بازگشت به لیست سوالات
ر.ا
عنوان :

پارگی رباط صلیبی

متخصص ارتوپدی
سلام اقای دکتر من کاراته کار هستم و حدود یک سال پیش رباط صلیبی زانو چپم 80درصد پارگی داشت که دکترم جراحی نکردن و یک زانو بند سفارش دادن تا استفاده کنم اما من ناپایداری و توی زانوم احساس میکردم به خاطر همین سه تا تزریق ازون داخل زانوم انجام دادم ناپایداری کم تر شد اما همچنان ناپایدار بود تا امروز که دوباره با دویدن زانوم پیچید و دقیقا همون دردی که یک سال پیش داخل زانوم پیچید دوباره حس کردم اما زانو بندم پام بود اما هم درد دارم هم یکم راه رفتن سخته ممکنه دوباره اسیب. دیده باشع

سلام . اگر ورزش رزمی را بصورت حرفه ای یا مداوم انجام میدهید و همچنان قصد ادامه ورزش را دارید حتی به فرض ناکامل بودن پارگی رباط صلیبی باز هم کاندید جراحی آرتروسکوپی هستید . قبل از انجام هرگونه جراحی نیاز به توقف موقتی ورزش ، استراحت نسبی به زانو ، استفاده از دستشویی فرنگی و انجام ام آری آی مجدد دارید . تصمیم گیری نهایی با توجه به نتیجه ام آر آی جدید و معاینه مجدد دوهفته بعد از سانحه می باشد . اما بصورت کلی در افراد جوان ورزشکار انجام عمل جراحی ارجح است چراکه از عوارض طولانی مدت و ماندگار همچون آرتروز زودرس زانو کاسته و در صورت بازتوانی و فیزیوتراپی خوب قادر به بازگشت به ورزش در سطح قبلی خواهید بود .




سوالات مشابه


tmj

بنده طی چند سال دندان قروچه شبانه داشتم . باعث صدای کلیک فکی شد و این اواخر صدا رفع شد ولی محدودیت در باز کردن فک داشتم و در اناتومی صورتم تغییراتی حس میکردم. طبق ام ار ای و سی تی مشکل تز دیسک هست یا مشکل دیگه ای هست? و اینکه راه درمان چیست. ممنون

سفیدی لثه ای که دندونش پوسیده یا سیاه شده زیرش

سلام مجدد خانم دکتر. من یبار با شما چت کردم . راجب مشکل دندونم. سیاه شده و با چشم ظاهری پوسیدگیش از زیر هست به جای رو

عفونت دندان و باد لثه

سلام علیکم ببخشید مادر من چندین سال قرص اعصاب خورده و به شدت لثه هاش خرابه و تمام دندوناش از بین رفته اکثر دندوناش در حد ریشه مانده و اینکه به خاطر مشکلات اعصاب و گردنش که داشته نمی تونستیم خیلی ببریمش دکتر نمیتونه طولانی مدت صاف و کامل بی حرکت بخوابه که دندوناشو مثلا پر کنن یا ترمیم کنن. برا همین کلا هر چند سال یک دفعه و گاهاً در هر سال چند بار دچار عفونت دندون میشه یعنی یه قسمت از صورتش باد میکنه گاهی این عفونت ها با قرص مترونیدازول و آموکسی سیلین 500 حل میشه اما گاهی هم می بردیم دکتر و آمپول 633 هم چندتا میزدیم اما گاهی شدیدتر بوده که می بردیم بیمارستان و بهش سفازولین و آمپول های چرک خشک کن های قوی رو توی سرم در چند نوبت بهش تزریق می کردند بعلاوه یه سری قرص های قوی تر از اموکسیلین ها؛ حالا الان از پری شب دندون درد گرفت و براش اول آموکسی سیلین 500 و مترونیدازول داده ام اما جلوی تورم را نگرفت و تورمش بیشتر شد دیگه مجبور شدم کو آموکسی کلاو با مترونیدازول بهش بدم فکر می کنم در 24 ساعت حداقل از هر کدوم سه تا خورده اما هنوز جلوی باد گرفته نشده البته از چهار ساعت پیش تا الان فکر کنم بیشتر نشده اما اون مقداری که اومده بالا همونقدر مونده الان نمیدونم باید داروی دیگه ای بگیریم یا همین روال را ادامه بدین و اگه بدتر بشه چکار کنم با توجه به جریان کرونا نمیدونم سلاح دکتر ببریم یا نه البته قبلاً هم قبول نمی کردند و می فرستادند بیمارستانها اما الان بیمارستانهای کرج مرکز کرونا شده و کلا برا امپول زدن هم میترسم درمانگاه کرونا داشته باشه اما اگه واجب باشه چشم میبریم دیگه توکل به خدا.

دندان درد

من یک ماه هست درد خفیف دندان دارم. قبلا دکتر رفته بودم گفته بود 4-5 تا از دندادن ها مشکل داره. الان یکی از اونها خیلی اذیت می کنه دیشب دیگه مجبور شدم ژلوفن و استامینوفن بخورم. با این شرایط کرونا پیشنهاد شما چیه؟

دندان درد

سلام عیدتون مبارک. خانم دکتر من دندون پایینی سمت چپ دهانم در واقع میشه دندون یکی مونده به آخری خیلی درد میاد و داره کم کم سیاه میشه حتی یه دونه خال سفید هم دیواره بیرونی دندونم ایجاد شده. به نظرتون برم این روزای کرونایی دکتر؟ ژل دنتوگان اینام زدم دردشو کم میکنه اما برطرف نه. به توصیه یکی از دوستان دندونپزشکم گفت اموکسی سلین بخور و مترونیدازول . شروع کردم سه روزه به خوردنش ولی تاثیری نداشته.