بازگشت به لیست سوالات
ف.ر
عنوان :

بی قراری و شیر نخوردن کودک 5 ماهه

متخصص بیماری های کودکان
سلام
پسرم 5 ماه و نیم هست وزنش هم خوبه
چند وقت پیش بهش غذای کمکی دادم . غذا رو خوب میخورد و شیر خودم رو هم میخورد . ولی یهو شیر منو نخورد و با دکتر مشورت کردم و گفت که زوده و روده هاش به مشکل برمیخوره و اسهال میشه که شد!. منم دیگه ندادم الان دو هفتس که نمیدم ولی بازم نمیخوره باید بخوابه بعد بخوره ، خیلی عصبانی و بی قرار شده و فقط میخواد گاز بگیره و دستم رو میبره به سمت دهنش و گاز میگیره و گریه گیکنه و عصبی میشه ، خوابوندنش مکافات شده و خیلی اذیت میکنه ، علت این بی قراری هاش چیه ؟ ممکنه که دندون در بیاره؟

بله بخاطر جای دندان در آوردن که هست ژل بی بی دنتال روی لثه ها مرتب ماساژ بدید
شیر خودتون را به هیچ وجه قطع نکنید
شبها از غروب به بعد منزل آرام و تاریک باشه و تلویزیون روشن نباشه که تحریک نشه و راحت تر بخوابد

غذای کمکی رو از کی شروع کنم؟
🙏
چیکار کنم که هم غذای کمکی بخوره و هم شیر خودم رو ؟

از شش ماهگی شروع کنید ابتدا فقط آرد برنج و آب یا شیر خودتان را بپزید و چند وعده در روز با قاشق بدهید تا عادت کند سپس هر چهار روز یک ماده جدید اضافه کنید که اگر حساسیت داشت متوجه شوید بهیچ وجه تا 1 سالگی شیر گاو استفاده نکنید. پشت کارت واکسن یک راهنمای مختصر وجود دارد
سوالات مشابه


درخواست راهنمایی

سلام کودک 6 ساله پسری دارم که جهت مشاوره و تشخیص بیش فعالی در اون به متخصص روانشناسی کودک مراجعه کردم و دکتر تشخیص بیش فعالی داد و دو داروی زیر رو توصیه کرد یعنی ریسپریدون و آمیکسیتین الان نزدیک یک هفته هست که قرصهارو مصرف میکنه باید بگم حالت چشمهاش همیشه خسته و افسردست و ادرارش به شدت بوی دارو میده و خوابش هم زیاد شده من و مادرش خیلی نگرانیم که نکنه این قرصها مناسبش نیست و اونو دچار مشکل کنن به خصوص که دوز داروی ریسپریدون به توصیه پزشک بعد 3 روز زیاد هم شده یه عکس هم از حالت صورتش براتون میفرستم که الان حالت چند روزه اخیرش از بعد مصرف دارو هست و این بیحالی بیشتر مارو نگران کرده لطفا راهنمایی بفرمایید

شیردهی

سلام.پسرم 3ماهشه.سینه سمت چپم رو به هیچ شیوه ای نمیگیره.فقط از سمت راست تمایل داره.الان هم سمت چپ شیرش خیلی کم شده.چکارکنم؟آیا امکان داره ک کلن خشک بشه؟

مو روی بند انگشت کودک

با سلام پسر م تقریبا 4.5 ماهه هست و روی بند اول تمام انگشتان دستهایش مو دارد ، ایا این موها غیرطبیعی هستند؟

دل درد

با سلام و احترام. کودک من 21 ماهه میباشد، تقریبا 24ساعت است که هرچه میخورد بالا میآورد، شکمش کار میکند و برون روی نداره.

سلام زردی نوزاد

دخترم 16 روزش شده. امروز ازمایش زردی داد روی 12/6بود می خواستم بدونم ایا خطر داره خیلی ممنون