بازگشت به لیست سوالات
ف.ا
عنوان :

کیست سینه

متخصص جراحی عمومی
سلام وقت بخیر ، خانم دکتر من مجرد و ٣١سالم هست و خاله هام سابقه سرطان سینه داشتن البته سنشون بالای ٦٠بود که مبتلا شدن ، دیروز سونوگرافی انجام دادم و نتیجه رو میفرستم خدمتتون ، سونو قبلی هم میفرستم خدمتتون که مشاهده کنین و بنظرتون توده ای که مشکوک گزارش شده خطرناکه و نیاز به نمونه برداری هست؟

سلام دوست عزیز
تعدادی کیست ساده دارین که هیچ اقدامی لازم ندارن چون ساده هستن بدون جدار ضخیم یا مشکل دیگری. یک توده در پستان چپ هست که نمای بدی نداره و سایزش کوچکه، فقط کمی از حالت صاف خارجه ولی با توجه به چیزی که رادیولوژیست گفته بد نیست. بر این اساس توصیه من انجام یک سونوگرافی سه چهار ماه دیگره، اگر تغییری نکرد شش ماه یکبار با سونوگرافی پیگیری بشه.

🙏

در سونوگرافی قبلی توده در سمت راست دیده بودن که بعدا تکرار نشده. شاید کیستی بوده که جدارش روی هم خوابیده بودن.
علی الحساب فعلا با سونوگرافی میشه پیگیری کنید.

ممنونم  خانم دکتر خیلی لطف کردین

خواهش میکنم.
سوال دیگری ندارید؟

نه مممنونم لطف کردین


سوالات مشابه


کیست ریه

سلام وقت شما بخیر آقای دکتر. نظر جنابعالی درباره این بیمار که دختری 27 ساله است چیست ؟ قرار است تا چند روز دیگر پس از انجام پت اسکن در آلمان جراحی شوند. ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید بهترین کار چیست ؟

سرفه خشک و آبریزش بینی مقطعی

من حدودا یک ماهه ک سرفه خشک دارم و دوبار ب پزشک مراجعه کردم تشخیص آلرژی و بعد عفونت ویروسی دادن و دارو دادن.. ک البته شربت برونکو باریج روم اثر داشت فقط.. سرفه م قطع شد و بعد از چند روز مجددا با آبریزش بینی شروع شده و البته گیجی و خستگی.. بار اول گلوم یکدست قرمز بود و عفونی نبود اصلا و قبل از شیوع کرونا بود .. سابقه آلرژی هم دارم.. لطفا بگین ممکنه کرونا باشه یا ن؟

جراحی ناخن پا

سلام آقای دکتر من حدود بیست روز پیش ناخن پام به علت فرو رفتن در گوشت جراحی کردم و پزشک مقداری از ناخن رو برداشت و ریشغه رو سوزند. هنوز زخمم خوب نشده و چرک میاد و میسوزه

عمل بای پس

با سلام قد بنده 160 و وزن بنده 84 می باشد و چاقی دور شکم شدید دارم. میخاستم بدونم عمل بای پس معده برای بنده لازمه

احساس سوزش خفیف ولی ممتددر ناحیه شکم پایین تر از د

با عرض سلام و ادب چند وقتی است که در ناحیه شکم پایین تر از دنده ها ی سمت راست بدنم احساس سوزش خفیف ولی ممتد دارم البته نوع سوزش اذیت کننده نیست و گاهی هم فراموش می کنم ولی ممتد بودنش یه کم آزار دهنده و البته نگران کننده شده چون همون منطقه غده چربی زیر پوستی هم دارم که چندین پزشک عزیز با چکاپ سرپایی چیز خاصی رو اعلام نکردن . شایان ذکر است که 30 سال سن دارم و 116 کیلو وزن وقد 180 / تا به امروز نه چربی خون ونه قند بالایی داشتم ولی تقریبا 4 سال پیش سطح آنزیم های کبدیم به مقدار کمی بالا رفته بود که تحت مراقبت پزشک مشکل مذکور حل شد . کارشناس ناظر شرکت هستم و اغلب پشت میز ساعت کاریم را سپری می کنم . با سپاس فراوان