بازگشت به لیست سوالات
م.ش
عنوان :

کرونا

متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری
با سلام اقای دکتر من به مدت یک هفته خیلی بیرون بودم هواپیما و پاسگاه و دادسرا ولی همیشه رعایت کردم و یه هفته هستش هر روز شاید سه ساعت خوابیدم ولی الان تو گلوم التهاب هست و خلط وجود داره و سوزش هم داره،تب هم ندارم سرفه هم ندارم.فقط سردرد و بدن در دارم که فک می کنم بخاطر هفته کاری سخت باشه.بنظرتون چیکار کنم؟

سلام احتیاط لازم این است که علائم فوق را به حساب کورونا بگذارید. داروهای زیر را تهیه و مصرف کرده و اگر شغل شما حساس است یا اینکه احتمال ابتلای اعضای خانواده بواسطه تماس با شما وجود دارد، تست ویروسی انجام دهید.
قرص آزیترومایسین 500 روزی یک عدد تا یک هفته
قرص ناپروکسن 250 هر هشت ساعت یک عدد
قرص هیدروکسی کلروکین هر دوازده ساعت یک عدد تا یک هفتهسوالات مشابه


جواب سوال تان و لطفا شربت سرفه مناسب معرفی نمایید

جواب سوال تان خیر چون سه ماه قبل بنده مشکل تنفسی یا چیزی نداشتم نیازی به سی تی اسکن ندیدن و دکتر عمومی رفته بودم و الان تمام گوش درد و گلودرد خوب شده است و هم اکنون حدود بیست و پنج روزی می شود که کاملا خوب شده ام ولی سرفه ام هنوز مانده البته خیلی نسبت به اوایل بهتر شده سرفه اما در روز همان یکی دو باری که سرفه میکنم تمایل دارم رخ ندهد شربت سرفه مناسب ممنون بفرمایید که بخورم سرفه ام از بین برود اگه میتوانید راهنمایی کنید ممنون شربت سرفه مناسبسلام بنده جونم چون تو این اوضاع کرونایی با مشکل من ناچیزه گفتم اینترنتی دارویی چیزی هست ممنون بفرماین برای مشکلم مشکل از 8 اسفند شروع می شود که شب 8 اسفند من خیلی سیر میخورم با غذا حدود دو ساعت بعد گلودرد شدید و تب میکنم و البته تب طی یکی دو روز از بین می رود گوش درد و سرفه رخ میدهد طی دوماه مراجعه به دکترها با پنی سیلین اثر جزیی داشت با مراجعه به دکتر دیگه و تجویز قرص تاوانکس و قطره گوش مشکلم حل میشود حدودا دو ماه اسفند و فروردین تا اواسط فروردین درگیر بودم بعد خوردن تاوانکس مشکلم حل یعنی حدود 20 روز هست شاید کمی بیشتر مشکل گلودرد و گوش دردم کاملا خوب شده است اما شربت سینه دیمن هیدرامین کامپاند و اویشن هرچقدر طی این 3 ماه خوردم سرفه ام بند نیامده چون 3 ماه سرفه میکنم البته روزی 2 یا سه بار در روز اما وقتی سرفه ام میگیرد 5 دقیقه سرفه گاها میکنم اما روزانه زیاد نیست اما همین دو سه دقیقه عذابم میدهد و گلویم خلط دارد به نظرتان چه شربت سینه ایی مناسب هست برایم ممنون بفرماین چه کنم البته یه کمم میترسم نکنه هشت اسفند کرونا کرده باشم ورد کرده ام این سرفه ها عوارضش باشد ایا سرفه ها از بین می روند؟ چه شربت سرفه ایی بخورم ؟ پیشاپیش ممنون از راهنمایی که میفرمایید

ایا کرونا علایم گوارشی دارد؟

سلام جناب دکتر،خسته نباشید من هفته اخر اسفند دچار اسهال و دل پیچه شدید و درد معده شدم که پشتم هم درد میگرفت و کم اشتها. به دکتر داخلی مراجعه کردم،قرص افلوکساسین 200 رو هر 12 ساعت یک عدد مصرف کردم و پس از 4 روز خوب شدم و قطع کردم حالا یک هفته ای هست که دوباره همون علایم رو دارم و هنوز هم اسهال و دلپیچه دارم و ضعف و سرگیجه،وقتی هم غذا میخورم دچار تنگی نفس میشم و همیشه سر دلم درد میکنه و بی حالم ایا کرونا علایم گوارشی هم دارد؟ تب و سرفه و گلو درد نداشتم و ندارم

سرفه خشک

سلام دکتر سرفه خشک دارم احساس سنگینی در ته گلو و ابتدای نای ابریزش بینی سردرد خفیف تب ندارم سن 40

ریه

سرما خوردگی خلط سحرخیز و گلو درد و خارش گلو و درد عضلانی ساق پا

کرونا

سلام من 9روزه گلو درد دارم همراه با آبریزش بینی بدون تب و تنگی نفس. تست کرونا ازم گرفتن جوابش منفی بود ولی گفتن 14 روز در خونه باشم. آیا امکان کرونای شدن هست که در تست نشان نده؟