بازگشت به لیست سوالات
ع.آ
عنوان :

کیست مویی

متخصص جراحی عمومی
با سلام.من حدود 3 ماه پیش جراحی کیست مویی به روش باز انجام دادم.و زخم حدود 1 هفته است که بسته شد.و دیگه پانسمان نکردم.امروز برای اطمینان خواستم آن محل رو با گاز استریل و سرم تمیز کنم که بعد از کشیدن دیدم بخش کوچکی ازش باز شده.حالا شاید بر اثر کشیدن گاز یا بر اثر باز کردن دو لای باسن برای پانسمان یا اینکه قبلا باز شده بوده.حالا میخواستم ببینم مشکلی پیش اومده برای زخم؟

سلام، عکس ها رو دیدم، چون قبلا به روش باز عمل کردین و قست اخر زخم بتازه

بتازگی بسته شده، در خال حاضر در اثر کشیدگی کمی باز شده که مشکلی نیست

فقط شما زخم رو با اب یا سرم روزی یک نوبت شست و شو بدین و همیشه خشک و تمبز نگه دارین، که این زخم تا چند روژ دیگه بهبود پیدا میکنه

نیازی به استفاده از دارویی نیست و فقط همون شست و شو و خشک نگه داشتن کفایت میکنه

سوال دیگه هم داشتم.من مدتی بود همورویید خارجی داشتم و به اندازه یک بند انگشت یک زائده به طور مستقیم بیرون زده بود.بعد یک مدتی رفت ولی دوباره امروز بعد از دفع همان یک بند انگشت خارج شد.میخواستم ببینم اگر الان عملش نکنم ممکنه مثلا با دستشویی بعدی یا مثلا یک یا دوماه دیگه خیلی بزرگ بشه؟
و اینکه آیا عملش الان ضروریه؟و اینکه چه وقت ضروری میشه؟

نخیر عملش ضروری نیست، میتونین درمان دارویی کنین

چه دارو هایی رو استفاده کنم؟
بله
این زائده هنوز هم بیرون هست.ایا درمان دارویی میتونه برش گردونه؟

اگه یبوستتون رو درمان کنید بله

چه دارو هایی بگیرم؟

روزی دو تا سه نوبت توی لگن اب گرم بشینین، هربار 10 تا 15 دقیقه

شریت لاکتولوز 10 سی سی صبح و ظهر و شب

شیاف انتی همورویید روزانه یکی به مدت ده روز

سرکه سیب رو اگر به انجا بزنم تاثیر دارد؟

اینا رو ده روز استفاده کنید ایشالا که بهتر میشه

ممنونم از شما.و سوال آخرم این هست که من عکس هایی از همورویید در اینترنت دیدم که زائده ی بزرگ بودند.میخواستم ببینم که این همورویید به مرور بزرگ میشه یا امکان داره من هم یک دفعه یک زایده بزرگ بزنه بیرون؟

نخیر اگه مواردی که گفتم رو رعایت کنین بزرگتر نمبشه

🙏سوالات مشابه


همورویید ترومبوزه

با سلام.من چند روز پیش دچار همورویید ترومبوزه شده بودم و یک زائده به اندازه بند انگشت به طور مستقیم خارج شده بود.بعد از مدتی خوب شد ولی امروز دوباره بعد از دستشویی همان یک بند انگشت خارج شد.میخواستم ببینم اگر الان عملش نکنم ممکن است یک دفعه یک زائده بزرگتر خارج بشه؟با اینکه به مرور بزرگتر میشه؟

تورم

سلام وقت بخیر. پدر من 66 ساله هستن. اول اسفندماه عمل تنگی کانال نخاع انجام دادن و کمر انجام دادن. حدود اول فروردین متوجه تورم در قسمت ران و لگن ایشون شدیم که ابتدا فکر میکردیم مربوط به عمل کمر میشه (چون از مچ پا تا ران پای چپ که قبل از عمل این پا درد داشت و بعد از عمل و از اول فروردین دچار تورم شده بود) سونو داپلر انجام شد و بعد دکتر گفت ربطی به عمل کمر نداره و باید جراح عمومی ببینه. جراح بیمارستان معاینه کردن و گفتن سی تی از شکم و لگن انجام بشه. که هم سونو و هم سی تی رو فرستادم. سی تی رو که دیدن گفتن باید نمونه برداری انجام بشه و نمونه برداری انجام شد و الان حدود دو هفته هست ولی هنوز جواب آماده نشده. خواستم از خدمت شما بپرسم بدون نمونه برداری میشه تشخیص داد که مشکل تا چه حد جدی هست و چه راهکاری باید انجام داد ؟ ریپورت سی تی و سونو رو ارسال کردم .

باز شدن بخش کوچکی از زخم کیست مویی پس از جراحی باز

با سلام.من حدود 3 ماه پیش جراحی کیست مویی به روش باز انجام دادم.و زخم حدود 1 هفته است که بسته شد.و دیگه پانسمان نکردم.امروز برای اطمینان خواستم آن محل رو با گاز استریل و سرم تمیز کنم که بعد از کشیدن دیدم بخش کوچکی ازش باز شده.حالا شاید بر اثر کشیدن گاز یا بر اثر باز کردن دو لای باسن برای پانسمان یا اینکه قبلا باز شده بوده.حالا میخواستم ببینم مشکلی پیش اومده برای زخم؟

نتیجه آزمایش سونوگرافی ناحیه جراحی

سلام وفت بخیر ارشد هستم دو روز پیش در مورد درد ناحیه جراحی کیسه صفرا بر اثر برداستن جسم سنگین , مزاحمتون شدم . امروز رفتم سونوگرافی و نتیجه آزمایش به پیویت حضورتان ارسال می گردد

کرونا و تپش قلب

باعرض سلام من چندروزه تپش قلب شدید دارم جوری ک نبض در شکمم هم میزنه همراه تنگی نفس ولی تب و سرفه ندارم ی کم هم گلوم درد میکنه میخواستم بدونم ب کرونا مربوطه؟ داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی هم میخورم