بازگشت به لیست سوالات
ل.م
عنوان :

گرفتگی بینی

متخصص گوش، حلق و بینی و فلوشیپ رینو ...
سلام گفته بودید بعد ده روز نتیجه رو بهتون بگم حدودی نسبت ب اوایل بهترم ولی هنوز اون حس ی ک ی چی سنگینی میکنه تو بینیم رفع نشده (((خصوصا وقتی تازه از خواب بیدار میشم کاملا کیپه)))
ک بعد ی ساعت بعد خود ب خود تنفسم باز میشه. روزا خیلی تومخ نیست ی وقتایی ک اذیت میکنه میشورم و چرب میکنم خوب میشه
وبعضی وقتا داخل بینیم ی خارش کوچولو داره ک انکار مویی چیزی قلقلک بده اونطوری حس دارم

سلام همه داروهایی که در حال حاضر استفاده میکنید بفرمایید

در ضمن خیلی گلوم و زبونم خشک میشه مرتب اب میخورم خصوصا سزالین رو ک استفاده میکنم

همان درمان را تا یک ماه ادامه بدید شستشوی بینی با همان محلول یک بار شب ها قبل از اسپری هم انجام شود
قرص انتی هیستامین دکونژستانت و مونته لوکاست 10 را به تناوب یک شب در میان استفاده کنید

شبا اول میشورم بعد اسپری و میزنم
قرصها تا کی استفاده بشه
یعنی تا یکماه دیگه کامل خوب میشه ک دیگه نیاز نداشته باشم ب دارو جراحی
یا باید تا عمر دارم همیشه مرطوبش کنم

تا یک ماه قرص استفاده کنید به همین شکل یک شب در میان
اگر بهبودی کامل نبود ممکنه نیاز به اقدام جراحی باشه

انشااله ک خوب بشم دوست ندارم جراحی
میشه هزینه جراحی رو هم لطف کنید
واینکه جراحیش مانند همون عمل بینیه؟؟

به احتمال زیاد با دارو بهتر خواهید شد
جراحی برای بهبود تنفس تحت پوشش بیمه میباشد و پرهزینه نخواهد بود

انشالله
عملش چگونس

بستگی به معاینه دارد.. گاهی یک جراحی ساده از داخل بینی کافی استسوالات مشابه


از دست دادن بویایی

سلام آقای دکتر ، مادر من حدودا سه سالی میشه حس بویایی شونو از دست دادن، البته گاهی حسش برمی گرده ولی حدودا 2 3 روز ولی بعدش دوباره از دست میره حسشون، دلیلش چی می تونه باشه؟

مشکل تنفس از بینی در خواب

سلام. دو سه سال بود که شبها موقع خواب، از بینی خوب نمی تونستم نفس بکشم (حدس میزنم دلیلش التهاب مجرای بینی بود). حدود پنج ماه پیش شما بمن یک اسپری دادید. چند روز که استفاده کردم تنفسم خوب شد اما نام آن اسپری یادم نیست (گویا کلمه سدیم در نامش بود). چند شبه دوباره تنفسم با بینی خوب نیست. اسم آن دارو را بفرمایید. چه چیزی را رعایت کنم تا پس از مدتی دوباره این حالت پیش نیاد؟ (بخاطر مصرف نوع غذاست؟ رعایت نکردن بهداشت بینی؟ و...) درضمن پیرو سؤال قبلی ام در مورد احساس برآمدگی در گلو، پس از دو هفته مصرف دارو، مشکل برآمدگی و تغییر صدا برطرف شده. آیا باز هم دارو را تا دو ماه ادامه بدم؟

سرگیجه وضعیتی گوش چپ

سلام من از چند سال قبل سرگیجه وضعیتی گرفتم و بار اول خیلی شدید بود ولی درعرض سه روز خوب شدم با مانور هایی ک در کلینیک تعادل انجام دادم و قرص بتاسرک .چندبار دیگه اتفاق افتاد ولی درحد یک روز بود با بتاسرک خوب شدم ،الان دوهفتس باز شروع شده سرمو به سمت چپ کج میکنم اتفاق میفته و نمیتونم به سمت چپ بخوابم و روزهای اول شدیدتر بود ولی دوهفتس دارم اکتوسرک(بتاسرک پیدا نکردم) میخورم اما خوب نشدم ضمنا سینوزیت داشتم و فک کنم سینوسای فک چپم پرشده و شاید نیاز به تخلیه داشته باشه الان جیکار کنم؟ برم مانور اپلی و .... انجام بدم؟ یا ام ار ای و سی تی اسکن و....

جوش در سقف دهان

حدود 7 ماه است که در یک نقطه ی خاص از سقف دهانم یک ضایعه جوش مانند چرکی ایجاد می شود که پس از یک الی دو روز ظاهر شدن به طور کامل ناپدید می شود. اخیرا هم هفته ای یک الی دو مرتبه ظاهر می شود و سریعا ناپدید می شود. ضایعه هیچ گونه درد و خارش و ترشحی ندارد.

لوزه حفره دار

سلام و خیته نباشبد آقای دکتر.من خانم 27 ساله با سابقه ی برداشتن لوزه ی سوم در سال 90.آقای دکتر من مشکلی که داشتم این بود که هر چی میخوردم دهنم بو میگرفت و روی لوزه هام یه چیزایی سفیدی دیده میشد اما بعد از عمل هیچ کدوم از این مشکلاتم رفع نشد و الان به شدت دهنم بو میده اگر میشه لطفا بگین چبکار کنم و چه دارویی استفاده کنم؟