بازگشت به لیست سوالات
م.آ
سلام من خانم 32 ساله متاهل پزشک رزیدنت زنان سال 4 تهران وهمسر 36 ساله ارتوپد مشغول گذراندن طرح،من از ساله یک به علت فشار کاری فراوان و اصرار خانواده به ادامه این رشته دچار افسردگی شدید و پر خوابی شدم و شروع به خوردن قرص مدافنیل 200BD,ونلافاکسین 75 و بوپروپون شدم و کسی هم اطلاع نداره و هر روز صبح این همه قرص میخورم،بدونه ایناهم نمی تونم ادامه بدم ،سوالم اینه این قرص ها ممکنه در دراز مدت برایه من ضرر داشته باشه؟و ممکنه علت چاقی ام هم این باشه؟
باسلام و احترام قطعا هر دارویی در طولانی مدت ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشه،در مورد چاقی هم ممکن است عارضه دارو باشه،اگر تحت نطر روانپزشک هستید با مشورت ایشان درمورد ادامه و یا تغییر دارو اقدام کنید.

عارضه اش چیه؟

این پاسختون خیلی کلی هست
ونلافاکسین میتواند باعث افزایش وزن گردد

مدافنیل چی
معمولا خیر
استفاده از زوپ همانند مشاوره تلفنی هرگز جایگزین مراجعه حضوری به پزشک و معاینه فیزیکی نمی گردد و
صرفاً به عنوان ابزار مکمل ویزیت حضوری جهت ارتقاء کیفیت تجربه درمان و آگاهی جامعه می باشد.