بازگشت به لیست سوالات
آ.ر
عنوان :

آزمایش آنتی بادی

متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری
سلام خسته نباشید .حدود دو ماه پیش به کرونا مبتلا شدم از طریق تست pcr متوجه شدم و علایم تب و سرفه و بی حالی..در طول این مدت تقریبا هر دو هفته یکبار تست آنتی بادی دادم که تصویر جدول اون رو به پیوست ارسال میکنم در حال حاضر حال عمومیم خوبه و علائمی ندارم سئوالی که دارم دو بخشه یکی اینکه مشاور پزشکی محل کار من در تستهای انتی بادی عدد igm را ملاک قرار داده و میگویند تا وقتی این عدد بالاتر از 0/9 باشد من ناقل محسوب میشوم و بهتر است سر کار نروم ! آیا این درست است؟
و دوم اینکه در آخرین آزمایش انتی بادی عدد igm ,برخلاف روند نزولی ازمایشهای قبلی، افزایش یافته است آیا این نگران کننده است؟
ممنون بابت وقتی که میگذارید

سلام. متاسفانه تست آنتی بادی فقط باعث گمراه شدن بیمار و پزشک می شود و ارزش تشخیصی ندارد. علت اختلاف در جواب آزمایش ها بدلیل اختلاف در کیت های آزمایشگاهی است و اهمیت ندارد.
در مورد ناقل بودن هیچ ارتباطی با IgM ندارد و ممکن است تا چند هفته IgM بالا باشد که مهم نیست. اگر دو هفته از زمان ابتلا و شروع علائم بگذرد، فرد بیمار دیگر ناقل نیست. نهایتاً اگر محل کار اصرار بدون دلیل می کنند که آزمایش دهید، باید آزمایش PCR انجام دهید نه تست آنتی بادی

🙏


سوالات مشابه


تنگی نفس

سلام دکتر جاان مزاحم شما از پارساباد علی ابراهیمی بنده به دلیل تنگی نفس یه ماه پیش برای شما در این برنامه مزاحم شده بودم و برام دارو تجویز کرده بودین وحال داروهام تمام شده خواستم بپرسم که چه پیشنهادی برای من میدی

کرونا

با سلام، مادرم شصت سالشونه، از دیروز سردرد دارن، امروز یه مقدار لرز داشتن همراه با درد گردن و کمر و دل درد و گاهی عطسه،میخواستم بدونم ایا اینا علایم کروناست و احتیاجه که تو این شرایط ببرمشون دکتر؟

جواب سوال تان و لطفا شربت سرفه مناسب معرفی نمایید

جواب سوال تان خیر چون سه ماه قبل بنده مشکل تنفسی یا چیزی نداشتم نیازی به سی تی اسکن ندیدن و دکتر عمومی رفته بودم و الان تمام گوش درد و گلودرد خوب شده است و هم اکنون حدود بیست و پنج روزی می شود که کاملا خوب شده ام ولی سرفه ام هنوز مانده البته خیلی نسبت به اوایل بهتر شده سرفه اما در روز همان یکی دو باری که سرفه میکنم تمایل دارم رخ ندهد شربت سرفه مناسب ممنون بفرمایید که بخورم سرفه ام از بین برود اگه میتوانید راهنمایی کنید ممنون شربت سرفه مناسبسلام بنده جونم چون تو این اوضاع کرونایی با مشکل من ناچیزه گفتم اینترنتی دارویی چیزی هست ممنون بفرماین برای مشکلم مشکل از 8 اسفند شروع می شود که شب 8 اسفند من خیلی سیر میخورم با غذا حدود دو ساعت بعد گلودرد شدید و تب میکنم و البته تب طی یکی دو روز از بین می رود گوش درد و سرفه رخ میدهد طی دوماه مراجعه به دکترها با پنی سیلین اثر جزیی داشت با مراجعه به دکتر دیگه و تجویز قرص تاوانکس و قطره گوش مشکلم حل میشود حدودا دو ماه اسفند و فروردین تا اواسط فروردین درگیر بودم بعد خوردن تاوانکس مشکلم حل یعنی حدود 20 روز هست شاید کمی بیشتر مشکل گلودرد و گوش دردم کاملا خوب شده است اما شربت سینه دیمن هیدرامین کامپاند و اویشن هرچقدر طی این 3 ماه خوردم سرفه ام بند نیامده چون 3 ماه سرفه میکنم البته روزی 2 یا سه بار در روز اما وقتی سرفه ام میگیرد 5 دقیقه سرفه گاها میکنم اما روزانه زیاد نیست اما همین دو سه دقیقه عذابم میدهد و گلویم خلط دارد به نظرتان چه شربت سینه ایی مناسب هست برایم ممنون بفرماین چه کنم البته یه کمم میترسم نکنه هشت اسفند کرونا کرده باشم ورد کرده ام این سرفه ها عوارضش باشد ایا سرفه ها از بین می روند؟ چه شربت سرفه ایی بخورم ؟ پیشاپیش ممنون از راهنمایی که میفرمایید

کرونا

با سلام خسته نباشید. از امروز ظهر گلوم درد میکنه فقط همین باید چیکار کنم ؟

آزمایش

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر من عمل زنان دارم و گفتن باید برم مشاوره عفونی رفتم برام آزمایش نوشتن انجام دادم اما متاسفانه رفته بودن میخواستم شما آزمایشمو ببین مشکلی نداره؟و اینکه شما فردا مطب تشریف دارین بیام نامرو برام پر کنین؟