بازگشت به لیست سوالات
س.ف
عنوان :

تالاسمی

متخصص داخلی
با سلام
میخواستم عوارض تالاسمی مینور تاثیراتش روی بدن و درمانش ازتون سوال کنم ممنونمسوالات مشابه


احساس گرما در گلو و پشت گردن

با سلامبنده از حدود 2 و ماه 10 روز بیش احساس گلو درد مرتب و خلط گلوی مرتب داشتم که گذاشته بودم به حساب حساسیت فصلی که بعد از یک اتفاق رفتم دکتر عمومی روستامون و علائم که به شرح زیر هستند توضیح دادم ابتدا گلو درد داشتم و همچنین خلط گلوی تقریبا همیشگی که اواخر به صورت احساس گرمای از داخل در گلو و پشت گردن به صورت لحظه ای یک یا دوبار در روز ولی از بیرون نرمال بود و هست دکتر سینوزیت شدید تشخیص دادن و تاوانکس 10 عدد به همراه 2 قرص دیگه دادن که بعد مصرف مقدار زیادی از خلطم خالی شد و مقداری چرک هم خالی شد و بهتر شدم اما بعد از چند روز دوباره علائم ظاهر شدن و ایشون گفتن اصلا خوب نشدین اب سرد و ... و کولر هم ممنوع شده بود دفعه دوم 5 عدد تاوانکس دو بسته باکلوفن و 6 امپول سفازولین سر 12 ساعت دادن که همگی تموم شدن ولی باز من اون خلط رو مرتب دارم شاید یکم حجمش کمتر شده و احساش گرما در گلو و پشت گردن هنوز باشدت بیشتر ظاهر میشه روزی چند بارهمچنین احساس خفگی (البته فک نکنم تنگی نفس باشه چون می تونم راخت نفسم رو نگه دارم و مشکلی ندارم ولی خفگی به طوری که باد معدم خالی نمیشه و با خوردن نوشابه یا قرص جویدنی و خالی شدن اون باد احساس راحتی دوباره دست میده و خفگی برطرف میشه ) داشتم و ی جورایی حس میکنم مرتبطه به اون علائمو من همچنان همون علائم اولیه رو دارم و این گیر کردن باد گلو زیر معده یکم جدید تره و از بعد اتمام دور اول درمان ظاهر شدامروز برای اولین بار یکم این گرما رو پایین تر از گلوم و در سینه حس میکنم شاید دلیلش زیادی بودن حس در گلو هستاین احساس گرما دائمی نیست و بعد مدت کوتاهی محو میشه تا نوبت بعدیدیگه برام عجیب شده و دارم نگران میشم

دهان

سلام دکتر خوبید خسته نباشید من چند روزه احساس میکنم دهنم یکم تلخ میشه زبانمو که در میارم انگار بیشتر میشه تلخ میشه لبامم یکم خشک میشه در ضمن موقع تنفس بعضی اوقات نه همیشه احساس میکنم وسط سینم درد میگیره امکانش هست راهنمایی کنید

خالکوبی بدن

سلام اقای دکتر خسته نباشید اقای دکتر ایا تاتو خالکوبی بدن ضرر داره؟ خالکوبی چه ضرر هایی برای بدن داره و ایا سیستم ایمنی را ضعیف میکند؟ ایا با زدن تاتو بر روی دست برای خون دادن یا سرم تراپی مشکلی پیش میاد؟

مشکل چیست؟

سلام،مادرم 62سال داره،6سال پیش عمل قلب باز کرده،دیابت و فشار خون هم داره،چند روزی است تاری دید داره،چند روز پیش هم یک بار یه رگ دست چپش ورم کرد که بعد از چند دقیقه خوب شد،اما تاری دید هنوز ادامه داره،قندش رو گرفتم مشکلی نداشت و نرماله ولی فشارش رو از دیروز هر بار میگیرم با اینکه مامانم فشارخون داره پایین بوده ،وهمش 10/6 یا 9/5 یا 8/5 بوده،البته فشارسنجمون دیجیتال هست و نمیدونم دقیق هست یا نه، و این که چند وقتی هست کتف دست راستش هم وقتی دستش رو میاره بالا درد داره و یه چیز عجیب اینکه امشب استخوان ترقوه اش همون سمت راست ورم کرده،مشکل چیست ؟و اگر نیاز به مراجعه حضوری داره به دکتر متخصص چی باید مراجعه کنیم؟

واکسن پرونار 13

سلام آقای دکتر روزتون بخیر من یه دختر 3 ساله دارم که دکترش گفته واکسن پره ونار13 رو بهش تزریق کنیم . خودم 37 سالمه و همسرم 43 سالشه . درضمن همسرم یکی از رگهای قلبش گرفته بود و یک سال پیش فنر گذاشته و آسپرین و پلاویکس مصرف میکنه. کبد چرب گرید 2 هم داره .می خواستم ازتون سوال کنم تزریق این واکسن برای من و همسرم هم مفیده یا مضره (خصوصا برای همسرم که داروهای قلبی مصرف میکنه ) یا تزریقش برای ما بی فایده اس ؟