بازگشت به لیست سوالات
ف.ه
عنوان :

آلرژی نوزاد

فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی
با سلام.
دختر ۸ ماهه ای دارم که از دوماهگی متوجه شدم به پروتئین گاوی آلرژی دارد(اگزما و رفلاکس و اسهال).
از آن موقع رانیتیدین روزی ۲ سیسی شب و ۲ سیسی صبح مصرف میکندو خودم هم رژیم لبنیات و ... گرفتم که به مرور حالش عادی شد. در حال حاضر من (مادر) چگونه میتوانم رژیم خودم و بعد دخترم و باز کنم؟ البته چندبار ماست رو امتحان کردم که اگزما نمیزند ولی اگر زیاد مصرف کنم، شبها بیقرار میشود.
رانیتیدین را تا کی ادامه دهم؟
با تشکر از شماکه وقت میگذارید.

دکتر مرتضی فلاح پور

با سلام.الرژی به پروتین گاوی اغلب تا قبل از یکسالگی برطرف میشود.شما میتوانید با کره،سپس دوغ و بعد ماست شروع کنید البته به فاصله یک هفته.

ف.ه

ممنون از راهنمایی شما.
با مصرف کره مشکلی نبود ولی با مصرف ماست دخترم شبها بیقرار شده و سکسکه های شدید میکند.
چکار کنم؟
و اینکه ممکن است بعد مدت طولانی مصرف رانیتیدین بدنش به آن عادت کند و بی اثر یا کم اثر شود؟
علامت دیکر اوق زدن است هنگامی که قطعات نرم و مناسب غذا رو به دهان میگذارد.
میتوانم بدون معاینه حضوری داروی او را به نکسیوم تغییر دهم؟

دکتر مرتضی فلاح پور

سلام،بابت تاخیر در پاسخدهی عذر میخوام،اایا غیر از اوق زدن،استفراغ هم دارد؟

ف.ه

سلام. خیر استفراغ ندارد و فقط اوق میزند.
دخترم مدت دو هفته اعتصاب غذا کرد وبعد من در این مدت که گذشت متوجه شدم به دلیل مصرف لبنیات توسط من رفلاکس او تشدید شده و مجددا مصرف لبنیات را قطع کردم.
و بعد چند روز شرایطش عادی شد و دوباره غذا میخورد و سکسکه نمیکند و اوق نمیزند.
حالا رژیم را ادامه دهم یا خیر

دکتر مرتضی فلاح پور

بله،تا یکسالگی ادامه دهید


سوالات مشابه


تنگی نفس دارم خصوصا ناراحت شدنی سرفه های بریده بری

سلام سرفه های بریده بریده دارم تا صبح باید اب بخورم وقتی ناراحت میشم تنگی نفس دارم با نفس عمیق باید ادامه بدم همیشه خسته هستم انگار نفسم بزور بالا میاد

خلط گلو و بعضی مواقع همراه گرفتگی صدا(جهت پسر9سالم

پسم متولد 1388 و 9 سالشه و چندسالی است که حالت خلط گلو ادامه داره و در اوایل پاییز بیشتر میشود و بعضی مواقع با گرفتگی صدا همراه میباشد داروها و اسپرهای مختلفی تحت نظر پزشک مصرف شده ولی نتیجه رضایت بخش نمیباشد،نگرانی من بیشار بخاطر خطرات تنفسی در آینده میباشد البته درحال حاضر مشکل جدی ای نبوده و فعالیت بدنی خوبی داره. چه باید کرد؟ شادباشی

آلرژی به پروتئین گاوی

سلام،دختر سه سال و نیمه ای دارم که از بدو تولد آلرژی به پروتئن گاوی مبتلاس،علائم گوارشی خیلی شدید حتی با یک قطره شیر نشان میدهد.چه کاری میتوانم برای درمانش انجام دهم؟

اگزما

سلام اقای دکتر ....من دچار اگزما هستم از ناحیه ی دست .کف دست و انگشته اشاره و شصت...باهربار دکتر رفتنم بهبود پیدا نکرده..ممنون میشم راهنماییم کنین.مرسی

سلام

سلام برای درمان اگزما شدید ۱۰ روز پیش از شهرستان امدم فرستادید ازمایش خون که مراجعه کردم نبودید میشه خواهشنا عکس ازمایش را براتون ارسال کنمشما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.