بازگشت به لیست سوالات
س.ف
عنوان :

برآمدگی در گلو

متخصص گوش، حلق و بینی
از شش ماه پیش احساس چیزی در گلو کردم. نتیجه آزمایشی را که دکتر عمومی داده بود پیش شما آوردم. گفتید اگر تا ده روز دیگر خوب نشدی ام آر آی بگیر. پس از دو سه ماه گرفتم که مشکلی نبود. دیروز پزشک متخصص تشخیص داد که رفلاکس اسید معده (خاموش) دارم. به اینترنت مراجعه کردم و بنظرم تشخیص ایشان درست بوده.
دو قرص داده برای دو ماه: پنتوپرازول40 روزی یکی صبح ناشتا
و دیگری دومپریدون 10 میلیگرم قبل از شام
من تا حد امکان مایل به مصرف دارو نیستم.
اولا این تشخیص را تایید میکنید؟ ثانیا همین داروها را به همین میزان مصرف را تایید میکنید؟
نشانه های دیگرم: حدود ده روزه که صدایم مثل کسی شده که با سرماخوردگی سرخ کردنی خورده. نیمه های شب موقع خواب هر یکی دو ماه یکبار ترش میکنم، مشکلی با بلغ غذا ندارم و خوب می بلعم

سلام معمولا علل احساس جسم خارجی در گلو پس از رد کردن توده ، آلرژی یا ریفلاکس هست.در مورد ریفلاکس ممکنست فرد علامتی نداشته باشد ولی برگشت اسید اتفاق بیفتد.رعایت رژیم غذایی و دارو تجویز شده توصیه میشود و در صورت عدم بهبود مراجعه به فوق تخصص گوارش.

تشکر
اگر پیش از اتمام دارو، خوب شدم، آیا مصرف دارو را تا پایان دو ماه ادامه بدم؟

دارو باید تحت نظر پزشک قطع شود چون قطع یکباره آن باعث برگشت علایم حتی شدیدتر از قبل میشود.

🙏


سوالات مشابه


از دست دادن بویایی

سلام آقای دکتر ، مادر من حدودا سه سالی میشه حس بویایی شونو از دست دادن، البته گاهی حسش برمی گرده ولی حدودا 2 3 روز ولی بعدش دوباره از دست میره حسشون، دلیلش چی می تونه باشه؟

مشکل تنفس از بینی در خواب

سلام. دو سه سال بود که شبها موقع خواب، از بینی خوب نمی تونستم نفس بکشم (حدس میزنم دلیلش التهاب مجرای بینی بود). حدود پنج ماه پیش شما بمن یک اسپری دادید. چند روز که استفاده کردم تنفسم خوب شد اما نام آن اسپری یادم نیست (گویا کلمه سدیم در نامش بود). چند شبه دوباره تنفسم با بینی خوب نیست. اسم آن دارو را بفرمایید. چه چیزی را رعایت کنم تا پس از مدتی دوباره این حالت پیش نیاد؟ (بخاطر مصرف نوع غذاست؟ رعایت نکردن بهداشت بینی؟ و...) درضمن پیرو سؤال قبلی ام در مورد احساس برآمدگی در گلو، پس از دو هفته مصرف دارو، مشکل برآمدگی و تغییر صدا برطرف شده. آیا باز هم دارو را تا دو ماه ادامه بدم؟

سرگیجه وضعیتی گوش چپ

سلام من از چند سال قبل سرگیجه وضعیتی گرفتم و بار اول خیلی شدید بود ولی درعرض سه روز خوب شدم با مانور هایی ک در کلینیک تعادل انجام دادم و قرص بتاسرک .چندبار دیگه اتفاق افتاد ولی درحد یک روز بود با بتاسرک خوب شدم ،الان دوهفتس باز شروع شده سرمو به سمت چپ کج میکنم اتفاق میفته و نمیتونم به سمت چپ بخوابم و روزهای اول شدیدتر بود ولی دوهفتس دارم اکتوسرک(بتاسرک پیدا نکردم) میخورم اما خوب نشدم ضمنا سینوزیت داشتم و فک کنم سینوسای فک چپم پرشده و شاید نیاز به تخلیه داشته باشه الان جیکار کنم؟ برم مانور اپلی و .... انجام بدم؟ یا ام ار ای و سی تی اسکن و....

جوش در سقف دهان

حدود 7 ماه است که در یک نقطه ی خاص از سقف دهانم یک ضایعه جوش مانند چرکی ایجاد می شود که پس از یک الی دو روز ظاهر شدن به طور کامل ناپدید می شود. اخیرا هم هفته ای یک الی دو مرتبه ظاهر می شود و سریعا ناپدید می شود. ضایعه هیچ گونه درد و خارش و ترشحی ندارد.

لوزه حفره دار

سلام و خیته نباشبد آقای دکتر.من خانم 27 ساله با سابقه ی برداشتن لوزه ی سوم در سال 90.آقای دکتر من مشکلی که داشتم این بود که هر چی میخوردم دهنم بو میگرفت و روی لوزه هام یه چیزایی سفیدی دیده میشد اما بعد از عمل هیچ کدوم از این مشکلاتم رفع نشد و الان به شدت دهنم بو میده اگر میشه لطفا بگین چبکار کنم و چه دارویی استفاده کنم؟