بازگشت به لیست سوالات
پ.پ
عنوان :

سوزش سر معده

فوق تخصص گوارش و کبد
درود بر شما . از روز 15 فروردین پس از خوردن پیاز بنفش همراه با آبگوشفت درد سر معده آغاز شد کم کم افزایش باد معده و باد گلو و به وجود آمدن حالتی مانند زمانی که پرخوری اتفاق می افتد ، ایجاد شد . زمانی که شکم خالی است میزان درد و سوزش بسیار کم است اما بعد از خوردن وعده ی ناهار یا میوه کم کم سوزش آغاز می شود و زودتر از زمان معمول احساس گرسنگی دارم . در صورت انجام پرهیز غذایی رعایت چه نکاتی الزامی است ؟ با سپاس

ممنون.توصیه می شود.1- آزمایش میکروب معده H.pylori(Ig G و H.pylori stool antigen از طریق خون و مدفوع انجام شود چون احتمال مثبت بودن آن بالا است.2- فعلأ قرص اموزول Emozul صبح ها نیم ساعت قبل صبحانه. 3- کپسول گاسترولیت بعد نهار یک عدد.4- بهتر است شنبه نمونه آزمایش داده شود و سپس دارو شروع شود.5- بعد از مشخص شدن جواب آزمایش نسخه جدید تجویز شود.

🙏
سپاس از شما


سوالات مشابه


رفلاکس کودک بیست ماهه

فرزند پسر من وزن تولد دو کیلو و چهارصد داشت. وزن گیری کند داشت در هفت ماهگی گفتند رفلاکس دارد داروهایی مثل باکلوفن و نکسیم بهش دادیم خوب نشد مدتی شربت امپرازول مصرف کرد در نهایت در یازده ماهگی آندوسکوپی کردیم و بعد کپسول لانزو تجویز شد الان بیست ماهه هست وزن نه کیلو هنوز شب ها بسیار بی قراری می کند و هر کمتر از یک ساعت بیدار میشه و باید دایم بغل باشه. این بار دکترش قرص متیدیوم تجویز کرده . این قرص با لانزو تفاوتی دارد یا نه ؟ آیا این غیر عادی نیست که رفلاکس تا بیست ماهگی هنوز خوب نشده ؟ لانزو و متیدیوم و ... بقیه داروها که چندین ماه استفاده شده عوارض ندارند؟

سلیاک

سلام شب خوش خانوم دکتر من برای مامان چه ویتامینی میتونم تهیه کنم که مشکل نخوره ممنونم

ازمایش

سلام روز خوش الان برانوش یعنی تیروئید داره؟دوروز پیش ازمایش دادم لازم مجدد چک کنم؟

تیروئید

سلام خانوم دکتر صبح بخیر خانوم دکتر الان یعنی تیروئید داره؟ازمایش برای دوروز پیشه نیازه مجدد بگیرم؟ ممنون از شما

ازمایش

سلام خانوم دکتر خسته نباشید امکانش هست جواب ازمایش برانوش چک کنید ممنون میشم پزشک ازمایشگاه گفتن یه مقدار کم خونه؟