بازگشت به لیست سوالات
م.ا
عنوان :

افت پلاکت

فوق تخصص هماتولوژی و انکولوژی کودکا ...
با سلام و خسته نباشید.دخترم ۱۵ ماهش.درطول ۲ روز همه جای بدنش پرشد از کبودی بی دلیل.آزمایش دادیم پلاکتش پایین بود حتی به ۱۰۰۰ رسید بعد دریافت IVIGپلاکتا تا ۵۲۰ رفتن ولی الان ک ۲ هفته از تزریق دورو میگذره به ۱۶۸ رسیده آیا احتمال افت دوباره هست.کل آزمایشا رو براتون میفرستم ممنون

م.ا

سلام میش راهنمایم کنید خیالی نگرانم...آزمایش جدیدش ۱۰۱ بود دوباره افت داشت.چیکار کنم؟

دکتر محمد فرانوش

سلام بله احتمال کاهش مجدد وجود دارهونیاز به پیگیری مرتب دارد


سوالات مشابه


ارتباط با بیماران هپاتیتی

چند روز هست که متوجه شدم فرزند پرستار بچه های من بیماری هپاتیت b داره. آیا انتقال بیماری به بچه های من هم ممکنه؟ الان باید چه اقدامی انجام بدم؟

عوامل سرطانزا

سلام اقای دکتر در مورد یک موضوع مشورت میخواستم .اقای دکتر ما یه همسایه داریم که زیر زمین دارند که محل قلیان سرا شده باتوجه به اینکه دیوار زیر زمین انها با راه پله ما مشترک است بوی قلیان ان گاه گاهی احساس می شود ایا بدون وجود دود وفقط با این بو خطر سرطان خون برا فرزندم وجود دارد؟

سرطان رحم

سلام. ما مرداد ماه امسال متوجه شدیم که مادر من سرطان اندومتر دارد. دکتر گفتند فورا باید رحم خارج شود. اما مادر من به شدت از عمل میترسد و ما به هیچ وجه نتوانستیم ایشان را راضی به عمل کنیم. در طی این مدت دارو های گیاهی و مصرف کردند و مطمعن بودند که با این دارو ها خوب می شوند. برای اینکه ببینیم نتیجه دارو ها چه بود مجددا آزمایش ca125 را دادیم. نتیجه این بود که از ۵۹ به 24 که نزدیک به حد طبیعی است رسیده. یعنی رو به بهبود هست؟ یعنی دارو های گیاهی دارد در روند درمان مادرم تاثیر دارد؟

عفونت خون

سلام خسته نباشید بچه 7ماهه دارم ک عفونت خون21-عفونت ادرار و مدفوع داشته و پلاکت خونش هم950بوده 4روز هست ک بستری شده الان عفونت ادرار رفع شده ولی عفونت خون داره ک اومده رو 16ولی پلاکتش رفته1018 چرا با کاهش عفونت خونش پلاکتش بالا رفته ممنون

غده لیپوسارکوم

باسلام خدمت پزشک عزیز . بیمار ما در جواب سیتی اسکنش غده ای از بافت چربی مشاهده شده که مشکوک به غده ی لیپوسارکومه . در قسمت خلفی بدن ، نزدیک به کلیه هستش . اونطور که ما از اینترنت تحقیق کردیم این نوع غدد که از بافت چربی هم نشعت گرفتن خطرناکن . بهشون گفتن باید نمونه برداری بشه ولی یکی از آشناهامون با همین نوع غده (لیپوسارکوم ) بعد از نمونه برداری وضعیتش وخیم تر شده و در نهایت باعث پخش این بیماری در بدن و فوتش شده . ما نگرانیم نمونه برداری باعث پخش شدن این عامل توی بدن بشه . پشنهاد شما جراحیه یا همچنان نمونه برداری باید بشه ؟. در ضمن غده ۱۰ سانتی مترهشما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.