بازگشت به لیست سوالات
س.ش
عنوان :

تست کرونا

متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری
سلام اقای دکتر خسته نباشید من به دفعات با شما مشاوره کردم در یک خانواده 6 نفره 19 خرداد به کرونا مبتلا شدیم که برای من تست pcr هرچی میدادم مثبت بود بالاخره بعد از 40 روز تست pcr مون منفی شد و اینکه الان چندین بار هست دارم ازمایش پادتن ها رو میدم با کذشت 2 ماه هنوز عدد igm من مثبت هست و igg هم هی تغییر میکنه از 16 به 9 و حالا دوباره شده 13 عکس ازمایش ارسال میکنم میشه بعد 2 ماه من ناقل باشم؟ اخه 3 هفته دیکه زایمان دارم و مامانم باید بیان پیش من و ایشون دیابت دارن ایا من ناقلم؟ اصلا نمیدونم چطور ممکته دو هفته پیش igg عدد 9 باشه الان شده باشه 13
ازمایش قبلی من که مربوط به 30 تیرماه هست هم الان براتون میفرستم

سلام با تشکر از مشاوره
بله مشاوره های قبلی در خاطرم هست. قبلا هم عرض کردم دوره ناقل بودن دو هفته است و حتی اگر بعد از دو هفته PCR مثبت باشد نشانه ناقل بودن نیست. شما جزو مواردی بودید که دوره مثبت بودن آزمایش طولانی تر از حالت عادی شده است ولی خوشبختانه بدون عارضه دوره بیماری شما تمام شد و الان دیگر ناقل نیستید.
در مورد آنتی بادی ها هیچ قانون مشخصی وجود ندارد و اصولاً این تست کاربرد درمانی ندارد و بیشتر برای مطالعات همه گیری شناسی استفاده می شود. در هر حال تست IgG شما با درجه بالا مثبت شده است و نشان می دهد که بیماری شما وارد دوره بهبودی و نقاهت شده است. منفی شدن IgM ممکن است چند هفته طول بکشد

🙏


سوالات مشابه


ابله مرغان

سلام من خانم34ساله هستم 6روزه ابله مرغان گرفتم امروز تمام تاول های صورتم راکندم خیلی میسوزه ودرد میکنه افتضاح شده به نظر شما باید چه کارکنم؟

درمان تب یونجه چیه؟

من به رشته سوارکاری علاقه مند هستم.ولی هر وقت با اسب در تماس میشم تورم چشم و خوارش و عطسه و آبریزش زیاد دارم.نفس تنگی و گاهی سرفه.تب میکنم بدنم سرد میشه.