بازگشت به لیست سوالات
م.آ
عنوان :

داروی یبوست

متخصص بیماری های کودکان
سلام و وقت بخیر .دکتر مقدادی عزیز من هفته پیش برای دختر 1 ساله ام که رفلاکس و یبوست شدید داشت سوال کردم و فرمودید که لاکتولوز و انجیر ندهم و شیاف گلسیرین استفاده کنم شیاف هم نتیجه نداره و فقط خود شیاف را بیرون میاره و بسیار نا ارومی میکنه حتی شکمش را با روغن زیتون ماساژ میدهم با توجه به فیلمهایی که از کانال شما گرفتم .تا حدی موثر هست ولی بازهم هنگام دفع اذیت میشد .میتوانم از پودر پیدرولاکس استفاده کنم ایا رفلاکسشو تشدید نمیکنه همانند ملینهای دیگه ؟و سوال دیگرم اینه که میتوانم از حبوبات استفاده کنم برای غذای دخترم من فعلا فقط عدس به (صورت خیس خورده یکشب کامل) و جوانه گندم استفاده میکنم .و روغن زیتون و کره گاهی به غذایش میزنم (.سپاس فراوان)

سلام بله حبوبات و پیدرولاکس منعی ندارند و تا دو قاشق غذاخوری هم روزانه میتوانید پیدرولاکس را بدهید
اگر کودک دجار شقاق مقعدی,شده باشد تا زمانی که شقاق برطرف نشود یبوست هم برطرف نخواهد شد
درصورتی که زخم یا خونریزی یا شقاق با جسم دیده شود باید از کرم انتی هنورویید برای درمان آن تا دو هفته استفاده شود

🙏



شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت مشاوره ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.



سوالات مشابه


واکسن آبله مرغان

سلام پسرم توو 19ماهگی میباشد.....چه زمانی و به چه میزان و چنددنوبت میتونه واکسن آبله مرغان بزنه؟

تغذیه کودک

نوزاد سه ماهه من شیر مادر را به دلیل استفراغ شدید وباد روده ودل درد نمیخوره و نان1 مصرف میکنیم ولی باز هم دل درد وباد روده داره باید چکار کنیم

لمس یک توده کوچک زیر بغل نوزاد

سلام آقای دکتر دخترم فردا 6ماهه میشه،و همیشه پیش شما آوردمش یک هفته است که زیر بغل دست چپش وقتی دستمو فشار میدم یه توده ی اندازه ی تیله کوچک حس میکنم خیلی نگران شدم فردا با شما وقت ویزیت دارم ولی از استرس کرونا نمیتونم بیام بیرون،اگه راهنمایین کنین ممنون میشم.نگران این توده هستم..

رفلاکس نوزاد

نوزاد یک ماه و نیم دارم که از یک ماهگی رفلاکس داره و شربت رانیتیدین نیم سی سی هر 12 ساعت و پدی لاکت استفاده می کنم به تازگی سه روز پشت هم دو بار در روز استفراغ زیاد با شتاب داره میشه راهنمایی بفرمایید ممنون

واکسن یکسالگی

سلام آقای دکتر با این وضع کرونا امکانش هست واکسن یکسالگی رو مدتی دیرتر زد ؟ اگر ممکنه حداکثر چند روز ؟ و اینکه ممکنه واکسن تهیه بشه از داروخانه و منزل تزریق بشه به نوزاد ؟ قبل از واکسن یکسالگی مسکن بدم به نوزاد ؟