بازگشت به لیست سوالات
پ.ه
عنوان :

تداخل دارویی

دکترا حرفه ای داروسازی
سلام وقتتون بخیر، من چند وقت پیش آزمایش دادم. هموگولوبینم پایین بود و کم خونی دارم. ویتامین دی و کلسیم هم پایین بود . ناخنهام رشد کمی دارد و ریزش مو هم دارم. دکتر بهم هم مولتی ویتامین داده هم و هم زینک اما تو هر دو بعضی ویتامینها مشترک است . هنوز نخوردمشون. نمیدونم چطور مصرف کنم . و اینکه اگر بعد از مصرف اینا خواستم به طور طبیعی هموگلوبین و کم خونی ام رو جبران کنم چه چیزایی مفید است ؟ و اینکه قرض زینک چاق کننده است؟

با سلام و وقت بخیر لطفا جواب ازمایش و نام برند مولتی ویتامین و زینک یا عکسشونو لطف کنین

سلام بله چشم . فقط الان بیرونم ،شب براتون بفرستم مشکلی نیست؟

باسلام مقدارهموگلوبین خون شما در این ازمایش مشکل بخصوصی نداره اما با توجه به جنسیت شما و همچنین کاهش جذب اهن از طریق مصرف بیش از حد زینک مکمل اهن به شما پیشنهاد میشود

زینک رو نخوردم هنوز
دکتر نوشت اما هنوز مصرف نکردم
من قبلا مدتی قرص اهن میخوردم
این رو
زینک رو بخورم یا برام ضرر داره؟

هردو مکمل که گرفتید همزمان شروع کنید برای یک دوره مشکل ایجاد نمیشود

ام سی اچ سی که زده پایین است چیست؟

برای دوره های بعد سعی کنین با توجه به مقادیر درج شده هر ویتامین روی پاکت دارو و نیاز خودتون مکمل درستو انتخاب کنین

بله چشم ممنون
ممنون از راهنماییتون ، پس من الان قرص اهن که براتون فرستادم و زینک رو مصرف کنم و همینطور مولتی ویتامین در فواصل معین؟

که با توجه به مصرف مکمل اهن همین اختلاف ناچیز برطرف میشود

کنارش زده L ، از اهنه که پایبنه ؟

مکمل اهن بعد شام زینک و مولتی بعد ناهار و بعد صبحانه مصرف کنین

بله فهمیدم ممنون

انار و اکثر میوه ها با ماهیت رنگ قرمز مفیده

سپاس از وقتی که گذاشتین

دررابطه با زینک بطور مستقیم باعث افزایش وزن چشم گیر نمیشود و لزومی به قطع مصرف نداره وبیشتر در افزایش قد و افزایش متابولیسم در سلول ناخن و پوست و مو تاثیرگدار هست

با فاصله با انتی بیوتیکها لبنیات مصرف شود

بله چشم حتماسوالات مشابه


عروق و خون

سلام خسته نباشین بنده سال 1384 دچار dvt شدم و از اون زمان وارفارین مصرف می کنم یک سال پیش دکتر گفت می تونم آکسابین به جای وارفارین مصرف کنم می خواسم ببینم آیا آزمایش pt و inr بدم و قرص 20 میلی آکسابین (زالربان ) مصرف کنم inr بین (2.5 تا 3 رو نشون میده ) که قبلا تو وارفاین تنظیم کرده بودم یا خیر ؟و آیا آکسابین به جای وارفارین صلاح هست یا خیر و اگر زمانی خونریزی شدید داد راه حل چیست؟

تداخل دارویی

سلام آقای دکتر من دو ساله که ال دی به منظور پیشگیری میخورم الان دوهفته هست که دکتر قرص چربی خون رزوواستاتین رو برام تجویز کرده و من با فاصله 2 ساعته این دو قرص رو میخورم،میخواستم بپرسم که آیا قرص چربی خون اثرضدبارداری ال دی رو کم نمیکنه؟

تداخل دارویی

آیا مصرف روزی یک عدد بوسپیراکس 5 و شبی یک عدد سیتالوپرام 40 با داروی خواب آور و بیهوشی ای که هنگام آندوسکوپی تزریق می شود تداخل دارویی دارد و خطرناک است؟

مسمومیت دارویی

متن گرفتگی شدید دست و پا وفک و گردن داشتم.که بهم گفتم قرص باکلوفن 25 و متوکاربامول بخور از هر کدوم2.که متسفانه این قرص ها مقطعی خوبم کرد و صبح بعد صبحانه حالم به هم خورد.و به شدت گیج و منگ و سرم درد گرفته و چشمام میسوزه و داره بسته میشه.

استفاده یا عدم استفاده از یک دارو

سلام خانمم با توجه به اینکه تالاسمی مینور دارن در هفته 7بارداری با کمبود آهن مواجه هستن که دکتر کپسول فروفورت دیودنال (فروس گلایسین سولفات) تجویز کردن داخل بروشور قرصها موارد ممنوع مصرف برای تالاسمی ذکر شده حالا خانمم این کپسولها مصرف کنن یا نه ممنون