بازگشت به لیست سوالات
ا.ب
عنوان :

دیابت

متخصص داخلی
سلام اسداله باباربیع 67 ساله با سابقه MI و انژیوگرافی قلب هستم از مریض هاتون از شهرضا.
طی ویزیت های قبلی مقدار انسولین را کاهش داده بودید و ویزیت اخر ماه گذشته فرمودید تا یک ماه انسولین طبق قبل و هفته اخر انسولین تزریق نشود و متفورمین روزی سه عدد ادامه پیدا کند.از شنبه11مرداد که انسولین قطع شدمیزان قندها به شرح زیر است:
شنبه 5/11:ناشتا140 _ 5/12:دوساعت بعدصبحانه179 _ 5/13 :ناشتا159 و دوساعت بعد شام 217
باتوجه به روند افزایشی میزان قندها, تا پنج شنبه 16 مرداد که نوبت داریم نیاز به اقدام خاصی نیست؟ چون از رنج نرمال 130 ناشتا و 180 بالاتر شده است .

سلام
با توجه به آزمایشات نیاز به اضافه نمودن داروی خوراکی دیگر برای کنترل قند است فعلا اقدام خاصی نیاز نیست
سوالات مشابه


جواب ازمایش

سلام.قرص راکوتان مصرف میکنم تاریخ ازمایش(10/3)میخواستم ببینم مشکلی هستش تو بدنم یا ن با تشکر

مشکلات در پا ها

عرض ادب و خسته نباشید من زنی 41 ساله شاغل در مغازه ی فروش پوشاک،حدس میزنم به دلیل ایستادن زیاد سرپا پاهایم به این روز افتاده اند.در مورد درد ها باید بگم کمرم درد میکنه و میزنه به پای راستم و نوک انگشت بزرگ پام هم بی حس میشه،پشت زانوی راستم هم درد میکنه.این عکس پای راستم هست پای چپم هم این شکلی شده ولی نسبت به این پام کمتره.کلا پای راستم درد میکنه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

سرگیجه هنگام از خواب برخاستن

سلام و عرض ادب من امروز صبح ساعت 5 در یک حالت خواب و بیداری با سرگیجه از خواب بیدار شدم و سرم گیج میرفت و در دید مشکل داشتم ، البته بعد از نشستن و خوردن یک لیوان آب بهتر شدم الان دیگه سرگیجه ندارم ولی یه احساسی تو سرم دارم یه چیزی شبیه سرگیجه ، ولی سرگیجه نیست میخاستم ببینم دلیل این اتفاق چی میتونه باشه؟

سستی دست و پا

سلام وقت بخیر تقریبا یه چهار پنچ روزی میشه دست و پاهام سست میشه و گز گز میکنه و بی حس میشه دفعه اول گردنم شدید درد گرفت و تا چند ساعت دستم می لرزید ولی از اون موقع به بعد روزی چند بار نوک انگشتام سوزن سوزن میشه و سست البته قبل این اتفاقم بدنم خواب میرفت و گز گز داشت ولی سست نمی شدم اینقدر زیاد نبود دفعاتش و کنار این مشکلات به تازگی زیاد سردرد میشم اینم بگم که پنچ ماهه زایمان کردم و از بعد زایمانم هیچ نوع مکملی نمی خورم و بچه شیر میدم

استفراغ

سلام پسره 11 ساله دارم که مداوم استفراغ می کند ونیز مدت دو ماه است هیچ نتیجه ای نگرفتم