بازگشت به لیست سوالات
ل.ن
عنوان :

گز گز کردن دست و پا

متخصص نوروسرجری(جراحی مغز و اعصاب)
با سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر
حدود 10 روز هست که احساس می کنم در دست و پا احساس گزگز دارم. به این معنی که گاهی دست و پام یخ می کنه البته این حالت بیشتر در هوای سرد ایجاد میشه ولی گاهی به یکباره روی پام یا دستم چیزی شبیه گزگز و سوزن سوزن شدن یا سوزش ناگهانی ایجاد میشه که البته این حالت لحظه ای هست. شروع علایم همراه باشروع عادت ماهانه بوده و تاثیری روی نیروی حرکتی من نداشته و البته لازم به ذکر هست که مبتلا میگرن هستم و یکی دو سالی هست که اضطراب و نگرانی بسیار شدیدی دارم و خیلی وقتها توهم ابتلا به یک بیماری دارم که با آزمایش و مراجعه به مزشک مدتی آرام میشم. برای گز گز هم مراجعه حضوری به جناب دکتر حسین اشرفیان متخصص مغز و اعصاب داشتم،(با توجه به این که برای میگرن نزد ایشون پرونده دارم و به توصیه ایشون داروی نورتریپتیلین 10 مصرف می کردم)، آقای دکتر بعد از معاینه بالینی چشم و تعادل حرکتی تاکید داشتن که این نوع گزگز کاملا مربوط به اختلال اضطزاب در شماست و جای نگرانی نیست، دوز نورتریپتسلین رو 25 کردن و گفتن به مدت فقط یک هفته هر دوازده ساعت نصف قرص xanax مصرف کنم و البته پیشنهادشون این بود که علاوه بر کار شخصی بنده که تدریس در دانشگاه هست باید ورزشی مفرح مثل یوگا رو انجام بدم. من 5 روزه دارو رو مصرف می کنم ولی علایم پابرجاست و البته به شدیدا مضطرب و نگرانم؛ از این جهت برای طرح موضوع از شما نیز سوال پرسیدم.

باسلام لطفا آم آر ای مغز با وبدون تزریق ی

دکتر فرمودن ضرورتی به انجام ام آر آی نیستسوالات مشابه


تداخل دارویی

با سلام .من ام اس دارم و الان میخوام داروی اس سیتالوپرام بخورم واسه افسردگی چند روزه شروع کردم داروی خودمم تگزیفوما هستش کلا معده ام بعد خوردن قرص سیتالوپرام هم اذیت شد میخوام آنتی اسید بخورم واسه اسید معده ام میسوزه شکمم و ترش میکنم گاهی دکترم دو سال میش واسم لانزوپرازول نوشتن گفتن تداخل نداره ولی امپرازول نمیشه و من الان تو خونه نولپازا یا پنتوپرازول دارم خواستم ببینم میتونم استفاده کنم یا تداخل داره؟ممنون میشم از راهنماییتون

ام ار ای سر و گردن و کمر

سلام من میخواستم لطف منید و ام ار ای من رو تفسیر کنید که مشکلی هسا یا مه؟؟؟

خستگی وگرفتگی

سلام وقتتون بخیر من 28 سالم هست و مدت زیادی هست تقریبا تمام طپل روز خستگی مزمنی دارم و یه مدتی هست صبح که بیدار میشم کل بدنم انگار کوفته اس و قسمت پشتم و ساق پام گرفتگی شدیدی داره ، میخواستم از خدمتتون بپرسم که احتمال اینکه آرتروز باشه هست و یا اینکه چه احتمال دیگه ای میدین ؟

بیماری پارکینسون

سلام اقای. دکتر وقت بخیر پدربنده محمدرضا کردعلیوند بیمارشما هستن که بیماری پارکینسون دارن و شما قرص استاپارکین نصف صبحها و قرص مادوپار 250به مقدار 2تا ونصف درطو ل روز براش تجویز کردین الان باتوجه به اینکه قرص مادوپار خارجی پیدا نمیشه میشه از قرص مادوپار ایرانی استفاده کنیم؟ اگه میشه مقدار مصرفش مثل سابق باشه یا تغییرش میدین؟عکس قرص رو ضمیمه براتون فرستادم

جلوگیری از پیشرفت آلزایمر

سلام.وقت بخیر. عذر زحمات. من نمی دونم مریض ما رو یادتون هست با قرص هایی که بهشون دادیم .الان درحال حاضر نصف صبح و یکی کامل ترانکوپین میخورد بعلاوه الانزابین 5 نصف عصرها و الپرازالوم 0.5 هم نصف و آسنترا 50 نصف صبح ها.الانزاپین و آلپرازالوم و آسنترا رو گفتید جا داره کامل هم بخوره فلن ما نصف دادیم که خیلی منگ نباشه . تا حدودی آروم هست ولی مدام از پدر و مادر و بچه هاش سوال می پرسه انگار حافظه اش 40 سال آمده عقب و ما اطرافیانش رو نمی شناسه ولی باز تا حدودی راضی هستیم به همین وضع و شاید قابل کنترل تر شده فقط اینکه برای اینکه جلوگیری کنیم از آلزایمر آیا قرصی پیشنهاد میدید که حداقل جلوی این پیشرفت رو بگیریم؟ قبلا گفتم چی میخورد و چه عوارضی داشت. آیا لازم هست علائم و قرص ها رو مجددا بفرستم ؟