بازگشت به لیست سوالات
س.د
عنوان :

کهیر

فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی
با سلام و خسته نباشی خدمت دکتر محترم. بنده آلرژی خاصی به مواد غذایی ندارم(فقط شاید مواد آلرژی زا مثل توت فرنگی و بادمجان و ...، گاهی اوقات که مصرف میکنم بیشتر خودشو نشان میدهد)، ولی وقتی پوست بدن و صورتم را میخارونم بعدش سریع کهیر میزنه و باد میکنه، سال گذشته تمام آزمایشات پوستی را انجام دادم و مشکلی نبود و دکتر تشخیص حساسیت سطحی پوستی داد، ولی هنوز تغییری پیدا نکرده. به نظر شما باید چه کارهایی انجام دهم؟ لطفا راهنمایی کنید، با تشکر.

دکتر مرتضی فلاح پور

با سلام و احترام.
کهیر میتواند علامتی از یک بیماری زمینه ای باشد یا اینکه تنها تظاهر یک بیماری ساده باشد.بنابراین در مرحله اول باید مشخص کرد که ایا بیماری زمینه ای وجود دارد یا خیر؟ در ادامه بلوکه کردن مواد ازاد شده در این بیماری( شایعترین ماده هیستامین و اصلی ترین داروی مورد نیاز آنتی هیستامین هست) میباشد.درمورد شما هم قدم اول بررسی علل زمینه ای و در ادامه درمان صحیح با دوز مناسب و زمان مناسب هست.
شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت ویزیت ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.سوالات مشابه


کهیر

سلام خانمم حدود دو ساله که گرفتار کهیر است.انواع روشها رو انجام دادیم. کورتون درمانی. مراجعه به همکاران ایمونولوژیست شما در کرج و مصرف انواع داروهای آنتی هیستامین. مراجعه به متخصص تغذیه برای اصلاح روش غذا خوردن خانمم سابقه سرطان سینه داره در سال ۹۰.و در سال ۹۶ بازگشت بیماری داشت و مجددا شیمی درمانی شد در دوره شیمی درمانی کهیر نداشت. عکس رادیولوژی از ریه هم گرفتیم به دستور متخصص ایمونولوژی و یکسری کامل آزمایش خون انجام شد قبل از بازگشت بیماری سرطان در سال ۹۵ و مشکلی نداشت. لطفا راهنمایی بفرمایید

انگل نفوذ کرده به ریه و سایر اندامهای داخلی

باسلام. من شنیدم بعضی انگلها مثل اکسیور ممکن است به ریه و سایر اندامها نیز سرایت کنند. راه درمان را در اینترنت سرچ کردم، دو راه آنتی بیوتیک تراپی و در صورت کیست، جراحی عنوان شده بود. سوال من در مورد نحوه تشخیص است. در صورتی که انگلی نفوذ کرده و در حالیکه ممکن است در سیستم گوارش نباشد، راه تشخیص آن چیست؟ ممنون می شوم یه توضیح کامل در مورد نحوه تشخیص بدهید.

کهیر

حدود 4 ماه است که به کهیر مزمن و خود ایمنی دچار شده ام بعد از چندین دوره درمان با نسخه ی پزشکان مختلف در نهایت نزد فوق تخصص آلرژی رفتم و با انجام یک سری آزمایشات بنا بر این شد یک ماه دارو مصرف کنم (تلفست 180- رانیتیدین-ملوکاست و لتیزن) و بعد از آن سرم درمانی انجام دهم. حال دوره یک ماهه من به پایان رسیده و قرار است سرم درمانی شروع شود.آیا سرم درمانی آخرین مرحله از درمان است؟ یا راه حل دیگری هم هست؟ ون حتی با مصرف دارو وپرهیز غذایی باز هم دچار کهیر اما بسیار خفیف تر میشدم.

خارش شدید

خانم 38 ساله متاهل هستم که مدت 5 سال است تقریبا بصورت دایمی خارش پوستی بسیار شدید دارم. تست ازمایشگاه حساسیت به مخمرها را نشان داد اما هیچ درمانی ارایه نشده. فقط با هیدروکسی زین خودم را ارام میکنم. ایا هیچ راه درمان دارویی و قطعی وجود دارد؟؟

حساسیت پوستی

با سلام و وقت بخیر دختر خواهرم حدود 3 سال قبل به یک آلرژی دچار شده و بدنش بیرون می ریزد پیش متخصص آلرژی مراجعه می کند پزشک برایش DermAid 1% Cream را تجویز می کند بلافاصله بعد از مصرف این پماد اثرات آن از بین می رود و بهبود می یابد الان بعد از گذشت 3 سال دوباره بدنش بیرون ریخته و از دفعه قبل شدیدتر است کمی از آن کرم را که داشت مصرف کرد بهتر شد اما این پمادش تمام شده و او دوباره حساسیتش اوت کرده می خواستم بپرسم چون این کرم را هر چه جستجو کرده نتوانسته پیدا کند چه پمادی همان تأثیر را دارد که تهیه نماید و بهبود یابد و دیگر اینکه ممکنه این حساسیت پوستی اش مربوط به پرنده باشد؟ چون در حیاط منزلشان تعدادی کبوتر دارند. لازم به ذکر است که خواهرزاده ام هم اکنون 5 سال دارد. با سپاس