بازگشت به لیست سوالات
ف.ه
عنوان :

آلرژی نوزاد

فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی
با سلام.
دختر ۸ ماهه ای دارم که از دوماهگی متوجه شدم به پروتئین گاوی آلرژی دارد(اگزما و رفلاکس و اسهال).
از آن موقع رانیتیدین روزی ۲ سیسی شب و ۲ سیسی صبح مصرف میکندو خودم هم رژیم لبنیات و ... گرفتم که به مرور حالش عادی شد. در حال حاضر من (مادر) چگونه میتوانم رژیم خودم و بعد دخترم و باز کنم؟ البته چندبار ماست رو امتحان کردم که اگزما نمیزند ولی اگر زیاد مصرف کنم، شبها بیقرار میشود.
رانیتیدین را تا کی ادامه دهم؟
با تشکر از شماکه وقت میگذارید.

دکتر مرتضی فلاح پور

با سلام.الرژی به پروتین گاوی اغلب تا قبل از یکسالگی برطرف میشود.شما میتوانید با کره،سپس دوغ و بعد ماست شروع کنید البته به فاصله یک هفته.

ف.ه

ممنون از راهنمایی شما.
با مصرف کره مشکلی نبود ولی با مصرف ماست دخترم شبها بیقرار شده و سکسکه های شدید میکند.
چکار کنم؟
و اینکه ممکن است بعد مدت طولانی مصرف رانیتیدین بدنش به آن عادت کند و بی اثر یا کم اثر شود؟
علامت دیکر اوق زدن است هنگامی که قطعات نرم و مناسب غذا رو به دهان میگذارد.
میتوانم بدون معاینه حضوری داروی او را به نکسیوم تغییر دهم؟

دکتر مرتضی فلاح پور

سلام،بابت تاخیر در پاسخدهی عذر میخوام،اایا غیر از اوق زدن،استفراغ هم دارد؟

ف.ه

سلام. خیر استفراغ ندارد و فقط اوق میزند.
دخترم مدت دو هفته اعتصاب غذا کرد وبعد من در این مدت که گذشت متوجه شدم به دلیل مصرف لبنیات توسط من رفلاکس او تشدید شده و مجددا مصرف لبنیات را قطع کردم.
و بعد چند روز شرایطش عادی شد و دوباره غذا میخورد و سکسکه نمیکند و اوق نمیزند.
حالا رژیم را ادامه دهم یا خیر

دکتر مرتضی فلاح پور

بله،تا یکسالگی ادامه دهید

ف.ه

سلام . آقای دکتر دخترم را یکسالگی نزد شما آوردم و تا ۱۳ ماهگی رژیم مادر و فرزند را ادامه دادیم .
رژیم پروتئین گاوی و فرآورده های آن.
زیر نظر شما ۱۳ ماهگی رژیم را باز کردم و همه چیز خوب پیش رفت و گمان کردیم فرزندم خوب شده. اما حالا ۱۵ ماهه شده و روی سمت راست شکمش جوشهای درشت قرمز میزند که شبیه نیش حشره است ولی هر بار تعدادش زیادتر میشود. (عکس ضمیمه)
دختر من دوماهگی اگزما داشت ولی بعد از آن اگزما خوب شد. و شکل جوشهای اگزمایش مثل الان نبود.
در حال حاضر رژیم مادر کاملا باز است ولی دخترم از لبنیات چیزی نمیخورد و دوست ندارد و عملا مصرف لبنیات ندارد. این جوشها واکنش آلرژیک است؟ چکار کنم؟

دکتر مرتضی فلاح پور

سلام.خیر اینها کاملا مشابه گزش حشره هستند و هیچ ربطی به لبنیات ندارند.

لطفا تمام لباسهای بچه،ملحفه و زیرانداز و روانداز بچه رو اتو ی داغ بکشید.
شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.سوالات مشابه


چشم درد آلرژی

سلام من حدود ۸ سال است که در فصل پاییز یا بهار چشم سمت راستم اشک می کند و قرمز می شود ودرد شدیدی می کند طوری که درد آن به طرف سرم پخش می شود و حالت تهوع دارم البته فقط دو هفته در سال آن هم یک روز درمیان و روزی 2 ساعت .یکبار رفتم دکتر قرص دادن خوب شدم اما بار دوم دکتر گفتن اگر خوب نشدی mri هم بگیرم چرا؟ممنون.

احساس سوزن سوزن شدن و برق گرفتگی خفیف در بدن

سلام.پسر 24 ساله هستم. حدود یک هفته می شود بر روی قسمت هایی از پوست همچون جلوی ساق دست، پشت ران و روی شکم احساس عجیبی همچون جرقه های الکتریکی و یا ضربه های پراکنده ی سوزن به بدن دارم. ممنون می شوم اگر مرا راهنمایی کنید.

سرفه و گلودرد

با سلام.گلودرد و سرفه داشتم که دکتر 3 بسته قرص کلداکس تجویز کرد. یک بسته استفاده کردم ومتوقف کردم. بعد از چند روز دوباره بیماری ظاهر شد. آیا همان قرصها را ادامه بدهم؟

کم بودن مقدار lgA

باعرض سلام خدمت آقای دکتر فلاح پور. در آزمایش خون پسر ده ساله ی من مقدار lgA۳.۴ بود با اینکه حالت نرمال بین ۲۵ تا ۳۵۰ است.من خیلی نگرانم.نمی دونم کمبودش خطرناکه یا نه؟چند روز تعطیلاته و نمی تونم ببرمش مطب دکتر متخصص.ممنون میشم راهنمایی کنید.

آنژیو ادم وکهیر

سلام..سالهاست دچار تورم بینی .وگاهی عطسه های متعدد و جدیدا هم کهیر روی دستان بدون خارشم...متخصص ایمونولوژی مراجعه کردم تشخیص آنژیو ادم و کهیر از نوع آلرژی داد.. و دوماهی هست که با داروهای ضد کهیر مزمن درمان 80 درصدی پیداکردم..چند سوال دارم آیا بااین مشکل تا آخر عمرم باید دارو بخورم .دوما ادم چشمان و بینی ولب همراه با کهیر نیست یعنی یک مدت دچار تورمهای چشمان بینی بودم بعد یک مدت هرشب دچار کهیر دستان ...که سریع کهیرهایم دوساعته رفع می شد .وگاهی هم دچار عطسه وگرفتگی بینی هم می شدم می خواهم بدانم آیا آنژیو ادم وکهیر همیشه باهم همراه نیستند مثل من ؟آخه شنیدم این دوتا درآلرژی همراه هم پیش می آیند..سوال بعدی من اینه که آی چی ای من بالاتراز نرمال بود .وتست آلرژیم به بادام زمینی و فلفل قرمز وچند موادغذایی مثبت بود.آیا علت اصلی مشکل من همین موادغذاییند یا سیستم ایمنیم مشکل داره .ضمنا حس می کنم بازم موادغذایی دیگری هم هستند که بهشون حساسم..آیا سیستم ایمنی من طوری شده که به مواد غذایی حساس شدم یا آلرژی به این مواد دربدنم بوده وحالا بیشتر شده..ممنون ضمنا متخصصم گفت آجیل نخور.آیا تخمه آفتاب گردان هم جزوش میشه درحالی که غذاهایم با روغن آفتابگردان درست میشه .ممنون