بازگشت به لیست سوالات
ر.ا
عنوان :

داروی باکلوفن

متخصص بیماری های کودکان
با سلام و عرض ادب
آقای دکتر با توجه به اینکه دختر 3 ماهه ام در فاصله 20 روز دوبار در مطب ویزیت شد و به تشخیص جنابعالی و ازمایشش رفلاکس و التهاب روده دارد و شربت موتیلیوم و گاویسکون و نکسیوم و زادیتن مصرف می کند همچنان و با شدت بیشتر از قبل کم اشتها شده طوری که در 24 ساعت گذشته فقط 250 سیسی شیر خورده که بیشترش رابالا آورده است و حتی وقتی که به فرموده شما آب هم بهش میدهم آب را هم بالا می آورد واقعا عاجز و درمانده شدم چکار کنم. بالا آوردن و کم اشتهاییش بیش از حده واقعا نگران سلامتی اش هستم. به نظر شما باکلوفن بدهم؟
سوال 2. در ویزیت دوم براش قطره D3تجویز کردید آیا با وجود این قطره شما دیگر قطرهAD را بهش ندهم چون هر ماه بهداشت می دهد
شیر مصرفی دخترم در حال حاضر به فرموده شما پپتی جونیور هست

سلام بله باید بکلوفن را شروع کنید 1/8 قرص ابتدا غروب و سپس ظهر و غروب
وا و دی و دی3 را باید یک روز درمیان بدهید یا فقط دی 3 را بدهید
شرایط انتی ریفلاکس را کامل رعایت کنید

آقای دکتر شرمنده
بعد از چند روز از شروع قرص غروبش دادن قرص ظهر رو هم شروع کنم؟
2- وقتی باکلوفن را شروع کردم داروهای دیگرش رو مانند موتیلیوم و نکسیوم و گاویسکون و زادتین را هم ادامه دهم ؟نیازی هست که علاوه بر بکلوفن همه داروهای دیگر رو بخورد؟
بی نهایت از پاسخ دهی سریع شما ممنونم
انشالا اجرتان پیش خدا که اینطور خالصانه و با اطلاع رسانی های کامل در سایت و کانال و اینستاگرام ،برای کودکان این مرزوبوم خدمت می کنید.

بعد از 5 روز بکلوفن را دو دوز کنید
بکلوفن جایگزین شربت موتیلیوم میشود و سایر داروها جای خود ادامه داردسوالات مشابه


تغذیه

سلام دختر من وزن تولدش 600 گرم بوده و الان هفت ماه و نیمه ک وزنش 5 کیلو هست . اصلا خوب شیر نمیخوره شاید در روز 200 تا 300 تا و غذا هم خوب نمیخوره نه سوپ و فرنی و ..هی حالت عق زدن میگیره . رانیتیدین هم 3 بار در روز هربار ا سی سی میخورد درنتیجه خوب هم وزن نمیگیره الانم شیر اس ام ای میخورد. و شیر اینفترنی هم ک براش تجویز کرده بودید بهش میدم چی کار کنم چی بهش بدم ک بهتر وزن بگیره و بخوره

نخوردن غذای کمکی

ببخشید پسر من 10 روز دیگه هفت ماهشو تموم میکنه من یک هفتس که فرنیشو میدم ولی نمیخوره دوست نداره اصلا میخاستم بدونم من الان چه غذایی میتونم بهش بدم چیکار باید بکنم از چه چیزایی شروع کنم بهش غذا بدم؟؟

عدم تحمل لاکتوز

با سلام. آقای دکتر پسر من در ماه چهارم شیر خشک و شیر مادر نمی خورد و خیلی کم اشتها شده. شما تشخیص عدم تحمل لاکتوز داده بودین. به جز easyCol چه دارو و درمان جایگزین دیگه ای میتونم استفاده کنم تا بتونه شیر مادر رو بخوره؟ قطره easyCol خیلی زود تموم میشه. من از شیر خشک نئوکیت استفاده میکنم. خوبه برای پسرم؟

رفلاکس معده

باسلام جناب دکتر دخترم 6 سالشه و مریض شماست ( با وزن 20)در حال حاضر پریت و باکلوفن(1/2)روزانه مصرف میکند 1)در چه صورتی میتوانم دومپریدون را جایگزین باکلوفن کنم و با چه دوزی؟ 2)بنده شهرستان هستم و تهیه پریت مشکل است آیا میتوانم قرص دیگری جایگزینش کنم؟ 3)با توجه به استرس در مدرسه شما برایش شربت relaxiveتجویز کردید آیا مصرف طولانی مدت عوارضی ندارد؟ 4) موهای سرش بسیار ضعیف و کم پشت است آیا داروی مناسبی برای این مورد هست؟

اسهال

سلام وقت بخیر میخواستم ازتون راجع به اسهال سوال کنم پسرم از یک شب قبل از واکسن ٤ ماهگی شروع به بیرون روی کرد تا الان پیش ٢ تا دکتر. بردم اولی گفت یه چیزی خوردی حساسیت شدیده ازمایش داد، اما تو جواب ازمایش همه چی عادی بود، بعدش که جوابو بردم گفت این ازمایشگاهی که بردی چنگی به دل نمیزنه( منظورش این بود که جواب ازمایش غلطه فقط او ار اس و قطره پدی لاکت تحویز کرد بعدم گفت ببرم پیش دکتر گوارش بردمش یه دکتر دیگه گفت ویروسیه باید تا دوهفته صبر کنی فقط او ار اس بدی ویروسه بره الان ١٠ روزه تا بچه شیر میخوره از اون طرف میره بیرون