بازگشت به لیست سوالات
م.ک
عنوان :

واکسن پرونار

متخصص بیماری های کودکان
سلام اقای دکتر ، مهراد از نوزادی تحت نظر شماست در 2و4 و 6 ماهگی واکسن پرونار 13 دریافت کرده الان با توجه به شرایط کرونا ایا نیاز هست که بار دیگه واکسن پرونار 13 دریافت کنه ؟ یا صلاح میدونید در شهریور واکسن انفولانزا دریافت کنه ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
تیر ماه 3 سال مهراد تمام شده و در حال حاظر مهد کودک میره

اگر پانزده ماهگی پرونار تزریق نکرده بهتر است یک نوبت تزریق شود

در شهریور واکسن انفلونزا تزریق شود

🙏


سوالات مشابه


شیر نخوردن باد شکم

سلام آقای دکتر بخاطر شیر نخوردن بچه ام آمدیم پیشتون شربت گاسیکون تجویز کردید سه چهار روز اول خوب شیر خورد اما دو روز خو ب نمیخوره به خودش زیاد فشار میاره نفخ داره باد شکم زیاده چی تجویز مکنید؟ با تشکر.

دل درد

سلام،وقت تون بخیر،نوزاد من سه ماهشه، صبح ها برای دفع باد روده ش هم خیلی زور می زنه وهم خیلی جیغ می زنه به حدی که از گریه نفسش بند میاد تا وقتی که شکمش کار کنه ،البته تا شکمش کار کنه مدام اینطوری نیست ،،یکدفعه به این صورت میشه ،ممنون میشم راهنمایی کنید .

ادامه سوال

دکتر فرمودید پیرو سوال قبل فرمودید فرمودید از علل عدم پاسخ به درمان ریفلاکس یعنی منظورتون اینه که شیر دهی شبانه کلا قطع بشه و تعداد دفعات شیردهی در روز هم کم بشه و بیشتر غذا بخوره؟؟درست متوجه شدم ؟؟کم شیر دادن برای سن 7.5 ماه ضرر نداره؟؟بدنش به شیر نیازی نداره؟؟به خصوص که امپرازول هم میخوره که همه از عوارضش میگن پوکی استخوان؟زادیتن همون کتوتیفن هست؟هم کتوتیفن بدم هم گاویسکون؟؟گاویسگون بعد از غذا باشد یا قبل از غذا ؟یعنی نیازی به ناشتایی هست؟

بی اشتهایی

سلام آقای دکتر. وقت بخیر. خسته نباشید. پسر من 3 بهمن 1 سالش تموم شد. واکسن 1 سالگی رو که زدیم از 2 روز بعدش به شدت بی اشتها شده اصلا چیزی نمیخوره وقتی هم با بازی کردن و به زور بهش میدیم غذا رو عق میزنه و بعدش بالا میاره. به شدت بعد از واکسن بیقرار شده و همش نِق میزنه. از اول رفلاکس پنهان و خفیف داشته که کنترل شده بود زیاد حاد نبود یه دوره کوتاه قرص نکسیوم دادم بهش با تجویز پزشک. الان نمیدونم بی اشتهایی و تهوع از عوارض واکسن یا مجدد رفلاکس یا از دندون در آوردن. فقط بیسکوییت میخوره یه ذره با نون خشک.

عفونت گوش

پسرم یک ماهه پیش سرماخورد یک هفته اموکسی سیلین مصرف کرد بعد عفونت زد به گوشش 10 روز هم فاراموکس بی دی و فارمنتین بی دی هر 12 ساعت از هر کدوم 2/5 سی سی مصرف کرد بعد اومدم پیشتون معاینه کردین عفونت نداشت و شیرش رو عوض کردین یک هفته شیر رو خورد اما اسهال داشت چند که فکر کنم از همون عفونت گوش هست نه لاکتوز شیر چند روزه باز سرماخوردگی خفیف داره اما بردم دکتر گفتن باز عفونت داره گوشش سفیکسیم 100 هر 24 ساعت 3 سی سی دادن که (نسبت به وزن و سنش این مقدارکمه)اما 4 روزه که داره میخوره هیچ علایمی از بهبودی نیست همش جیغ میزنه از گوش درد سه روز هم بهش مترونیدازول دادم براش تجویز کرده بودین برای اسهال ،،،پسرم یکسالشه و 12 کیلو هست 4 روزه همراه با سفیکسیم مولتی و آهن رو هم قطع کردم میتونم بهش بدم یا نه؟؟ انتی بیوتیک چه مقدار و چند روز باید مصرف کنه