بازگشت به لیست سوالات
و.ا
عنوان :

خون

فوق تخصص هماتولوژی و انکولوژی کودکا ...
سلام پسرم ۱ سال و۳ ماهه است. اقای دکتر ایا در صورت الکتروفورز طبیعی وفریتین نرمال .و همگوگلوبین ۹ و mc۷ ۵۸/۶و mch ۱۹/۳ و rbc۴/۹۵ و rdw-cv۱۸/۵ و rdw-sd۳۷/۷ احتمال تالاسمی مینور هست؟
اهن واسید فولیک مصرف شود؟
پلاکتش۶۷۰۰۰۰
تشخیص چیست ؟ قبلا دکترش گفته بود ۳ ماه اهن بدید هروز ۳۰ قطره که فریتین از ۲۲۸ به ۲۸۰ رسید ولی هموگلوبین تغییر نکرد ولی الکتروفورز کهhba۹۵ بود شد۹۷/۱و هموگلوبینhbf ۰/۸ و ۲/۱ hba۲ نرمال ودر رنج خودشون هستند تشخیص چیست ؟
مرسی

دکتر محمد فرانوش

احتمالا الفا تالاسمی است

و.ا

اقای دکتر تلاسمی مینور؟

دکتر محمد فرانوش

بله

و.ا

مرسی ممنون
انشالله خداوند پاداش لطف شما رو بدهد اقای دکتر

دکتر محمد فرانوش

ممنون

و.ا

با سلام آقای دکتر مهمترین علایم سرطان خون در کودک ۱ سال ونیم چی هستش ؟

دکتر محمد فرانوش

به اینترنت مراجعه کنید

و.ا

سلام اقای دکتر
من یک همسایه مغازه دارم که دستش در برخورد با اگزوز ماشین سوخت وتاول کوچکی زد .بعد از نیم ساعت تاول رو ترکاند وبه طور اتفاقی یک قطره تاول به چشمم برخورد کرد .
به نظر شما این امر می تواند باعث hivدر من شود ؟

دکتر محمد فرانوش

به دکتر عفونی مراجعه کنید
شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.سوالات مشابه


تورم غدد لنفاوی گردن

با عرض سلام و ادب پسر بیست و پنج ساله هستم. یکسال پیش هنگام عفونت دندانم برجستگی جلوی گردنم ایجاد شد. با درمان دندانم برجستگی بسیار کوچک شد اما محو نشد. در این مدت یکسال هیچ گونه دردی نداشت. اکنون بعد از گذشت یکسال این برجستگی مقداری بزرگتر شده است. دوبار به پزشک مراجعه کردم. گفتند چون قوام غده لنفاوی ات خوب است و دردناک و ملتهب نیست نگران نباش و نیازی به رادیولوژی نیست. (اندازه برجستگی حدود یک سانتیمتر) کماکان بزرگی این برجستگی بهبود نیافته است. نظر و تشخیص شما را در این باره خواستارم.

کم خونی آنمی به علت جراحی بای پس معده و روده

ونیاز به تزریق فرنجکت انروز میزان فریتین خونم۲۲/۱۸بوده آیا تیاز به تزریق دارم یا نه

فاویسم

سلام اقای دکترخسته نباشی.ببخشید من بیماری فاویسم دارم میخوام ازدواج کنم ایا این بیماری قابله انتقاله؟برای همسر وبرای فرزندان؟اگرقابل انتقاله راه حلی وجودداره که بشه مشکل را حل کرد؟

درد پای راست

بعد از گرفتن ام ار ای متوجه یک توده در چند استخوان و ستون فقرات شد. که با نمونه گیری از استخوان متوجه اشکال در میلوما خون شدند . الان دکتر آنکولوژی گفت باید دوباره از مغز و استخوان نمونه گیری کنیم آیا نیاز است این کار انجام شود . آیا با این جواب پاتولوژی استخوان برای درمان کافی است

مشکوک بودن آزمایش انعقاد خون

کم بودن موارد زیر در آزمایش خون ADP 5 =60 Arachidonic acid 0.5 =61 Ristocetin 1.5 =60 P.t= 11.7