بازگشت به لیست سوالات
م.ک
عنوان :

بیقراری در خواب

متخصص روانپزشکی
من 36ساله هستم و به مدت سه سال هست که فلوکستین 40 (دوتا 20)با تجویز پزشک مصرف میکنم.البته پیش اومده که دو سه ماه نخوردم و مجدد شروع کردم.
الان مدت سه ماه میشه که شبها تو خواب بدنم بیقرار میشه.به شدت خوابمه ولی نمیتونم عمیق بخوابم.انقدر خوابم میاد که حتی چشمام رو نمیتونم باز کنم.همش دست و پاهام رو تکون میدم.خیلی حس بدیه.بخاطر همین تمام روز خواب آلوده و کسل هستم.چه کار کنم که این حالت از بین بره؟

برای بیقراری دست و پا می تونید
کپسول پره گابالین 75 میلی هر شب یکی استفاده کنید

من بخاطر افسردگی از فلوکستین استفاده میکردم که بعد از استفاده خیلی بهتر شدم و فقط الان بیقراری کل بدن رو دارم،حتی تو سرم احساس بیقراری میکنم

مچکرم از راهنماییتون

خواهش میکنم
انشالله سلامت باشید
سوالات مشابه


وسواس فکری

سلام آقای دکتر وقت بخیر برای وسواس فکریم سه هفته هفته قبل داروی سرترالین تجویز کردید هفته ی اول روزی نصف قرص و دو هفته ی بعدی شبی یک قرص مصرف کردم گفتین که بعد از سه هفته بهتون اطلاع بدم الان سه هفته تمام شده

پیگیری درمان حمله پانیک

سلام و خسته نباشید به خانوم دکتر رمضانی مهرقرار شد که 2 ماه دیگه مراجعه کنم اما بعد از 20 روز و با توجه به این که دیدم کمی وضعیتم فرق کرده خواستم دوباره مشورت بگیرم ازتون.تقریبا بعد از ویزیت 20 روز پیش کمی دچار اضطراب شدم و برای این که مطمئن بشم که تکرار میشه این 20 روز رو صبر کردم، شاید این 20 روز حدود 5تا10 بار این اضطراب که البته خفیف هست برام اتفاق افتاده تنگی نفس و تپش قلب خیلی خفیف هم گاها دارم و احساس می کنم به طور کلی به نسبت ماه قبل که سطح بهبودیم به حدود 80 درصد رسیده بود الان به 60/70 درصد رسیده.بازم نمی دونم دقیقا درست راهنمایی کردم یا نه اگر سوالی هست در خدمتم.

اختلال وسواس

سلام خسته نباشید.خانم دکتر مادر من 43 سالشه چندین ساله که اختلال وسواس رو داره تقریبا از بچگی من این مشکل رو داره اوایل خفیف تر بود و همینطور پله پله پیشرفت کرده و بیشتر شد به طوری که اوایل فقط عملی بود اون هم شستن دست مدتی کوتاه بیشتر از حد معمول و اروم اروم تشدید شد و رسیده به الان که 4. 5 ساله به اوجش رسیده هم مدت شستن دست و کار با آب هم وسواس فکری بهش اضافه شده و جوری که مختل کرده بخشی از زندگی رو.تا اینکه سال 97 مادرم برای مشکل جسمیش رفت دکتر که فهمید فشار خون داره و چربی و دیابت نوع دوم که در کنارش دکتر حالا با توجه به گفت و گویی که داشتن برای مادرم سرترالین هم تجویز کرده بود(که البته چون من حضور نداشتم فکرکنم دکتر برای افسردگی خفیفی که داشته تجویز کرده) که مصرف این قرص فکرکنم حدود 7 .8 ماه ادامه پیدا کرد و بعد بدون اطلاع به پزشک قطع کرد که اون پزشکش گفته بود 5 سال باید بخوری!.من الان اومدم این سوال رو بکنم که مادر من چون خودش حاظر به رفتن دکتر نیست و سابقه مصرف این قرص رو داره و نسبتا جواب داده بود اون زمان و با توجه به شدت اختلالش که آزار دهنده و مشکل زا شده از شما تاییدیه این رو بگیرم که تجکیز کنید براش باز شروع کنه به خوردنش و من با شما همینجا در تماس باشم تا روند درمان پی گرفته بشه چون خودش که اهمیت نمیده و اقدام نمیکنه ولی از اون طرف با قرص سرترالین اوکیه و قبول میکنه و میخوره و من میتونم این کارو کنم در نهایت اگر لازم شد خودم میام حضوری در صورت نیاز برای شرح حال.سرترالین هم دوزش 50 بود که دقیق یادم نیست ولی نصف صب/ کامل شب بود فکنمممنون.

اضطراب

با سلام خدمت خانم دکتر عزیز. من چند سال هست که دچار افسردگی هستم که البته نسبت به اون آگاه نبودم و بعد از زایمان بدتر شدم و با مراجعه به روانپزشک ایشون سیتالوپرام 20 برام تجویز کردن. حدود 3 سال هست که این دارو رو مصرف میکنم و خیلی بهتر شدم. یک مرتبه بابت اتفاقاتی که در زندگیم افتاد دچار اضطراب شدید شده بودم که با مراجعه به پزشک ایشون به مدت یک ماه قرص پرفنازین 2رو هم اضافه کردن و بعد قطع کردم و الان همچنان فقط سیتالوپرام 20 روزی یک عدد میخورم. الان به خاطر اخبار کرونا و شیوع مجدد اون به شدت دچار اضطراب هستم و میدونم که این خودش سیستم ایمنی بدن رو تضعیف میکنه. از طرفی امکان ویزیت حضوری رو ندارم. ممکنه راهنماییم بفرمایید ایا نیاز هست دارویی مصرف کنم؟

فکر

سلام .دختر 9 ساله من مدتیه خیلی با افکارش درگیره و همین موضوع باعث ترس و نگرانیش شده .مثلا اگه بخاد کاری انجام بده فکرش میگه اگه انجام بدی اشتباهه یا دروغه و همین که کسی تو سرش بهش چیزی میگه باعث ترسش میشه.حالت تهوع میگیره و دل درد و ...مدام از من راه حل میخاد منم نمیدونم چی بهش بگم چون هرچی بهش میگم باز فکرش میگه بابات داره دروغ میگه. میگه نمیدونم تو راست میگی یا دروغ .کلافه شده.بیشتر شبا اینجوری میشه.راهنمایی میفرمایید؟