکنم .راستی من مشکل معده دردم دارم.میخواستم بدونم این علائم یعنی من بیماری قلبی دارم ؟باید برم اکو ؟یا نیازی نیست؟

درد قلب

با سلام - همسر بنده با مشکل پرولاپس قلبی یا همان افتادگی دریچه میترال به صورت شدید رو به رو هست-اخیرا با کوچکترین ناراحتی ایشون کنترل اعصاب خود را از دست میدهد و بعضا دچار علائمی مانند درد در قسمت قفسه سینه و دست چپ ، احساس سردی در قلب ، تپش فوالعاده بالا ، احساس بی حسی در سر که توام است با عصبانیت شدشد که کنترل خود را از دست میدهد و در حال حاضر با مراجعه به پزشک قلب فقط قرص متورال مصرف میکند با توجه به نگرانی بنده ممنون میشم راهنمائئیهای لازم را بفرمائید..امیر کلاته از ورامین

تپش قلب

سلام خانم بنده به هنگام دستشویی رفتن تپش قلب شدیدی میگیرد که بسیار نگران کننده است

درد قفسه سینه و فک

سلام.خانمی 23ساله هستم.مدتیست دچار درد در قسمت چپ قفسه سینه شدم که بعد از مدتی درد به سمت چپ فک و کتف چپ و پشت کمرم هم کشیده میشه. در طول روز هم گاهی به صورت ناگهانی دچار تپش قلب شدید و تنگی نفس میشم که باعث ایجاد حالت تهوع میشه. ایا ممکنه مشکل از قلب باشه؟ مدت پنج سال هم هست که به بیماری IBS دچار هستم. پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون و وقتی که گذاشتین.