بازگشت به لیست سوالات
آ.ح
عنوان :

درد دنبالچه

متخصص ارتوپدی
با سلام
بنده دیروز صبح به خاطر افت فشار غش کردم و از پشت پرت شدم واز ناحیه دنبالچه درد شدیدی شروع شد که ب اورژانس رفته و عکس گرفتن و گفتن در عکس چیزی نیست اما از شدت درد تمام شب رو بیدار بودم و همچنان درد دارم عکس رو براتون ارسال میکنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید برای تسکین درد چه کنم.

با سلام
آسیب های ناحیه ساکروم یا دنبالچه به دنبال افتادن بسیار شایع هست و عموما با شکستگی همراه نیست. حتی در موارد ایجاد شکستگی نیز درمان عمدتا غیر جراحی و با دارو و بالش های طبی انجام میشه. در گرافی شما شکستگی واضح دیده نمیشه. حداکثر یک ترک کوچیک وجود داره. و به احتمال زیاد آسیب بافت نرم ناحیه و کشیدگی تاندون های ناحیه اتفاق افتاده.
توصیه من به شما استفاده از بالشتک های گرد با وسط خالی تحت عنوان air ring هنگام نشستن تا زمان کاهش واضح درد (شاید یک تا دوماه) و استفاده از یک داروی ضد درد مثل سلکسیب 100 روزانه تا زمان فروکش کردن التهاب و درد می باشد. نگران نباشید به زودی خوب می شید. در صورت طولانی شدن درد بیش از 6 ماه و آزار دهنده بودن درد حتما به همکاران جراح اعصاب جهت بررسی بیشتر مراجعه کنید.
موفق باشید.

🙏شما هم سوال مشابهی دارید؟ از بین صدها پزشک با دانش و با تجربه زوپ سوال خود را بپرسید یا وقت مشاوره ویدئویی یا حضوری خود را رزرو کنید.سوالات مشابه


جراحی مجدد لیگامان acl

سلام و عرض ادب و احترام محضر جنابعالی آقای دکتر بنده دو سال قبل رباط صلیبی خود را که بطور کامل پاره شده بود با روش مرسوم و برداشت گرافت از عضله همسترینگ آرتروسکوپی کردم. متاسفانه به تازگی در حین ورزش، مجدد رباط صلیبی بطور کامل پاره شده است. اکنون قصد جراحی مجدد دارم، گویا در ترمیم مجدد مکانیسم جراحی تغییر می کند و از پیوند یا قطعه مصنوعی استفاده می شود... از آنجایی که ورزش حرفه ای انجام میدم میخواستم در مورد مکانیسم جراحی مجدد اطلاع پیدا کنم. در صورت امکان لطف بفرمایید در مورد مکانیسم و شیوه جراحی مجدد بفرمایید و اگر نام علمی این روش مجدد را بفرمایید ممنون خواهم شد. در ضمن معرفی لینک یا مرجع تصویری ACL Surgery - 3D Reconstruction (ترجیحا بصورت موشن گرافی یا انیمیشن) در مورد این ترمیم مجدد می تواند به من کمک کند اگر محتوایی در این مورد دارید لطفا ارسال فرمایید. از لطف و بزرگواری شما بسیار ممنونم... با آرزوی شادکامی برای جنابعالی

دررفتگی مکرر

سلام میخواستم ببینم دکتر ارتوپد هم داریم؟ من دررفتگی مکرر شانه دارم باید چیکار کنم؟

ضربه به صورت

سلام امروز در ورزش با یک نفر برخوردی داشتم و به چانه ام از بغل ضربه محکم وارد شد چانه ام ورم کرد و مفصل فکم (نزدیک گوش) درد گرفت دهانم را که زیاد باز کنم یا دندانهایم را کمی فشار دهم درد دارم. چه آسیبی را پیشبینی میکنید؟ با سپاس فراوان.

گردن درد

با سلام بنده اپراتور کامپیوتر هستم چند روزی هست که گردنم درد میکنه مهره های پشت گردنم و رگ گردم بیشتر صبح که از خواب بیدار میشم درد میکنه خودم حدس میزن برای بالشتم باشه شما چه پیشنهاد و دارویی را توصیه مکنید پسر ، سن 30 سال، شغل اپراتور کامپیوتر

جیر جیر کردن زانوی پا

باسلام و خسته نباشید. دلیل صدا دادن زانوی پا در هنگام خم و راست کردن میخواستم بدونم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید که علت چیست و چه دارویی مناسب است؟ 2 ماهی است که شروع شده و منو خیلی نگران کرده - ممنون.