بازگشت به لیست سوالات
م.م
عنوان :

ادامه پیگیری

متخصص رادیولوژی
آقای دکتر ممنون از پاسخ شما. ببخشید دوباره جزئی تر میپرسم.. چون نگران هستم
این قسمت خاصی که دایره کشیدم، اگر عکس رو بزرگ کنید یک هاله دایره سفید رنگ هست که نسبتا هم بزرگه
میخواستم ببینم اینم ساختار طبیعی ریه هست یا ممکنه نکته ای باشه
فقط خواهشم اینه که این قسمت رو دقیق ملاحظه کنید
ممنونم

سلام مجدد.
نگرانی شما رو درک میکنم ولی اون دقیقا مقطعی از عروق برونشیال است و یافته نرمال تلقی میشود.....

آقای دکتر ممنونم از اینکه همیشه کمک میکنید و اینکه این گفتگو رو باز نگه داشتید و ممنون از توضیحتون
ببخشید اگر باز هم سوال میپرسم
اخه این قسمت شبیه یک سکه 5 تومانی هست. همین عروق هست که می فرمایید؟
من مجددا زوم شده و مشخص تر شده رو خدمتتون میفرستم. نظر نهایی رو بفرمایید که مطمین بشم. ممنونم از صبر شما
معذرت میخوام
عکس پایین رو ببینید
دقیقا منظورم همین دایره عکس بالاست (عکس اخری)


سوالات مشابه


غده زیر زبانی

با عرض سلام ممنون از پاسخ گویی و زحمات قبلی که داشتم. سوالی که داشتم این بود که آیا تورم و توده در غدد زیر زبانی یعنی sublingual (نه تحت فکی و نه پاروتید) در سونوگرافی نمایان میشه؟ یعنی اگر زیر زبان در ناحیه غدد زیرزبانی سمت راست تورمی حس بشه، آیا اگر توده ای باشه در سونوگرافی نمایان میشه یا به خاطر دور بودن از سطح گردن باید با سی تی مشخص بشه؟ ممنونم تصویری که در ادامه میفرستم مربوط به خودم نیست و صرفا محل تورم رو میخوام بهتون عرض کنم

توده کاروتید

با عرض سلام و عذرخواهی از مزاحمت های پی در پی... آقای دکتر، به توصیه شما من امروز تقاضای سونو کالر داپلر داشتم برای مشاهده کاروتید و دقت در عروق... در ادامه گزارش پزشک سونوگرافیست رو خدمت شما ارسال میکنم... میخواستم ببینم آیا از نظر شما نیاز به پیگیری دیکته ای هست و یا با این روش دیگه میشه مطمین بود که توده ای وجود نداره؟

توده کاروتید

عذرخواهی میکنم، بخشی از سوالم مونده بود... میخواستم ببینم آیا توده کاروتید در سونوگرافی معمولی هم مشخص میشه یا حتما سونوگرافی کالر داپلر لازم هست؟ یعنی اگر در دو یا سه بار سونوگرافی معمولی از نسج گردن بهش اشاره نشده باشه میشه گفت که توده وجود نداره؟ من خودم در این ناحیه برجستگی میبینم نسبت به طرف مقابل و در نت خوندم دیدم ممکن هست در این ناحیه توده کاروتید باشه اما جاهایی که برای سونوگرافی مراجعه کردم چیزی از این ناحیه گزارش نکردند.

تفسیر سونوگرافی

سلام آقای دکتر، با عرض خسته نباشید. آقای دکتر من یک عکس سونوگرافی گرفتم از یک غده لنفاوی در گردن... که مسوول سونوگرافی گفتن پزشک باید تفسیرش رو بنویسه و جواب بعدا آماده میشه من به خاطر نگرانی مزاحم شما شدم و میخواستم ببینم آیا از روی تصویر میشه مشخص کرد چنین غده لنفاوی ای واکنشی و خوش خیم است یا در اثر بدخیمی؟

انتقال کرونا از طریق دستگاه سونوگرافی

امکان انتقال کرونا از طریق دستگاه سونوگرافی (سونوگرافی سینه) وجود داره ؟ اگر برای سونوگرافی مراجعه کنیم چه مواردی باید رعایت بشه ؟ در نهایت اگر توصیه ای دارید بفرمایید