بازگشت به لیست سوالات
ط.ا
عنوان :

dvt

متخصص قلب و عروق
سلام و عرض ادب و احترام
بیمار خانمی 74 ساله مبتلا به دمانس دارای محدودیت حرکت که از حدود 5 روز پیش دچار ادم یک طرفه در پای چپ از مچ تا انگشتان شده، تست دی دایمر گرفتیم و مثبت بود، با توجه به اینکه جابه جایی ایشون جهت انجام سونوداپلر سخت بود، با مشورت متخصص طب سالمندان از چهارشنبه گذشته ریوارکسابان 15 دو عدد در روز شروع کردیم( با gfr:40 )، ( قرار شد بعد از 5 روز با دوز 15 میلی در روز ادامه پیدا کند)
در حال حاضر ادم پا کمتر شده، جهت ادامه درمان چه دستور می فرمایید؟
الان سونوداپلر انجام بشه؟
سپاسگزارم

سلام وقت بخیر..چون تصمیم به ادامه درمان ضدانعقاد وجود دارد و سن مریض بالاست و خطر خونریزی وجود دارد..بهتر است یک مدرک جهت ادامه درمان وجود داشته باشد و سونو انجام شود..

چشم
🙏
اگر در سونو dvt مسجل شد، به همین روش درمان ادامه پیدا کنه؟

البته پرتکل درمانی در DVT حاد با ریواروکسابان 15 دوبار در روز به مدت سه هفته وسپس 20روزانه است.
البته باتوجه به سن بالای ایشان بعد از درمان سه هفته 15 روزانه کفایت میکند.

🙏
ممنون از زحمتی که متقبل شدین
بعد از سه هفته تا کی ادامه پیدا کنه؟
بعد از درمان دوز پروفیلاکسی نیاز هست؟
کراتینین هفتگی چک بشه؟
ممنون از وقتی که میذارین

معمولا دوره درمان کامل حداقل سه ماه است..بعد از دوره درمان کامل چنانچه بیمار تحرک ندارد و فاکتور خطر برای DVT مجددداشته باشد دوز پروفیلاکسی توصیه میشود.
نیاز به چک هفتگی کراتینین نیست

🙏
لطف فرمودین
خداوند به علم و زندگیتون انشالله برکت بدهسوالات مشابه


سرگیجه در حالت دراز کش

سلام.پدر من 69 سالشون هست . داروی انالاپریل 20 مصرف می کنند. فشار معمولا 13-12 روی 8 هست با دارو. چند شب پیش وقتی دراز می کشیدن سرگیجه داشتن . در حالت نشسته نه. حالت تهوع هم اضافه شد. تا اینکه سعی کردن بخوابن و حالش بد و استفراغ کرد و چند بار تکرار شد. البته اندانسترون بهشون دادم که البته بالا اوردش. و در نهایت خوابیدن. می خواستم بدونم جای نگرانی داره ؟

آنژیوگرافی

سلام دکتر،پدر من آنژیوگرافی انجام دادن و گفتن گرفتگی داره، اگر امکانش هست این انژیو رو میگید مشکلش چیه؟ کدوم رگا گرفتگی دارن؟ و چه کاری باید انجام بدیم؟ ممنون میشم????

انژیو گرافی

سلام دکتر،پدر من انژیوگرافی انجام دادن و گفتن گرفتگی داره، اگر ممکنه این انژیو رو بگید مشکلش چیه و کدوم رگ دچار مشکل شده و نشکل در چه حد هست و این که چیکار میتونیم بکنیم؟! ممنون از لطفتون????

درد در ناحیه قلب

سلام و عرض ادب آقای دکتر روز بخیربرای دختری 11 ساله مسدع اوقات شده ام.این دختر نزدیک به 1 سال است که گه گاهی در طول روز دچار درد در ناحیه قلب می شود.حدود نیم ساعت تا 15 دقیقه زمان میبرد که درد آن ناحیه خوب شود.کمی پشتش را ماساژ می دهند تا خوب شود.ممنون میشم ما را راهنمایی بفرمایید

سوزش دست

باسلام، رجبی هستم پدرم نارسایی قلبی دارد وتحت نظر شماست ، چند ماهی است که پوست دستهای ایشان از بازو تا مچ (به خصوص دست چپ)سوزش شدیدی دارد به صورتی که حتی با تماس لباس هم موجب ناراحتی شدیدش می شود، ضمنا از مچ به پایین هم در بیشتر مواقع بی حس است ، لازم به ذکر است که پای چپ پدرم از زانو به پایین ورم کرده ، با توجه به اینکه من شنیده ام مشکلات عروق محیطی هم سبب آسبب به رگهای خونی ومحدود کردن جریان خون به پوست و به ویژه در دستها و پاها وهمچنین با عث ایجاد تورم در پا می شود لطفا در این باره راهنمایی فرمایید