بازگشت به لیست سوالات
س.ف
عنوان :

تحلیل جواب mri از کمر و گردن

متخصص ارتوپدی و فلوشیپ جراحی توموره ...
سلام جناب دکتر.راستش من شغلم سنگین و صنعتی هست و مشکل کمر و گردن درد دارم و اینکه روزی تقریبا ۴ ساعت تو سرویس میشینم تا برم سر کار.درد گردنم میزنه به شانه چپ و بعضی وقتا انگشتام بی حس میشه و همینطور کمر و پشت زانوهام هم درد دارم.یک mri هم گرفتم از کمر و گردن که جوابش رو واسه شما ضمیمه کردم.خواستم لطفا تحلیلش کنید.پیشاپیش ممنون.

دکتر صادق صابری

با سلام ، ام آر آی گردن و کمر هر دو تغییراتی را نشان می دهد که به زبان ساده منظور آرتروز خفیف تا متوسط است و نیاز به عمل جراحی ندارد ، رعایت مواردی مثل عدم انجام کارهای سنگین با دست ، خودداری از خم و راست شدن مکرر ، عدم برداشتن اجسام سنگین و انجام فیزیوتراپی جهت تقویت عضلات نگهدارنده گردن و کمر از اعم آن است

س.ف

ممنون جناب دکتر. ببخشید تنگی کانال نخاعی هم دارم یا خیر.واینکه اگر در کمیسیون پزشکی برم ممکن هست که با این وضعیت منو معاف از کار عملیاتی کنن یا خیر و اینکه من هر روز ۴ ساعت تو اتوبوس میرم سر کار واسه گردنم ایرادی نداره؟

دکتر صادق صابری

سلام ، تنگی کانال از نوع خفیف وجود دارد و اینکه به این دلیل شما رو معاف از رزم کنند بستگی به شورای پزشکی تصمیم گیرنده دارد گاه با موارد کمتر معاف میکنند گاه خیر ، سفر روزانه با اتوبوس قطعا باعث اذیت شدن و پیشرفت علایم شما خواهد شد

س.ف

ممنون جناب دکتر

دکتر صادق صابری

خواهش میکنم


سوالات مشابه


درد استخوان

یه مدته به صورته گردشی هر کدوم از اعضای بدنم(سر،پا،دست،گردن،سینه،کمر،زانوم) درد شدید دارن ۲۴ ساله،متاهل و بدون فرزند

تزریق پی آر پی

سلام اقای دکتر یزدانی اقا هستم و ۲۷ سال سن دارم یک سال و سه ماه پیش ماشین به قسمت خارجی پشت ساق پام زد، یک سال بعد از این سانحه یک mri از زانوم گرفتم که نتیجه اون Sprain رباط acl و مقدار کمی آب اوردن زانو را نشان داد البته زانوم خالی نمیکنه، دیگه هیچ امیدی تو زندگی برام نمومده نمیدونم چیکار کنم و عکس mri رباط و گزارش اونو فرستادم، لطفا بررسی کنید ایا تزریق prp میتونه رباط acl منو ترمیم کنه، یا روش دیگه ای باید انجام بشه?

ضربه به صورت

سلام امروز در ورزش با یک نفر برخوردی داشتم و به چانه ام از بغل ضربه محکم وارد شد چانه ام ورم کرد و مفصل فکم (نزدیک گوش) درد گرفت دهانم را که زیاد باز کنم یا دندانهایم را کمی فشار دهم درد دارم. چه آسیبی را پیشبینی میکنید؟ با سپاس فراوان.

درد روی پنجه پا

ضمن عرض سلام و خسته نباشید بنده فوتبالیست هستم الان چند ماهی میشه تمرینمو شروع میکنم دو میزارم روی پنجه پام شدید درد میگیره و رگ روی پنجه پام هم متورم میشه طوری میشه که تا یک هفته درد دارم عکس رادیو گرافی هم گرفتم گفتن که شکستگی نیست درد تقریبا بالای انگشت شست پامه بنظرتون درد ناشی از گرفتگی رگ پامه یا شکستگی استخوان ک با رادیوگرافی مشاهده نمیشه؟

انحراف ستون فقرات

سلام 19سالمه انحراف ستون فقرات دارم چیکار کنم عوارض چیه؟ دکترشما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.