بازگشت به لیست سوالات
ب.س
عنوان :

ادامه سئوالاتم ممنونم

پزشک عمومی
جناب آقای دکتر ، بسیار ممنونم از راهنمایی هاتون ، ولی چند تا سئوال دارم :
اول اینکه ، آیا اگه هیچ دارویی نخورم آین عارضه نفخ معده که فرمودید ، خودبخود خوب خواهد شد یا نه؟
و دوم اینکه شما 3 تا قرص رو گفتید ، آیا ممکن هست اسم اونها رو یا بنویسید و یا اینکه کمی آرام و دقیق تر اسم اونها رو بگویید تا من بتوانم بنویسم و تهیه شون کنم ؟ الان من اصلن متوجه نشدم که دقیقاً دو تا داروی اولی که گفتید چه است؟
و سوم من دائماً در خانه ام هستم به همراه همسرم ، آیا ورزش بکنم ؟ آیا افزایش ضربان قلب ناشی از ورزش ، باعث تشدید گرفتگی تنفسی ام نمیشه ؟ زیرا که شما فرمودید ناشی از نفخ باید باشه ؟ آیا تحرک جسمی برای من اشکالی نداره ، آیا الان من باید استراحت مطلق بکنم بعد از این 3 ماه آیا اصلن بهبودی دارم ؟
و چهارم اینکه من و همسرم فقط ما 2 نفر در یک منزل هستیم و بدون هیچ قرنطینه ای بین مان ، همسرم هم تب نداره سرفه نداره و بدن درد نداره و .... فقط او یک سرگیجه یا احساس گرقتگی در نواحی از سرش داره ، که برای این حالتش هم همه کار کرده حتی MRI داد و آزمایشات مختلف و گفتند بیشتر عصبی است ، آیا ممکنه اون هم ناشی از همون ابتلای من باشه ؟ آیا او هم مانند من مبتلا شده بود؟
با سپاس فراوان از راهنمایی هاتون ، آیا ممکن است به هر 4 تا سئوال من پاسخ لازم رو بفرمایید و من رو از نگرانی هایم راهنمایی کنید

tab lansoprazole 30 mg N=28
صبح ناشتا یک عدد
tab clidinium c N=30
قبل شام
tab dimiticone N=30
قبل شام یک عدد
سلام

جناب آقای دکتر ، می خواستم بپرسم که این حالت همسرم ، بنا به اظهار خودش بیشتر سرگیجه بدون تهوع است و نه گر گرفتگی نداره ، البته گرمای هوا اذیتش می کنه ولی در آزمایشاتش تیروئید نرمال بود آنزیم های کبد چربی های خون همه چیز نرمال بود ، آیا سرگیجه و فشار در سر میتونه از علائم ابتلا به همون کرونا باشه ، که من IgM مثبت شده بودم ، آیا زمان پایانی بر این عوارض برای ما وجود داره ؟
آقای دکتر معذرت می خواهم به نظر شما ، من الان در چه مرحله ای از بیماری هستم ، آیا هنوز ناقل هستم یا اصلن معلوم نیست ؟ آیا اگر دائم در خانه بمانم ، علائم بیماری بیشتر و جدیدتری در من ظاهر خواهد شد ؟
آقای دکتر من در انتهای بینی ام هم احساس نوعی گرفتگی بینی دارم ، یک حالتی شبیه به سرماخوردگی منتها بدون آبریزش ، آیا این هم از علائم بیماری هست ؟ آیا از جساسیت و آلرژی نیست ؟ آیا قرص لوراتادین رو مصرف بکنم ؟ یا شربت دیفن هیدرامین کامپاند برای ضد حساسیت ؟ آیا اصلن حساسیته یا از عوارض بیماری ؟
در ضمن جناب آقای دکتر من هر چند وقت یکبار با دستگاه جیوه ای و با گوشی فشار خانمم رو میگیرم و معمولن 11/5 روی 7/6 و در این محدوده هست البته غلظت خون شاید داشته باشه زیرا تا به حال از او خون نگرفته اند و اجازه خون دادن بهش نمیدهند
خانم من احساس گر گرفتگی نداره فقط احساس سر گیجه بدون تهوع و گاهی احساس فشار در سمت گردن و پشت سرش داره ، برا همین حتی MRI کرد و گفتند همه چی نرماله ، آیا فکر نمیکنید از عوارض همین بیماری باشه ؟

خب فشار مینیمم ایشان 7/6 بوده است

و آخرین سئوال در مورد خودم آیا علائم من تشدید میشه؟
آیا قرص ضذ حساسیت بخورم مثل لوراتادین
زیرا داخل بینی ام گرفتگی هم دارم

🙏سوالات مشابه


ویروس کرونا

پسرم21سال داره،از دیشب،تب،سردرد،بی اشتهایی،اسهال،کمی گلودرد داره.ممکنه مبتلا به کرونا باشه؟

علائم کرونا

با سلام و احترام. من از دیروز کمی حالت تهوع دارم و کمی گوارشم هم به هم ریخته، مثل حالتی که سر دل یه چیزی مونده باشه. دیروز ظهر هم مدت تقریباً زیادی زیر آفتاب بودم. با این حال میخواستم بپرسم آیا ممکنه این موارد علائم کرونا باشه و من مبتلا شده باشم؟ ممنون از راهنماییتون

احساس ناراحتی در ریه

سلام آقای دکتر و ممنونم که راهنمایی ام می فرمایید ، من بهروز سحابی ام و 57 سال سن دارم ، هیچ سابقه بیماری خاصی نداشتم ، فقط در فروردین ماه امسال بدون علت مشخصی حدود 10 کیلو وزن کم کردم ( گفتند به واسطه نگرانی و اضطراب بوده است) آزمایشات مختلف هم دادم و همه چیز مانند قند چربی ها و تیروءید و cpr و ... نرمال بود در 9 تیرماه مجبور شدم که به یک محل بسیار شلوغ و پر ازدحام بروم البته ماسک و حتی شیلد و نقاب داشتم ولی به هر حال حدود بیش از سه ربع یا یکساعت در آنجا و در محیطش بودم و پس از آن ، این ماجرای من شروع شد ، ابتدا روز های بعد احساس تعریق و عرق کردن بدون دلیل داشتم و دیگر مرتب برای سه نوبت در روز با درجه زیر زبانی ، تب رو چک میکردم و از 10 تیر تا 12 تیر ماه یا 37/5 یا 37/2 و سپس بیشتر 37 و حتی گاهی 36/7 هم میشد ، و بعد از آن دیگر چک نکردم و دیگر تعریق هم نداشتم و احساس تب هم نداشتم و ندارم و سرفه هم ندارم و بدن درد ندارم و چشایی و بویایی هم دارم و خلاصه از آن به بعد با یک حالت ثابت و بدون تغییر وضع من ادامه داشت ، اما از حدود روز جمعه گذشته یعنی 3 مرداد ماه احساس گرفتگی ریه ها دارم به خصوص اگر کمی ورزش کنم و ضربان قلبم رو با حرکات ورزشی کمی بالا ببرم بعد از آن گرفتگی ریه دارم و حتی روز جمعه فکر میکردم که نفس نمی توانم به راحتی بکشم و در هنگام خواب یک عدد قرص « لوراتادین » خوردم و بالاخره خوابیدم البته خواب منطقع و نا آرامی داشتم ، از 3 مردادماه تا امروز 6 مرداد ماه که همه اش در خانه بودم و اصلن از خانه بیرون نرفتم اوضاع ریه هایم آرام تر شده بود و خواب شب هم بدون مصرف هیچ قرصی بالاخره انجام میشد ، اما امروز 6 مرداد کمی ورزش سبک در اتاقم انجام دادم و باز هم احساس گرفتگی ریه هایم برگشت و به ویژه وقتی به بیرون از اتاق که هوای بسیار گرم امروز می روم احساس کمی سختی تنفس دارم ولی در اتاق آرام هستم و بدون مشکل تر هستم ، از آن مواجه ای که فکر میکنم امکان ابتلا به کرونا داشته باشم 4 هفته گذشته است و تب و سرفه و بدن درد و ... ندارم ، عکس ریه و سی تی اسکن ریه هایم رو به دلیل نگرانی و ترس از شیوع بیماری نگرفته ام و اصلن نمی توانم اینکار رو انجام بدهم ، این ماجرای تنفس من وقتی که کمی تحرک پیدا میکنم نگرانم کرده است ، آیا من مبتلا شده ام ؟ البته قبل از این ماجرا هم در اردیبهشت ماه و خرداد ماه هم یک داستان دیگری بوده که چون مطلب خیلی طولانی شد دیگر ننوشتم شون

کرونا

سلام اقای دکتر پدرمن60ساله دو هفته بدن درد داشت و بی حالی . تست خون داد سی آر پی بود 21و حرف Hنوشته بود کنارش .و igm بود 0.63 .اما آمل نگفتن کرونا داری و حتی بستری نکردن .اومدن شهرستان فیروزکوه با بی حالی رفتن بیمارستان عکس معمولی ریه داد گفتن ریه کمی درگیر شده و بستری کردن امروز روز سومه .اوضاعش خوبه میگن و دکتر میگن تا چند روز دیگه بهترم میشه.اما من نگرانم و دوست دارم برای پدرم دارو رمدسیور بگیرم .اما دکتر معالجش گفت تو پروتکل در مانی بیمارستان ما نیست .ولی خاستید خودتون بگیرید بیارید براش بزنم .اما میدونم بدون دستور پزشک ک این دارو رو تهران نمیدن .نظر شما چیه و اینجا سی تی اسکن نداره اینجا .به نظرتون ببریمش تهران سی تی اسکن بدیم ؟؟

قرمز شدن ناگهانی پوست

سلام وقتتون به خیر جناب دکتر ، من مادرم ، از امروز به صورت ناگهانی و به صورت خیلی خفیف ، قرمزی روی جاهای مختلفی از بدنشون پیش میاد و خودش از بین میره . هم بسیار خفیف هست و هم خیلی سریع از بین میره ولی چون اولین بار همچین اتفاقی میوفته ، گفتم از شما مشورت بگیرم . ایا میتونه در ارتباط با کرونا باشه ؟