بازگشت به لیست سوالات
ا.د
عنوان :

جراحی دندان عقل و کیست

دندانپزشک
سلام
وقت بخیر
چند سال پیش دکتر دندانپزشک گفت که دندان عقلم رو باید بکشم و زیرش کیست وجود داره ولی من اهمیتی ندادم،دیروز که عکس گرفتم و پیش جراح بردم گفت زیرش یا کیست هستش یا تمور(خوشخیم)،گفت اول باید دندان عقل جراحی بشه و بکشیم و از اون ضایعه تیکه برداری بشه که متوجه بشیم کیسته یا تمور. و بعد که معلوم شد باید با عمل خارجش کنن و نیاز به بیهوشی داره،چون گفتن که خیلی بزرگ شده.
میخواستم بدونم که راه حلی واسه درمانش وجود داره؟چون من واقعاً نمیتونم عمل کنم.
ممنون از لطف شما

سلام،راه حلتون فقط و فقط جراحی و بیوپسی ه تا خوشخیم بودنش تایید بشه،نمی تونید تا ابد در فکتون نگهش دارید، و با دارو هم خوب خوب نمی شهسوالات مشابه


کسیت دندان

با سلام و عرض ادب چند ماه پیش برای دندان جلوییه فک بالا به دندانپزشک مراجعه کردم و ایشون گفتن به دلیل وارد شدن ضربه به ریشه دندان، شروع به تولید زائده کرده. البته لازم به ذکره که قبلا این دندان عصب کشی شده. یه مدت دارو اموکسی سیلین مصرف کردم و رفع شد. ولی الان دوباره برگشته و ریشه دندانم خیلی درد داره. داروی قبلیمم مصرف میکنم ولی تاثیری نداره. ممنون میشم بگید چیکار کنم.

دندان درد و درد فک

اخرین دندان پایین ، سمت راست پوسیدگی دارم . یک هفته ای هست که دردش به فک ، گلو و هر از گاه گوشم میزنه. چکار بایستی کنم؟ کمی از لحاظ مالی مشکل دارم و منتظر دریافت حقوقم هستم. ایا میتونم بکشم ؟

درد دندان

با سلام و خسته نباشید.همسرم یک هفته هست که یک طرف دهانش در سمت پایین درد می کند. قرص آموکسی سیلین استفاده کرد ولی بهبود نیافت فقط با آب نمک درد کمتر میشه.آیا دندانی چرکی است؟و آیا می تواند از چرک خشک کن قویتر مثل آموکسی کلاو یا سفیکسیم برای چرک دندان و لثه استفاده کند؟

دندان درد

دندانم را چهار روز کشیدم.عفونت کرد.الان یه تکه دندون تیز ازش بیرون زده.چجوری بفهمم چیه.دندانمم خیلی درد دار

ابسه دندان عقل

سلام وقت بخیر خسته نباشید دندون عقلم پوسیده شده و الان یه برامدگی دردناک داره خیلی میترسم میخوام بدونم دندونم رو میکشن یا نه؟