بازگشت به لیست سوالات
ط.س
عنوان :

سستی بدن و اضطراب و وسواس فکری

متخصص روانپزشکی
از زمانی که ویروس کرونا اومده من دچار اضطراب و ترس شدید شدم و بدنم دائم خسته و سست ضعف و گرسنگی اما بی اشتها هستم قبلا هم به این علت دوره دو ساله اسنترا مصرف کردم تحت نظر پزشک عمومی و دوباره تجویز کردن دوز 50رو اما واسه شروع از دوز 25 گفتن شروع کنم.صبح ها مصرف میکنم و شب ها میتونم دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب مصرف کنم واسه بدخوابی؟

با سلام ؛
حتما جهت کنترل اضطراب و بی خواری تون لازم است یک دارو استفاده کنید . پیشنهاد من استفاده از نصف قرص آلپرازولام نیم میلی گرم هر شب قبل از خواب است .
این دارو هم ضد اضطراب است و هم خواب آور . منتهی بعد از بهبودی علائم لازم است این دارو را به تدریج و آهسته آهسته قطع فرمایید .

این دارو به شدت عوارض داده قبلا استفاده کردم همچنین کلرودیازپکساید که افت فشار داشتم

سلام دوباره ؛
بنابراین از قرص الانزاپین 5 میلی گرم هر شب یک چهارم قرص استفاده کنید .
یک هفته استفاده فرمایید اگر کافی نبود شبی نصف قرص میل بفرمایید اما اگر کافی بود که همان یک چهارم کافیست .

سوال من این بود در اصل که استفاده از گل گاو زبان و سنبل الطیب به عنوان ارامبخش برای خوابم تداخلی با اسنترا نداره؟

سلام دوباره ؛
بله هیچ عارضه ای نداره و با خیال آسوده می توانید استفاده فرمایید .
پیروز و تندرست باشید.
سوالات مشابه


اضطراب

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر.. می بخشید برای علائم جسمانی ناشی از استرس مثل احساس فشار در ناحیه گلو و احساس هایی مثل دردهای سوزشی در قفسه سینه در کنار گاباپنتین دیگه چه دارویی مناسبه.. من زیر نظر روانپزشک ازیپم و گاباپنتین 9 ماهه مصرف میکنم و این علایمم تا حدی بهبود پیدا کرده ولی کامل خوب نشدم میشه تجویز داشته باشید.. در ضمن ورزش و روان درمانی داشته ام.. زیاد تاثیری نداشته..

وسواس،استرس و ترس از کرونا

دختری 21 ساله هستم به خاطر کرونا دچار ترس و وسواس زیادی شدم طوری که میترسم به چیزی تو خونه دست بزنم مثلا مامانم بهم آب و غذا میده توی دست شستن هم وسواس دارم و هر دفعه حدود دو سه دقیقه طول میکشه تا دستم رو بشورم اگه لباسم به جایی بخوره فکر میکنم حتما کثیف شده که یا باید ضدعفونی کنم یا لباسم رو عوض کنم گاهی اوقات که استرسم زیاده و میخوام زود حرفمو بگم دچار لکنت میشم یا فکر میکنم اگه به موهام یا صورتم دست بزنم دستم کثیف میشه میخواستم که تا جایی که میشه بدون دارو باشه راهکارتون چون دانشجو هستم و امتحانام نزدیکه هم نمیخوام دارو مصرف کنم میخوام تا جایی که ممکنه با راهنمایی های شما درمان شم

شب ادراری

خانم دکتر پسرم 4سال و نیم داره و دو هفته س مجدد شب ادراری میکنه در این مورد هم شما میتونین راهنمایی کنین

بی خوابی شبانه

سلام من یه دختر 8 ساله دارم که از عید امسال مشکل بی خوابی پیدا کرده اول به این صورت بود که خوابش نمیبرد تا ساعت 4 صبح نمی خوابید و خب کلافه میشد از اینکه می دید همه خوابن شبه تاریکه بدش میومد و می گفتم کتاب بخون ولی فایده نداشت بعد از یه مدت مدلش تغییر کرد ساعت 2 نصفه شب می خوابید به فاصله نیم ساعت وحشت زده بلند میشد و میومد منو بیدار میکرد گریه میکرد و متوجه حالش نبود تا یه آبی میخورد بعد صبح که ازش می پرسیدم اصلا یادش نمیومد و طول مدت شب چند بار این اتفاق میفتاد وحشت زده بود . و صبح از اینکه منو بیدار کرده بود ناراحت بود خلاصه من تا 5 ، 6 صبح خواب نداشتم چون یا نمی خوابید یا با اون حالت بیدار میشد کلافه بود اینم بگم در طول روز نمی خوابه، و شب که بخوابه حالا تو هر ساعتی صبح 11 ، 11/30 بیدار میشه سعی میکنم تو خونه استرس نداشته باشه پیش دکتر روانشناس بردم با صحبتی که باهاش کرد گفت مشکل حاد درش نمی بینم باید خوابش تنظیم بشه یه چند تا کار گفت شب انجام بده ولی فایده نداشت خودش میگفت مامان من وقتی بیدار میشم تو حالتی نیستم که بتونم اون کار رو انجام بدم پیش روانپزشک بردم نظرشون این بود که باید قرص بخوره با حرف در حال حاضر فایده نداره قرص ریسپریدون 1 میلی دادن که چند شب یک چهارم و بعد نصف الان چند شبه میخوره و باز بیدار میشه البته حالتش کمتر شده یعنی از شدتش یذره کمتر شده دیشب نصف دادم شب میگفت مامان یذره سخت میتونم نفس عمیق بکشم خیلی نگران شدم تو اینترنت هم سرچ کردم خیلی بد نوشته بود برای دو قطبی ها ، اسکیزوفرنی ود.. میخواستم بدونم چی کار کنم . دکترشون گفت این قرص عارضه نداره و میتونی بعد از 20 روز قطع کنی و اگر این تاثیر نداشت شربت فلوکستین رو شروع میکنیم حالا آیا این قرص عارضه بدی داره یا اصلا تاثیر داره . ممنون میشم پاسخگو باشید خیلی نگرانم هم برای خوابش هم قرص.

دارو و ..

سلام خانم دکتر عزیز خدا قوت من پزشک عمومی هستم دختر 26 ساله دوسال قبل پیش یکی از استاد های روانمون قرص سرترالین یا سیتالوپرام شروع کردم راستش یادم نیست دقیقا کدوم بود ک بعد از دو ماه قطع کردم الان این مدت ک امتحان رزیدنتی داشتم دوباره شروع کردم هم افسردگی امتحان داشتم