بازگشت به لیست سوالات
ع.ت
عنوان :

سوختگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سو ...
سلام وقت بخیر
پای همسرم با اگزوز موتور سوخته
به پزشک عمومی مراجعه کردیم پماد الفا، نیتروفورازون موپیروسین دادن
الان تاولش ترکیده و پوست مرده روشه
خیلی هم سوزش دارند
میخواستم ببینم که این پماد ها رو با هم بزنیم ؟ روش و ببندیم یا باز باشه؟ پوست روش ک ترکیده و بکنیم یا بمونه
ایا پماد دیگه ای نیازی هست بزنیم؟

سلام. نیازی به استفاده همزمان نیست. از نیتروفورازون استفاده کنید. پس از ریزش پوست سوخته، میتونید از آلفا استفاده کنید. بهتره زخم بسته باشه. وجود رطوبت در سطح زخم باعث میشه سریعتر ترمیم بشه. بنابر این زخم رو باز نگذارید. برداشت یا عدم برداشت تاول هایی که ترکیده در نتیجه نهایی تاثیر نداره اما تا مادامی که بعنوان یک لایه پوششی رو زخم وجود داره باعث میشه که درد کمتر باشه. بتدریج که پانسمان روزانه انجام میدین، تاول ها هم جدا میشه. من پماد سیلور سولفادیازین رو به پماد موپیروسین یا نیتروفورازون برای سوختگی که ذکر کردین ترجیح میدم ولی چون فعلا اون پمادها رو شروع کردین ادامه بدین و پس از اتمام از این پماد که گفتم استفاده کنید. اگر یک عکس از سوختگی بفرستین شاید بیشتر بتونم کمک کنم.

بعد راهی هست که جای سوختگی نمونه؟
ایا با لیزر میشه از بین برد اگر موند؟

برای این زخم نیتروفورازون و سپس آلفا کفایت می کنه. پس از بهبود کامل زخم، برای جلوگیری از ایجاد گوشت اضافه( کلوئید) از ژل سیلیکون روزی دوبار به موضع بمالید( حدود ده روز دیگه ). برای تسکین درد مسکن خوراکی مثل استامینوفن میتونن استفاده کنند. شب زیر پا بالشت بذارید که ورم پا بخوابه و به بهبود سریعتر و تسکین درد کمک میکنه.

متشکرم
امکانش هست که جای زخم بمونه؟
با لیزر میشه جای زخم و از بین برد اگر جاش بمونه؟

باقی ماندن جای زخم بستگی به عمق سوختگی داره که در این مورد درجه دو بنظر میرسه لذا بدرجاتی باقی خواهد ماند.

با لیزر از بین میره؟

تا حدی کمک خواهد کرد ولی تضمینی در بجای نماندن جای زخم وجود نداره. فعلا ذهنتون رو درگیر مراقبت صحیح از زخم کنید. پس از ترمیم زخم میتونید از روش های مختلف مثل ژل سیلیکون، پمادهای ترمیم کننده، پانسمان فشاری و لیزر استفاده کنید

🙏سوالات مشابه


درد محل donor پوست

مرد 64 ساله با سوختگی درجه 3 کتف و بازو که عمل گرافت پوستی دو ماه قبل انجام داده ام. اکنون پس از 2 ماه از انجام گرفت درد و سوزش در محل دونور پوست که ران پا می باشد دارم. راه رفتن برایم سخت است و ایستادن هم همینطور . سوزش فراوان دارد. چه کار کنم؟

جراحی پلاستیک

سلام آقای دکتر وقت شریفتون بخیر . بردار من4 سال پیش پاشنه ی پاش بین چرخ های موتور رفت و چند باری هم عمل جراحی کرد .ولی الان به طور صحیح و عادی نمیتواند راه برود . و در همدان آقای دکتر اسکندرلو ما رو به شما معرفی کردند و عکس پا و توضیحات پزشکی رو ایشون در نسخه ای نوشتند که واستون ارسال میکنم . لطفا راهنمایی کنید ممنون .

همانژیوم

دختر 8 ساله ام هنوز همانژیوم روی صورتش وسط دو ابرویش نرفته است چکار باید کرد

کوچک کردن سینه

سلام میخواستم ببینم میشه بدلیل مشگل و درد گردن(عمل دیسک گردن)عمل کوچک کردن سینه در بیمارستان با دفترچه سلامت روستایی انجام بشه هزینش چقدر؟

ترمیم سوختگی

با سلام خانم 36 ساله هستم یکسالگی دچار سوختگی آب جوش ودر ناحیه پشت دست تا پایین زانو و بالای زانو شدم . آیا امکان ترمیم سوختگی به روش تیشو اکسپندر در بیمارستان فاطمه الزهرا امکان پذیر است؟